در حال آماده سازی...
warningcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser
سمانه اسدی

نویسنده سمانه اسدی

در سراسر دنیا، کشورهای بسیار زیادی وجود دارد که هر یک از آن ها یک ویژگی و یک خاصیت منحصر به فردی دارند. ایران جزو کشورهای آسیایی محسوب می شود و کشورهای دیگری در نزدیکی و همسایگی آن قرار دارند‌.

ارمنستان هم یکی از همین‌ کشورهای در همسایگی ایران می باشد که ویژگی های زیادی دارد و به نوعی می توان ‌گفت دلایل زیادی وجود دارد تا افراد ارمنستان را برای سفر و حتی اقامت خود انتخاب کنند.

 این‌ کشور زیبا، علاوه بر ویژگی هایی که در ادامه بیان می کنیم، جزو کشورهای خوش آب و هوا در آسیا هم محسوب می شود که یکی از مهم ترین دلایلی سفر به ارمنستان آب و هوای او و زیبایی چشم می باشد‌. حال در ادامه مطالب با ما همراه باشید تا دلایلی که حتما باید به ارمنستان سفر کنید و همین الان برای خرید آن لاین بلیت اقدام کنید را برایتان شرح دهیم.

مزایای سفر به کشور ارمنستان چیست؟

همان طور که بیان کردیم در اطراف ایران، کشورهای زیادی وجود دارند که اگر بخواهیم از نظر زیبایی آن ها را مقایسه کنیم، می توان گفت هیچکدام از لحاظ زیبایی کم ندارند و به نوعی مسافران و مهمانان خود را شگفت زده می کنند‌‌‌.

 کشور ارمنستان دلایلی دارد که همان طور کشوری است که سفر کردن به آن پیشنهاد می شود، هرساله افراد نسبتا زیادی هم برای اقامت و هم تفریح به آن جا می روند. همچنین کلا تمام سفرها به ارمنستان فقط تفریحی نیست و برخی از افراد هم به عنوان اقامت دائم و ادامه زندگی خود به آن جا مهاجرت می کنند‌.

به همین دلیل تمام نکاتی که افراد ارمنستان را به عنوان مقصد خود انتخاب می کند باید واضح بیان شود تا اگر شخص دیگری هم قصد سفر داشته باشد، بتواند به راحتی به این کشور زیبا و خوش آب و هوا سفر کند و برای خرید آنلاین بلیت مشکلی برای او به وجود نیاید. حال برخی از دلایلی که سفر به ارمنستان پیشنهاد می شود، عبارت اند از:

هزینه کم زندگی

یکی از مهم ترین دلایلی که امروزه اقامت و مهاجرت به این کشور زیاد شده، کم بودن هزینه زندگی در آن می باشد. البته منظور از کم بودن هزینه زندگی، این نیست که اصلا برای زندگی کردن در ارمنستان به پولی نیاز نداشته باشید، در مقایسه با کشورهای اطراف و حتی ایران، هزینه های زندگی در آن کم است و به نوعی افرادی که در زیر خط فقر هستند، در این کشور تعداد کمی دارند.ارمنستان1


هزینه های ارزان و قیمت های متناسب سبب شده تا هم افراد زیادی از‌ کشورهای دیگر به جز ایران برای سفر و اقامت به آنجا بروند. البته لازم به ذکر است که بیان کنیم ایران جزو کشورهایی محسوب می شود که هم مسافران و هم مهاجرت کنندگان زیادی را هرساله به ارمنستان می فرستد.

دریافت ویزای راحت

بکی دیگر از مهم ترین دلایلی که مهارجرت و سفر کردن به ارمنستان در چند سال اخیر به شدت زیاد شده و از تمام کشورها مهمان می پذیرد، دریافت راحت ویزای این‌ کشور می باشد. اگر بخواهیم به زبان ساده تر بیان کنیم، می توان گفت اصلا برای سفر کردن به ارمنستان نیازی به دریافت ویزا نیست، زیرا در فرودگاه ویزای این‌ کشور به راحتی برای افراد صادر می شود‌.

 به دلیل راحت دریافت کردن ویزای این کشور زیبا و محبوب، در هر زمانی که افراد مایل بودند می توانند برای خرید آنلاین بلیت اقدام کنند و سفر به ارمنستان خود را به ساده ترین ‌شکل ممکن بگذرانند. البته شرایطی وجود دارد که این شرایط دریافت ویزا و پاسپورت ارمنستان، شامل موارد زیر هستند؛

·       داشتن گذرنامه ای با اعتبار ۷ ماه به بالا

·       ورود افرادی که ممنوع الخروج باشند در خاک ارمنستان ممنوع است

·       افرادی که ویزا ندارند، به مدت یک ماه می توانند در ارمنستان حصور داشته باشند و برای اقامت طولانی تر حتما باید برای دریافت ویزا اقدام کرد.

زیبایی و آب و هوای خوب

همان طور که در مطالب قبل تر هم بیان کردیم، ارمنستان جزو کشورهای زیبای آسیا محسوب می شود و اکثرمسافرانی که این کشور را برای سفر خود انتخاب می کنند، به دلیل آب و هوای خوب و پاک، و طبیعیتی چشم گیر است.

 در کل ارمنستان علاوه بر هوای پاک وتمیزی‌ که دارد، با مکان ها و جاذبه های طبیعی و ساخته شده ای که دارد، به یک کشور بسیار زیبا تبدیل شده که حتی کوچکترین شهر یا روستای آن هم، از این جاذبه ها بی بهره نیستند.


ارمنستان2


‌ از همین رو خیلی از افراد برای کسب تجربه یک کشور زیبا و خوش آب و هوا، سریعا برای خرید آنلاین بلیت هواپیما اقدام می کنند تا بتوانند به خوبی یک سفر راحت و بدون دردسر داشته باشند. برای لذت بردن از زیبایی ارمنستان، می توانید به انواع شهرهای آن سفر کنید و تجربه ای جدید را از سفر خود به دست آورید.

لذت بردن از طعم لذیذ غذاها

خیلی از افراد برای سفر خود به کشورهای مختلف، اول از همه به طبع غذایی آن ها اهمیت می دهند تا با سلیقه شان جور باشد و سپس سفر می کنند. به عنوان مثال کشورهایی مثل هند یا پاکستان که مدام از ادویه های تند و بو دار استفاده می کنند، برای همه مناسب نیستند و افرادی که به این ادویه ها حساسیت داشته باشند نمی توانند از غذاهای آنجا لذت ببرند.

 ارمنستان از آنجایی که یک کشور محبوب در آسیا شناخته شده و افراد زیادی هم به جز کشور ایران به آنجا سفر می کنند، به یک کشوری تبدیل شده است که تمام طبع های غذایی در آنجا یافت می شود و هر سلیقه ای می تواند از آن ها لذت ببرد. البته بد نیست در هنگام سفر خود به ارمنستان، از غذاهای خوش طعم محلی ابن کشور هم بچشید و تجربه ای جدید را کسب کنید‌. 


ارمنستان2


در کل اگر به دنبال کشوری هستید که بتوان همه نوع طبع غذایی را در آن پیدا کرد و در همین حال از غذاهای اصلی و بومی این‌ کشور هم بهره مند شد، بدون گذراندن وقت برای خرید آنلاین بلیت این کشور اقدام و سفر خود را شروع کنید؛ تا تجربه های جدیدی از خوردن و چشیدن غذاهای خوش طعم و لذیذ این‌ کشور به تجربیات شما اضافه شود.

مردمان صمیمی و خونگرم

اگر تا کنون تجربه سفر به کشورهای خارجی را داشته باشید، قطعا به خوبی متوجه شده اید که برخی از این‌ کشورها مردمان سردی دارند و به مسافران و مهمانان اهمیت چندانی نمی دهند. ارمنستان بر خلاف این کشورها، مردمانی بسیار خونگرم و صمیمی دارد که شما با برخورد با آن ها اصلا احساس‌ نمی کنید که در یک کشور خارجی هستید.

همچنین از آنجایی که مهاجرت ایرانیان به این کشور در طی چند سال اخیر زیاد شده، می‌ توان تعداد زیادی از ایرانیان را هم در شهرهای ارمنستان مشاهده کرد و به نوعی سفر خود را راحت تر گذراند. البته اگر ایرانیان هم در این‌ کشور وجود نداشتند، مردم بومی ارمنستان، به قدری با مهمانان خارجی خوش برخورد هستند که فرد مهمان حتی در برخی از مواق می تواند از امکانات بسیار زیادی بهره مند شود.

جالب بدانید از آنجایی که ایرانیان زیادی در شهرهای مختلف ارمنستان زندگی می کنند و هرساله هم افراد زیادی برا سفر به این کشور می روند، برخی از مردم بومی ارمنستان به زبان فارسی هم مسلط هستند.


سمانه اسدی
سمانه اسدی

سمانه سال 91 تو رشته ی عمران فارغ التحصیل شد و از همون زمان یکی از همکارهای پرانرژی ماست. سمانه تو شرکت به روحیه ی دوستانه و چهره ی خندان معروفه و همین موضوع باعث میشه تا هم به بقیه انگیزه بده و هم خودش تو کارش بهترین باشه. کارهای چالشی و هیجان انگیز رو دوست داره و با تحقیق و نوشتن درباره ی سفر، سعی می کنه تا احساس تازگی و سرزندگی خودش رو منتقل کنه 
ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه
روگو خرید آنلاین بلیط هواپیما