در حال آماده سازی...
warningcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser
نیکان نصرالله تبار

نکاتی درباره سفر که آرزو میکردید زودتر میدانستید

نویسنده نیکان نصرالله تبار

هرکسی نیاز دارد تا در طول زندگی خود حداقل یک بار در یک زمان خاص ماجراجویی کند. یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به چنین نقطه ای در زندگی انتخاب یک مقصد هیجان انگیز و سفر به آن مقصد است. در ادامه به برخی نکات مسافرتی اشاره خواهیم کرد که دانستن آنها خالی از لطف نخواهد بود.

نکاتی درباره سفر که آرزو میکردید زودتر میدانستید

هرکسی نیاز دارد تا در طول زندگی خود حداقل یک بار در یک زمان خاص ماجراجویی کند. یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به چنین نقطه ای در زندگی انتخاب یک مقصد هیجان انگیز و سفر به آن مقصد است. اگر خیلی اهل سفر نیستید فراموش نکنید که در سال های اخیر صنعت گردشگری و مسافرتی تغییرات زیادی داشته است. از این رو آگاهی از قوانین آژانس های مسافرتی و گردشگری برای طرفداران سفر امری ضروری خواهد بود. در ادامه به برخی نکات مسافرتی اشاره خواهیم کرد که دانستن آنها خالی از لطف نخواهد بود.

همیشه سبک سفر کنید

سفر به مکان جدید همیشه طاقت فرسا است. این بدان دلیل است که شما نمی دانید با چه چیزهایی روبرو خواهید شد. در قدم اول باید در نظر داشته باشید که یکی از بهترین ایده ها این است که بار سفرتان را سبک ببندید. در یک مقصد ناشناخته آخرین چیزی که می خواهید تجربه کنید به دوش کشیدن چمدان های سنگین پر از وسایل شخصی شما است. همچنین وسایل زیاد سفر و چمدان های متعدد بزرگ باعث می شود در مرکز توجه افراد محلی قرار بگیرید.

همیشه سبک سفر کنید

مطمئن شوید که در طول روز به مقصد می رسید

از جمله کارهایی که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که قبل از غروب خورشید به مقصد خود خواهید رسید. حتی اگر شبانه روز باید سفر کنید تا این اتفاق بیافتد، پیش بروید و این کار را انجام دهید. شما در حال سفر به یک مقصد جدید هستید که برایتان ناشناخته است. پس بهتر است زمانی وارد مقصد شوید که مردم در خیابان ها و اطراف شما هستید تا بتوانید از امنیت خود مطمئن شوید. اگر به یک مقصد جدید سفر می کنید، رسیدن در شب همیشه استرس زا و گاهاً حتی پر خطر است.

مطمئن شوید که در طول روز به مقصد می رسید

کنجکاو باشید

اگر در هر زمان در سفر به چیزی برخوردید که آن را نمی شناسید و یا به موضوعی برخوردید که از آن اطلاع دقیق ندارید، بهتر است سؤال کنید. این یکی از بهترین راه ها برای ایجاد ارتباط با افراد محلی است که شما را از دردسر دور نگه می دارد. به خاطر داشته باشید که هر کشوری قوانین خاص خود را دارد که ممکن است با قوانین کشور شما بسیار متفاوت باشد. پس قبل از انجام هرکاری از صحیح بودن آن مطمئن شوید چرا که هیچکس به سمت شما نخواهد آمد که بگوید تک تک کارهای شما قانونی یا غیرقانونی است. برای جلوگیری از گیر افتادن در شرایطی که ناشی از اشتباهات ناخواسته و نادانسته است، هرچه بیشتر بپرسید، بهتر است.

در سفر کنجکاو باشید


همیشه احترام بگذارید

هر زمان که به مکان جدید می روید باید به همه و هرچیزی که می توانید احترام بگذارید. این می توانید یک بوی خنده دار، یک مکان عجیب و غریب و یا یک سبک زندگی خنده دار باشد. همانقدر که ممکن است سبک زندگی مردم یک منطقه برای شما عجیب و شگفت آور باشد، آنها نیز از از سبک زندگی شما شگفت زده خواهد شد. پس به این اختلافات احترام بگذارید و سعی کنید از سفر خود لذت ببرید. احترام گذاشتن به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با افراد محلی دوستی و همفکری کنید و به این ترتیب یک سفر به یاد ماندنی را تجربه کنید.

سفرنامه بنویسید

بهترین راه برای به خاطر آوردن آنچه که در یک سفر تجربه کردید از طریق نوشتن سفر نامه است. توجه داشته باشید که یک سفرنامه ی خوب سفرنامه ای است که در ان به هرچیزی که در روزها و شب ها برخورد می کنید با جزئیات اشاره کنید. به بهترین لحظات و تجربیات اشاره کنید اما از نوشتن درباره ی لحظات بد نیز غافل نشوید. آنها نیز بخشی از تجربه های شما هستند. همچنین می توانید لیستی از کلماتی که به زبان محلی مقصد سفر خود آموخته اید را در خاطرات سفر خود یادداشت کنید.

سفرنامه بنویسید

وقت خود را عاقلانه سپری کنید

قبل از بازدید از هر مکانی برنامه ریزی کنید که چگونه می خواهید در آنجا وقت بگذرانید. به یاد داشته باشید که رفتن به هرجا بدون برنامه می تواند باعث اتلاف وقت شما شود. معمولاً افرادی که بی برنامه زمان خود را سپری می کنند در پایان سفر نادیده های زیادی برایشان باقی می ماند. پس اگر می خواهید از مدت زمان حضور خود در مقصد بیشترین بهره را ببرید بهتر است تا لیستی از جاهایی که می خواهید بروید و مکان هایی که می خواهید از آنها بازدید کنید تهیه کنید. به این ترتیب حتی ممکن است در پایان سفر زمان اضافه نیز برای انجام فعالیت های خاص و با کیفیت بیشتر نیز داشته باشید.

وقت خود را عاقلانه سپری کنید

بیش از حد برنامه ریزی نکنید

به غیر از برنامه ریزی هایی که هنگام جمع کردن وسایل و لباس های سفر انجام می شود، بعضی افراد تمایل دارند تا قبل از سفر برای تک تک فعالیت هایشان برنامه ریزی کنند. لباس هایی که با خود می برند، ساعتی که از خواب بیدار می شوند و این که چه زمانی خانه را برای بازدید از یک مکان خاص ترک کنند، بخشی از برنامه ریزی های پیش از سفر عده ای از مسافران است.

بیش از حد برنامه ریزی نکنید برای سفر

اما فراموش نکنید زیاد برنامه ریزی کردن برای سفر هم خیلی خوب نیست. شما به یک مقصد جدید سفر می کنید و اگر اوضاع طبق برنامه ی شما پیش نرود ناامید خواهید شد. علاوه بر این سفر جنبه ی استراحت، تفریح و انرژی بخشی دارد. برنامه ریزی بیش از حد انرژی شما را تلف می کند. بهترین نوع برنامه ریزی در سفر برنامه ریزی روزانه است. در این صورت نه زیر فشار برنامه هایتان خواهید رفت و نه از بی برنامگی خسته خواهید شد.

لذت سفر رابطه ی مستقیمی با برنامه ریزی شما دارد. همچنین در نظر داشته باشید که کارهایی وجود دارد که با انجام آنها می توانید سفر خود را بیش از پیش خاطره انگیز کنید. در سفر بعدی خود نکات فوق را به خاطر داشته باشید و اگر نکته ی دیگری به نظرتان می رسد که می تواند به کیفیت سفر بیافزاید و لذت سفر را بیشتر کند با ما در قسمت نظرات مطرح کنید تا آن را در مطالب بعدی به اشتراک بگذاریم.

نیکان نصرالله تبار
نیکان نصرالله تبار

نیکان حدوداً سی ساله است. به واسطه ی علاقه اش به حیوانات همیشه دوست داشته دامپزشک بشه ولی در نهایت IT خونده و الان هم میونه ی خوبی با مسائل مرتبط با کامپیوتر و تکنولوژی داره.نیکان اوقات فراغتش رو با نواختن سازهایی مثل گیتار و ویولن پر می کنه و دستی به قلم هم داره به طوری که هرجا هم که قلم و کاغذی باشه یک بیت شعر می نویسه. نیکان معتقده خنده بر لب کسی نشوندن بزرگترین هنر دنیاست. 
ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه
روگو خرید آنلاین بلیط هواپیما