در حال آماده سازی...
warningcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser
سمانه اسدی

سفر رویایی در ایتالیا

نویسنده سمانه اسدی

ایتالیا یکی از خارق العاده ترین کشور های اروپا است، می‌ توان گفت هر شهر یا روستای کوچک در این کشور خودش یک جهان متمدن می باشد. چون هر کدام جزئیاتی مختص به خود دارد

ایتالیا که یکی از خارق العاده ترین کشور های اروپا است. پایتخت این کشور رم تنها 2.5 میلیون جمعیت دارد. تپه هایی سرسبز و روستاهایی دلنشین. می‌ توان گفت هر شهر یا روستای کوچک در این کشور خودش یک جهان متمدن می باشد. چون هر کدام جزئیاتی مختص به خود دارد که اگر شما عاشق این کشور شوید واقعا غیر منطقی و دور از ذهن نیست.

خانه هایی با نماهای سنگی که قدمتی چند صد ساله دارند. با سفر به ایتالیا قطعا تا پنجاه سال بعدی عمرتان می توانید خاطره تعریف کنید و با یاد آوری این سفر در ذهنتان به خود بابت دیدن این کشور، افتخار کنید. کشوری که بناهای تاریخی بسیاری دارد و از نظر غذا، مد و پوشاک، ورزش و سبک زندگی زبانزد عام خاص است.

بسیاری از هنرمندان و اشخاص معروف متعلق به این کشور هستند. شخصیت های کارتونی چون هایدی و پینوکیو هم زادگاهشان ایتالیاست.

اگر قصد مهاجرت به ایتالیا یا سفر به این کشور اروپایی را دارید حتما قبل از رزور هتل یا خرید آنلاین بلیت این مقاله را با دقت بخوانید تا اطلاعات و نکات مهمی که قبل سفر باید بدانید را کسب کنید. 


ایتالیا


شهر های معروف ايتاليا

خود ایتالیایی ها یک ضرب المثل دارند که در آن می گویند تمامی سفرها با رم خاتمه می یابد. سالیان سال که رم در یکی از مقصد های تور اروپا جا دارد.

ونیز یکی دیگر از جاذبه این کشور است به علت پوشیده شدن آب از طرفی به شهر روی آب هم معروف می باشد.

میلان که قلب مد و طراحی کشور است.

در فلورانس قطعا با آداب و رسوم ایتالیا بطور کامل آشنا خواهید شد.

تورین، که اغلب مردم برای دیدن برج پیزا به آن سفر می کنند، مکان تمام نمایشگاه ها و فستیوال های مدرن و صنعتی است. همچنین اغلب جشن های موسیقی و فیلم در این شهر اجرا می شود.

سواحل مدیترانه‌ ای: ناپل، سیسیل و ساردینا که سالانه میلیون ها توریست در تابستان برای تفریح و آفتاب بی نظیرش به آنجا می آیند.


ایتالیا


جدای از شهر ها ایتالیا کوهستان ها و جنگل هایی بی نظیر و وسیع دارد که خودشان به تنهایی یکی از جاذبه های توریستی کشور محسوب می شوند که گاهی مردم با خرید آنلاین بلیت تنها برای دیدن این کوهستان ها و جنگل ها به ایتالیا سفر می کنند.


ایتالیا


آب و هوا

به علت موقعیت جغرافیایی و جایگاه و نزدیکی به دریای مدیترانه، آب و هوایی مدیترانه ای دارد. به علت نا همواری این کشور آب هایی متغیر در آن حکومت می کند، در بخش های کوهستانی، آب هوایی کوهستانی و دلپذیر. در بخش های ساحلی آب هوایی معتدل و مرطوب.

زمستان هایی سرد و بارانی که کم پیش می آید برف سنگینی در شهر ها بنشیند مگر در ارتفاعات با دمای 0 الی 12 سانتی گراد. تابستان هایی گرم اما تحمل پذیر با دمایی متغییر بین 20الی 30 درجه سانتی گراد. اما بطور غالب در کشور آب هوایی مرطوب و نیمه معتدل است. حتما قبل از خرید آنلاین بلیت هواپیما خود از آب و هوا مطلع شوید تا بتوانید لباس هایی مناسب همراه خود ببرید.

نکاتی مهم و کلیدی که قبل از سفر باید بدانید.

·      حتما چند کپی از مدارک خود و همراهان را همراه خود داشته باشید. بخصوص پاسپورت و گذر نامه. اگر قصد اقامت در هتل را داشته باشید، گاها آن ها مدارکتان را نزد خود نگه می دارند پس برای تردد در شهر و اطمینان خاطر حتما کپی مدارکتان را همراه خود همیشه داشته باشید.

·      هتل ها یا مهمان خانه های ایتالیا کوچک تر از دیگر کشور ها می باشد. قبل از رزرو حتما بررسی کنید تا به مشکل بر نخورید.

·      اگر عادت کیسه کشیدن یا لیف کشیدن را دارید حتما همین الان یکی در چمدانتان قرار دهید زیرا در ایتالیا قحطی لیف است و در هتل چنین چیزی وجود ندارد. پس برای راحتی و آرامش خاطر خودتان یک عدد لیف همراه خود داشته باشید.

·      از وسایل با ارزشتان در هتل بخوبی محافظت کنید زیرا برای خروج از هتل باید کلید را به کلید ار تحویل دهید و جهت دزد نکردن همسایه حتما اشیا یا پول هایتان را در گاو صندوق یا محلی امن جایگذاری کنید.

·      در شهر ها استفاده از سرویس بهداشتی رایگان نیست پس تعجب نکنید و شبیخون نخورید. حتما در دخل خرج سفرتان هزینه ی استفاده از آن را حساب کنید. اغلب 2 یورو هزینه استفاده از سرویس بهداشتی می باشد.

·      برای بازدید از کلیسا ها باید لباسی مناسب بپوشید. دامنی تا پایین زانو یا شلوار + پیراهنی مناسب که شانه هایتان را پوشانده باشد. اگر می خواهید سفری بدون معطلی و دردسر داشته باشید قبل از گردش در شهر حتما نوع پوشش خود را اصلاح کنید.

·      در ایتالیا آب رایگان است. حتی در هتل ها که برایشان فرقی نمی کند آب گاز دار بخواهید یا آب معدنی. همچنین آبخوری های زیادی هم در سطح شهر وجود دارد.

·      حواستان موقع تاکسی گرفتن یا استفاده از وسایل عمومی جمع باشد. تاکسی های قانونی ایتالیا سفید رنگ می باشند  و دارای قابلیت تاکسی متر هستند. در ازای هر چمدان یا ساک یک یورو به هزینه اضافه می شود. پس در گرفتن تاکسی دقت و صبر کافی را خرج کنید.

·      در هنگام خرید آنلاین بلیت های گردشگری به مدت زمان و تاریخ آن دقت کنید تا بفهمید چه مدت زمان می توانید در قایق یا در داخل غار بمانید. زیرا هر تایم اضافه برابر با دوباره پول دادن است. همچنین آمادگی این را داشته باشید که برای بازدید از هر قسمت یک کاخ از شما هزینه هایی جدا بگیرند.

·      فراموش نکنید که اگر برای سفارش غذا یا نوشیدنی وارد غذاخوری یا شیرینی فروشی می شوید بنشینید، دو برابر قیمت اصلی را از شما خواهند گرفت. پس اگر قصد گرفتن و خارج شدن را دارید ایستاده سفارشتان را بدهید و قیمت معقول و واقعی را پرداخت کنید.

·      ایتالیا آب و هوایی مرطوب دارند اما در بعضی روز ها ممکن است شما با آفتابی داغ مواجه شوید پس کلاه و عینک آفتابی تان را فراموش نکنید همچنین کرم ضد آفتاب هم همیشه در کیف خود داشته باشید.


·      استفاده از قطار های محلی و وسایل نقلیه عمومی به صرفه تر از تاکسی ها می باشد و سوار شدن و استفاده از آن ها آسان است. جهت مسیر یابی یا کمک هم می توانید از نوجوانان کمک بگیرید.

·      در هر کشوری گردشگری وجود داشته باشد قطعا جیب بر ها و دزد هایی هم در کنین هستند. پس در مناطقی چون ورونا، دریاچه کومو، بورونیا و بویژه ناپل مراقب پول و اشیا قیمتی تان باشید زیرا این مکان ها محل زندگی آن ها است. پس ترجیحا اگر احتمال گذر از این محله ها را دارید از همراه داشتن اشیا زینتی یا گران بهای خود اجتناب کنید.

·      رو بوسی کردن یکی از آداب مهم مردم ایتالیا هست و تعداد آن تنها دو عدد می باشد. از خودداری از این اتفاق سعی کنید جلوگیری کنید زیرا به دور از ادب است و بهتر است دشمن تراشی نکنید. 


ایتالیا


·      از ریختن سس قرمز بر روی پیتزا یا پاستا خود جلوگیری کنید زیرا در زادگاه این غذا های لذیذ این امر بسیار عجیب است. بطور حتم شما که واقعا قصد توهین به سر آشپز را ندارید. پس این کار را فراموش کنید زیرا از نظر مردم ایتالیا این حرکت بسیار عجیب و مسخره است. از انجام آن خود داری کنید. 

سمانه اسدی
سمانه اسدی

سمانه سال 91 تو رشته ی عمران فارغ التحصیل شد و از همون زمان یکی از همکارهای پرانرژی ماست. سمانه تو شرکت به روحیه ی دوستانه و چهره ی خندان معروفه و همین موضوع باعث میشه تا هم به بقیه انگیزه بده و هم خودش تو کارش بهترین باشه. کارهای چالشی و هیجان انگیز رو دوست داره و با تحقیق و نوشتن درباره ی سفر، سعی می کنه تا احساس تازگی و سرزندگی خودش رو منتقل کنه. 
ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه
روگو خرید آنلاین بلیط هواپیما