در حال آماده سازی...
warningcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser
نیکان نصرالله تبار

راهنمای مورد نیاز شما قبل از سفر به اروپا (بخش دوم-پایانی)

نویسنده نیکان نصرالله تبار

در بخش اول راهنمای سفر به اروپا مروری داشتیم بر فعالیت ها و سرگرمی هایی که می توان در سفر اروپایی برنامه ریزی کرد، نحوه ی حمل و نقل میان شهرها و کشورهای مختلف در اروپا، بهترین زمان برای بازدید از کشورهای اروپایی و همچنین اقامتگاه های مختلف را برای اسکان در اروپا مورد بررسی قرار دادیم. در بخش دوم قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه کنیم و گلچینی از تجربیات گردشگران و جهانگردان مختلف را در اختیارتان قرار دهیم.

راهنمای سفر به اروپا

سفر به کشورهای اروپایی همیشه در لیست مسافرت های مورد علاقه ی ایرانیان بوده و هست. تنوع فرهنگ زندگی، تاریخ، امکانات رفاهی و جاذبه های گردشگری و تفریحی متفاوت در کشورهای اروپایی از جمله علت هایی هستند که باعث سفر ایرانیان به کشورهای اروپایی می شوند.

قبل از سفر به اروپا، مسائل و موضوعاتی وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. موضوعاتی که نه تنها اطلاع از آنها باعث افزایش کیفیت سفر می شود، بلکه گاهاً در کاهش هزینه های سفر هم تفاوت های قابل توجهی ایجاد می کند. در بخش اول راهنمای سفر به اروپا مروری داشتیم بر فعالیت ها و سرگرمی هایی که می توان در سفر اروپایی برنامه ریزی کرد، نحوه ی حمل و نقل میان شهرها و کشورهای مختلف در اروپا، بهترین زمان برای بازدید از کشورهای اروپایی و همچنین اقامتگاه های مختلف را برای اسکان در اروپا مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه نیز قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه کنیم و گلچینی از تجربیات گردشگران و جهانگردان مختلف را در اختیارتان قرار دهیم. با روگو همراه باشید.

غذاهایی که باید در هنگام بازدید از اروپا بخورید

یکی از مسائلی که بیشتر جهانگردان و گردشگران در آن تفاهم نظر دارند این است که چشیدن و مزه کردن غذاهای محلی یک منطقه در واقع راهی برای تجربه ی فرهنگ آن منطقه است. البته این فقط به خوردن غذاهای محلی خلاصه نمی شود، مسائلی نظیر مشاهده طرز تهیه غذاها، این که مواد اولیه از کجا می آیند، مردم منطقه چگونه غذا می خورند و چه آداب و رسومی در این زمینه دارند و این که برای صرف غذا در خارج از خانه به کجا می روند، همه و همه می توانند در شناخت فرهنگ زندگی یک منطقه جدید به شما کمک کنند.

با چیزهایی که گفتیم، می خواستیم به این نتیجه برسیم که شما به جای خوردن غذاهایی که به آنها عادت دارید و همیشه در دسترس شما هستند، غذاهای اروپایی را امتحان کنید. تشخیص یک غذای معمولی اروپایی بسیار دشوار است، چرا که آنها از منطقه ای به منطقه ی دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت هستند و حتی در داخل یک کشور خصوصیات محلی متفاوت است.

در اروپای غربی چه غذایی بخوریم؟

سفر به انگلیس بدون امتحان کردن صبحانه ی انگلیسی ناقص خواهد بود. این گفته ی مشترک بسیاری از گردشگرانی است که تجربه ی سفر به کشور انگلیس را داشته اند. درست است که این منطقه به داشتن غذاهای خوشمزه مشهور نیست، اما این بدان معنا نیست که شما نباید "هجی اسکاتلندی" و یا "خوری ایرلندی" را امتحان کنید. پیپ جونز ( نویسنده ی اهل لندن) می گوید که غذاهای ایرلندی خیلی بیشتر از یک مشت ماش در کاسه های آبکی است.

در اروپای غربی چه غذایی بخوریم؟

غذاهای فرانسوی در سراسر جهان شهرت دارند و اغلب هم در لیست غذاهای لوکس قرار دارند. البته نیازی نیست که به یک رستوران 5 ستاره بروید تا طعی خوشمزه ی گوشت بورگینیون را امتحان کنید. نوشیدنی های محلی فرانسوی و بسیاری از غذاهای محلی نیز نه تنها مقرون به صرفه هستند، بلکه به همان اندازه نیز خوشمزه اند. مثلاً در فرانسه هر منطقه پنیر مخصوص خود را دارد به گونه ای که بیش از 350 نوع پنیر مختلف برای چشیدن وجود دارد. هلند نیز پنیر های معروفی دارد و به داشتن انواع پنیر گودا معروف است. اگر به بلژیک می روید سیب زمینی سرخ کرده و وافل های خوشمزه بلژیکی را از دست ندهید.

در اروپای شرقی چه غذایی بخورید؟

اولین ارتباط یک گردشگر با اروپای شرقی ممکن است نوشیدنی های مخصوص این کشورها باشد، اما این موضوع باعث نمی شود که از غذاهای این منطقه غافل شوید. بانیستا (Banista) یک شیرینی خوشمزه بلغاری است که در فر پخته می شود و پر از پنیر است. همچنین بلغارستان دارای سس مخصوصی است که از فلفل قرمز و گوجه فرنگی تهیه می شود که به آن لوتِنیستا (Lutenista) می گویند.

در اروپای شرقی چه غذایی بخورید؟

از نوشیدنی های مورد علاقه مردم اروپای شرقی، آیران (ayran) است، نوعی ماست مایع و شور( مشابه دوغ ). همچنین این منطقه به داشتن کباب های گوشت و کالباس های خوشمزه معروف است. کباب های این منطقه تحت تأثیر ترکیه و شبیه به کباب های این کشور است. همچنین برای مقابله با گرما معمولاً با همه ی غذاها سالاد سرو می شود، سالادی که از گوجه، خیار و پنیر سفید تشکیل شده و گاها در کشورهایی مثل یونان به آن زیتون نیز اضافه می شود.

غذاهایی که باید در اروپای شمالی بخوریم

پیدا کردن غذاهای این منطقه در سفر دشوار است. هرچند که واقعاً غذاهای خوشمزه ای در این منطقه وجود دارد. مخصوصاً شیرینی ها و غذاهای دریایی مانند ماهی.

غذاهایی که باید در اروپای شمالی بخوریم

سوئد و فنلاند از ماهی قزل آلا در غذاهای سنتی خود استفاده می کنند. یکی از غذاهای مخصوص سوئدی گراولاکس است که متشکل از فیله ی ماهی آزاد است که با موادی مانند خامه، شکر و گیاهان معطر مزه دار شده است. پنکیک دانمارکی نیز از دسرهای معروف این منطقه است و از دسرهای سنتی خوشمزه می توان به مولتکرم نروژ اشاره کرد که در هنگام کریسمس می توان آن را در تمام میزهای نروژی مشاهده نمود.

غذاهای خوشمزه اروپای جنوبی

وقتی صحبت از اروپای جنوبی و غذا می شود، نام ایتالیا برای همه ی علاقه مندان به غذا در سراسر جهان تداعی می شود. زیرا در لیست غذاهای ایتالیایی غذاهایی وجود دارد که بیشتر مردم جهان آنها را به اتفاق به عنوان خوشمزه ترین غذاهای دنیا می شناسند. به جرأت می توان گفت معدود کسانی هستند که پیتزا و پاستا را دوست نداشته باشند. البته غذاهای این کشور بسیار غنی تر از این دو غذا است.

غذاهای خوشمزه اروپای جنوبی

بخش جنوب شرقی فرانسه و مارسی به غذاهای دریایی خود شهرت دارند. "بوسیلاب" یکی از بومی ترین غذاهایی است که می توانید در این منطقه میل کنید. اسپانیا نیز دارای غذاهای خوشمزه ای مانند "پایلا" و "تاپاس" است که نباید از دست دهید. اما در میان بهترین شیرینی های این منطقه انتخاب دشواری میان ژلاتوهای ایتالیایی و پاستیل های پرتغالی وجود دارد.

پس انداز پول؛ نکاتی برای کاهش هزینه سفر به اروپا

در حالی که بیشتر کشورهای اروپایی دارای ارز مشترکی به نام "یورو" هستند، اما کشورهایی هم هستند که ارز ملی خود را دارند. در حال حاضر به طور کلی 28 واحد پول رسمی برای کشورهای اروپایی وجود دارد.

به کجا سفر کنیم؟ راهنمای انتخاب مقصد سفر

به طور کلی سفر به اروپا هزینه ی نسبتاً بالایی در پی خواهد داشت، اما در این بین کشورهای اروپای غربی و شمالی از هزینه های نسبتاً بیشتری برخوردار هستند به شکلی که سفر با بودجه ی محدود به این کشورها مشکل است. درواقع می توان اینطور بیان کرد که اگر محدودیت بودجه دارید بهتر است به کشورهایی سفر کنید که واحد پول رسمی آنها یورو باشد.

فعالیت ها و سرگرمی های رایگان را پیدا کنید

یکی از خوبی های سفر به اروپا این است که معمولاً فرصت های فوق العاده برای استفاده از اکثر امکانات موجود فراهم است. به این معنی که برای حمل و نقل و بازدید از جاذبه های محلی برای سنین زیر 26 سال معمولاً تخفیفاتی در نظر می گیرند و یا در زمان هایی از سال بازدید از برخی مکان ها کاملاً رایگان خواهد بود. اینگونه پیشنهادات را می توانید با کمی جستجوی ساده پیش از سفر در اینترنت بیابید.

فعالیت ها و سرگرمی های رایگان در سفر به اروپا

برای یافتن یک رویداد رایگان مانند کنسرت های فضای باز می توانید از دفاتر گردشگری و یا مردم محلی پرس و جو کنید. همچنین رفتن به ساحل در شهرهای ساحلی را فراموش نکنید، می تواند بخشی از تفریحات رایگان شما باشد.

اکثر پایتخت های اروپایی نیز در ساعات روز تورهای رایگان بازدید از شهر برگزار می کنند که استفاده از آنها جدای از بحث کاهش هزینه گام مناسبی برای آشنایی کلی با شهر مقصد سفرتان است.

چه چیزی به شما کمک می کند تا پول بیشتری پس انداز کنید؟

همیشه هزینه های بزرگ مانند هزینه خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل یا به طور کلی هزینه ی پرواز و اقامت، اولین گزینه هایی هستند که برای صرفه جویی به ذهن انسان خطور می کنند. هرچند که خرید بلیط ارزان هواپیما و رزرو هتل ارزان گام مناسبی در کاهش هزینه های سفر خواهند بود اما راه های دیگری هم وجود دارد.

یکی از این راه ها این است که هر از چند گاهی پخت و پز وعده های غذایی خود را به عهده بگیرید. فراموش نکنید که مردم محلی منطقه ای که به آن سفر می کنید تمام وعده های غذایی خود را در کافه ها و رستوران ها نمی خورند. خرید مواد اولیه غذایی می تواند به صرفه تر از غذا خوردن در رستوران باشد. البته در اروپاً معمولاً رستوران ها برای نهار و زمان خلوت خود منویی با قیمت پایین تر ارائه می دهند، پس اینگونه رستوران ها را برای نهار امتحان کنید.

برای بررسی و تجزیه و تحلیل دقیق قبل از یک سفر اروپایی باید زمان زیادی را صرف این موضوع کنید، سعی کردیم به مهم ترین موضوعاتی که باید در این باره بدانید مروری کلی داشته باشیم. در نظر داشته باشید که مهم ترین قدم برای یک سفر خارجی برای تابعین کشور ما، به ترتیب دریافت ویزای کشور مقصد و جستجو برای خرید بهترین و ارزانترین بلیط هواپیما خارجی است. سامانه خرید آنلاین بلیط هواپیما، روگو سعی بر این دارد تا به سهولت کار مسافران عزیز در مسیر خرید بلیط ارزان هواپیما بیافزاید.

نظر شما درباره ی سفر به اروپا چیست؟ تجربیات و پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تا بتوانیم آنها به لیست خودمان اضافه کنیم.

روگو مگ
نیکان نصرالله تبار
نیکان نصرالله تبار

نیکان حدوداً سی ساله است. به واسطه ی علاقه اش به حیوانات همیشه دوست داشته دامپزشک بشه ولی در نهایت IT خونده و الان هم میونه ی خوبی با مسائل مرتبط با کامپیوتر و تکنولوژی داره.نیکان اوقات فراغتش رو با نواختن سازهایی مثل گیتار و ویولن پر می کنه و دستی به قلم هم داره به طوری که هرجا هم که قلم و کاغذی باشه یک بیت شعر می نویسه. نیکان معتقده خنده بر لب کسی نشوندن بزرگترین هنر دنیاست. 
ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه
روگو خرید آنلاین بلیط هواپیما