در حال آماده سازی...
warningcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser
نیکان نصرالله تبار

راهنمای مورد نیاز شما قبل از سفر به اروپا (بخش اول)

نویسنده نیکان نصرالله تبار

در این مقاله قصد داریم گلچینی از تجربیات بهترین و معروفترین جهانگردان را با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید با خیالی آسوده سفر رویایی خود را به این قاره سر سبز برنامه ریزی کنید.

راهنمای مورد نیاز شما قبل از سفر به اروپا

آیا قصد دارید تا به اروپا سفر کنید؟ بسیار عالی، چرا که شما عاشق اروپا خواهید شد. در این مقاله گلچینی از تجربیات بهترین و معروفترین جهانگردان را برای شما گردآوری کردیم تا بتوانید با خیالی آسوده سفر رویایی خود را برنامه ریزی کنید.

اروپا قاره ای است با فرهنگ های متنوع و غنی، هر کشور تجربه ی متفاوتی در اختیارتان می گذارد و در واقع همین موضوع سفر به اروپا را بیش از پیش جذاب می کند. فرقی نمی کند با بودجه ی محدود سفر کنید یا به یک سفر لوکس بروید، تنها بروید یا با دوستان، در این مطلب سعی داریم تا با مرور نکات مهم و دانستنی های سفر به اروپا به بهتر شدن کیفیت سفر شما کمک کنیم.

در اروپا چه باید کرد؟ گشت و گذار و فعالیت های سفر به اروپا

پایتخت های کشورهای اروپایی را نباید از دست داد. اگر قصد سفر به هرکدام از کشورهای اروپایی را دارید، شکی نیست که حتماً به پایتخت آن کشور نیز سر خواهید زد. اکثر گردشگران اروپا، پایتخت های زیبای اروپایی را در اولویت سفرشان قرار می دهند. بدیهی است که هرکدام از این پایتخت ها دیدنی ها و فعالیت های زیادی برای ارائه دارند. وجود شهرهایی مانند رم، پاریس، لندن، آمستردام یا مادرید در لیست پر بازدیدترین شهرهای جهان گواه این موضوع است. هرکدام از این شهرها فضای متفاوتی دارند. فراتر از جاذبه های گردشگری، این شهرهای همیشه تجربیات جدیدی برای کشف کردن دارند.

گشت و گذار و فعالیت های سفر به اروپا

اما فراموش نکنید که سفر به اروپا فقط به این پایتخت ها محدود نمی شود، در شهرهای کوچک و بی نام و نشان اروپایی هم گاهاً دیدنی ها و جاذبه هایی وجود دارد که حتی در این پایتخت ها نیز یافت نمی شود. به طور خلاصه می توان گفت که بازدید از پایتخت هر کشور به منظور آشنایی با فرهنگ و تاریخ اصلی آن کشور لازم است.

عاشق شهرهای کمتر شناخته شده ی اروپایی می شوید

یکی از توصیه های گردشگران و جهانگردان معروف دنیا این است که پا را فراتر از مقاصد معمول گردشگری بگذارید و به دنبال مکانی باشید که انتخاب اصلی گردشگری نیست. برخی از شهرهای کوچک که در حاشیه شهرهای بزرگ قرار دارند واقعاً ارزش سفر کردن را دارند.

حمل و نقل؛ چگونه در اروپا سفر کنیم؟

سفر با هواپیما در اروپا

شاید در دسترس ترین انتخاب برای مسافرت در کشورهای اروپایی خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی است. وجود ایرلاین های مختلف، فرودگاه های مناسب در اکثر شهرها و قیمت رقابتی بلیط هواپیما باعث می شود تا سفر هوایی یکی از گزینه های مناسب در سفرهای اروپایی باشد. برای مثال پیدا کردن بلیط هواپیما برای سفر از آلمان به بلغارستان به هزینه ای کمتر از 100 یورو شاید معمول نباشد، اما گاهاً امکان پذیر است.

سفر با هواپیما در اروپا

اگر زمان شما محدود است، سفر در اروپا با هواپیما بهترین گزینه است. به خصوص هنگامی که قصد سفر به کشور دیگری را دارید که همسایه کشور فعلی شما نیست.

ترافیک هوایی به ویژه در اروپا مداوم در حال افزایش است. در نتیجه تعداد زیادی از پروازها احتمال تأخیر و یا لغو را دارند. اما خوشبختانه قوانین اتحادیه ی اروپا در این موضوع حامی حقوق مسافران است و گاهاً دیده شده برای جبران تأخیرهای بیشتر از 3 ساعت تا 600 یورو جریمه به مسافران پرداخت گردیده است.

سفر با قطار در اروپا

برعکس گزینه ی قبلی، اگر به مسافرت های طولانی علاقه دارید و از آن دسته از افراد هستید که از مسیر هم لذت می برند، سفر با قطار هم گزینه ی خوبی برای شما است. در اروپای غربی، قطار جایگزین بسیار مناسبی برای هواپیما است به گونه ای که بخش عمده ای از سفرهای بین شهری و گاهاً خارج از کشور را نیز سفر از طریق راه آهن پوشش می دهد.

یکی از نکاتی که هنگام سفر با قطار باید در نظر بگیرید این است که اگر قصد دارید با قطار به چندین کشور مسافرت کنید گذرگاه های راه آهن راه بسیار خوبی برای صرفه جویی در هزینه است. در حالی که قطارها می توانند سطح مناسبی از راحتی را ارائه دهند به ندرت بلیط های گران برای آنها پیدا می شود و معمولاً قیمت بلیط قطار در اروپا مقرون به صرفه است.

سفر با قطار در اروپا

یکی از فاکتورهایی که در اروپای غربی باعث اختلاف قیمت بلیط قطارها می شود سرعت قطار است. قطارهای سریع السیر اغلب دارای بلیط های گرانتری به نسبت قطارهای کندتر هستند. فراموش نکنید که ممکن است برخی شهرها دارای ایستگاه راه آهن نباشد که در این صورت اگر سفر زمینی را انتخاب کردید باید در آن مسیرها از طریق اتوبوس رفت و آمد کنید.

بهترین زمان برای بازدید از اروپا

بسته به این که برای بازدید کدام کشور برنامه ریزی می کنید و نوع فعالیت هایی که برای آن سفر می کنید، بهترین زمان برای بازدید از اروپا بازه ای به گستردگی یک سال خواهد داشت. در واقع مقصد های هدف شما از سفر تعیین کننده ی بهترین زمان سفر به اروپا است. اما خبر خوب این است که همیشه برای سفر به اروپا زمان خوب وجود دارد.

بهترین زمان برای بازدید از اروپا

بهترین زمان برای رفتن به ساحل اروپا

ژوئن(11 خرداد الی 9 تیر) تا پایان سپتامبر(10 شهریور الی 8 مهر). در این ماه ها کشورهایی که دارای ساحل هستند بهترین آب و هوا را برای لذت بردن از دریا و تفریحات آبی دارند. اوایل این بازه و یا قبل و بعد از این زمان ممکن است آب و هوا کمی سردتر از حالت مناسب برای استفاده از ساحل باشد.

یکی دیگر از دلایلی که سفر به شهر های ساحلی در ماه های ژوئن تا سپتامبر را بهترین گزینه می سازد این است که هم از آب و هوای گرم لذت خواهید برد و هم خبری از شلوغی های جولای(10 تیر الی 9 مرداد) و آگوست(10 مرداد الی 9 شهریور) نخواهد بود.

محبوب ترین ساحل های اروپا را می توان در کشورهای فرانسه، اسپانیا، پرتغال، اسپانیا و یونان تجربه کرد اما در نظر داشته باشید ساحل کشورهای دیگری نظیر بلغارستان نیز ویژگی هایی دارند که ارزش سفر به این کشورها را بیش از پیش می سازند.

گزینه های تفریحات دریایی و ساحلی در اروپا به تفکیک دریا و اقیانوس برای شما وجود دارند. اگر قصد گشت و گذار را دارید ساحل اقیانوس گزینه ی بهتری برای شما خواهد بود. کشورهای پرتغال، اسپانیا و جنوب غربی فرانسه نقاط ویژه ای برای گشت و گذار گردشگران دارند که نباید از آنها غافل شد.

بهترین زمان برای رفتن به اسکی در اروپا

پایان ماه نوامبر(10 آبان الی 9 آذر) تا اواسط آوریل(12 آوریل الی 10 اردبیهشت) را می توان بهترین زمان برای استفاده از تفریحات زمستانی دانست. شلوغ ترین زمان برای استفاده از کمپ های ورزش های زمستانی در ماه های دسامبر(10 آذر الی 10 دی) و فوریه(12 بهمن الی 9 اسفند) است بنابراین اگر می خواهید از شلوغی اجتناب کنید ماه های ژانویه(11 دی الی 11 بهمن) تا مارس(10 اسفند الی 11 فروردین) برای سفر شما مناسب خواهد بود.

بهترین زمان برای رفتن به اسکی در اروپا

هرچند که تفریحات و ورزش های زمستانی به نسبت از قیمت و هزینه ی بیشتری برخوردارند، اما به این معنی نیست که مسافران با بودجه ی محدود باید آنها را به کلی کنار بگذارند. در خارج از اوج فصل سفرهای زمستانی معمولاً تجهیزات اجاره ای و استراحتگاه های زمستانی از قیمت های مقرون به صرفه تری برخوردار هستند. قسمت های کوهستانی بلغارستان مانند بانسکو و بروویت برای تفریحات زمستانی کم هزینه گزینه های خیلی خوبی به شمار می آیند. اما اگر محدودیتی در هزینه ندارید محبوب ترین مقاصد زمستانی را باید در کوه های آلپ و پیرنه، در فرانسه، ایتالیا، سوئیس و اتریش تجربه کنید.

بهترین زمان برای بازدید از اروپا با آب و هوای مناسب کدام است؟

قاره اروپا از اواسط آوریل تا پایان ماه سپتامبر از هوای مطبوع برخوردار است. گرم ترین دما در تابستان، جولای(10 تیر الی 9 مرداد) و آگوست(10 مرداد الی 9 شهریور) است. حتی ممکن است در این زمان از سال از کشورهای مدیترانه نیز گرم تر باشد. اگر نسبت به گرما حساس هستید بهتر است از ماه مه(11 اردبیهشت الی 10 خرداد) تا ژوئن(11 خرداد الی 9 تیر) یا سپتامبر(10 شهریور الی 8 مهر) به قاره اروپا مراجعه کنید. در اروپای شمالی ، ماه های جولای(10 تیر الی 9 مرداد) و آگوست(10 مرداد الی 9 شهریور) نه تنها گرمترین ماه های سال است بلکه روزهایش نسبت به سایر روزهای سال طولانی تر است. برای کشف زیبایی های ایسلند ، سوئد ، نروژ ، فنلاند و دانمارک ، سفر در تابستان را در نظر بگیرید.

بهترین زمان برای بازدید از اروپا با آب و هوای مناسب

زمستان در اروپا چگونه است؟

بسته به موقعیت دقیق شما، کم و بیش سرد است. فصل سرما با یخ زدگی دما در شمال اروپا مشخص می شود (بهترین زمان سال برای دیدن شفق های زیبای شمالی است). هر چقدر به دریای مدیترانه نزدیکتر می شوید، درجه حرارت از نوامبر(10 آبان الی 9 آذر) تا پایان فوریه(12 بهمن الی 9 اسفند) معمولاً ملایم تر است. در واقع زمان خوبی برای بازدید از این مناطق بدون انبوهی از گردشگران است. بقیه اروپا به طور کلی سرد است. با این حال، هنوز زمان مناسبی برای عزیمت به اروپا است، زیرا قیمت ها پایین تر از فصل اوج سفر است.

اسکان در اروپا: کجا بمانیم؟

اروپا طیف گسترده ای از گزینه های اقامت، اعم از خوابگاه های ارزان تا هتل های بوتیک را ارائه می دهد. جایی که برای ماندن انتخاب می کنید بستگی دارد به نیازهای راحتی شما، بودجه شما و اینکه با چه کسی قصد سفر دارید.

هتل های اروپا

برای مسافرانی که در مورد محل اقامت بسیار سخت گیرند، هتل ها در اروپا معمولاً خدمات خوبی ارائه می دهند و بسیار مناسب هستند. این سطح راحتی با قیمتی معمولاً بالاتر از یک خوابگاه است. اما اگر از هتل 5 ستاره اجتناب می کنید، مطمئنا می توانید یک هتل خوب با قیمت مناسب پیدا کنید.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید در هتل های زنجیره ای بزرگ و هتل های معتبر اقامت داشته باشید، خود را برای مجموعه ای از خدمات مشتریان بی نظیر آماده کنید.

هتل های اروپا

هاستل ها در اروپا

هاستل ها در اروپا موضوع بسیار تفرقه برانگیز میان مسافران است. برخی به دلیل "عدم حفظ حریم خصوصی و آرامش" به ندرت از هاستل ها استفاده می کنند. اما برای سایرین، روش بسیار خوبی برای صرفه جویی در هزینه بودجه سفر است.

معیارهای اصلی برای انتخاب یک هاستل رتبه بندی و مرور نظرات مسافران گذشته است. هاستل هایی که رتبه بندی پایین تر از 8 از 10 یا 4 ستاره از 5 دارند را رزرو نکنید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشیم این است که هاستل هایی را برای اقامت انتخاب کنیم که دارای صندوق های قفل دار برای نگهداری از وسایل با ارزش مان باشند. قبل از رزرو از تماس با مالکان دریغ نکنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها این گزینه را ارائه می دهند. دلیل این امر این است که در هاستل ها، اتاق خود را با چندین فرد غریبه به اشتراک می گذارید. با این حال در نظر بگیرید این یک فرصت عالی برای دیدار با افراد جدید و تبادل نظرات است.


ادامه دارد...

نیکان نصرالله تبار
نیکان نصرالله تبار

نیکان حدوداً سی ساله است. به واسطه ی علاقه اش به حیوانات همیشه دوست داشته دامپزشک بشه ولی در نهایت IT خونده و الان هم میونه ی خوبی با مسائل مرتبط با کامپیوتر و تکنولوژی داره.نیکان اوقات فراغتش رو با نواختن سازهایی مثل گیتار و ویولن پر می کنه و دستی به قلم هم داره به طوری که هرجا هم که قلم و کاغذی باشه یک بیت شعر می نویسه. نیکان معتقده خنده بر لب کسی نشوندن بزرگترین هنر دنیاست. 
ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه
روگو خرید آنلاین بلیط هواپیما