در حال آماده سازی...
warningcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser
نیکان نصرالله تبار

کرونا ویروس و سفر؛ راه های پیشگیری از کرونا ویروس

نویسنده نیکان نصرالله تبار

در شرایط شیوع بیماری های واگیردار همچون کرونا، اولین و بهترین پیشنهاد قرنطینه است. اما اگر در شرایطی قرار دارید که سفرهای اجباری پیش رو دارید در ادامه به مواردی برای شما اشاره خواهیم کرد که باید در نظر داشته باشید.

کرونا ویروس و سفر؛ راه های پیشگیری از کرونا ویروس

پس از گسترش ویروس کرونا، هشدارهای امنیتی روز به روز بیشتر شده و حتی در خیلی از نقاط جهان کار به جایی رسیده که قوانینی برای منع سفر و قرنطینه های شهری و بعضاً خانگی اعمال شده است. اما گاهاً ممکن است برخی از ما سفرهایی پیش رو داشته باشیم که نتوان از آن اجتناب کرد. از دسامبر سال گذشته بیماری کووید-19 در جهان شیوع پیدا کرد و تا به امروز شیوع آن در سرتاسر جهان ادامه دارد، پس طبیعی است که اگر ناچار به سفر هستید، کمی نگران باشید.

در گذشته شاهد تأثیر انواع بیماری های همه گیر و به قولی اپیدمی بر صنعت مسافرتی بودیم. از متروکه شدن نقاط مهم گردشگری و لغو پروازها، تا افزایش هشدارهای دولتی و محدودیت های مسافرتی که اعمال می شوند، مسائلی هستند که در این شرایط پیش خواهند آمد.

در شرایط شیوع بیماری های واگیردار، اولین و بهترین پیشنهاد قرنطینه است. اما اگر در شرایطی قرار دارید که سفرهای اجباری پیش رو دارید در ادامه به مواردی برای شما اشاره خواهیم کرد که باید در نظر داشته باشید.

چگونه محیط خود را در هواپیما ضدعفونی کنیم؟

هرچند که پس از شیوع بیماری های همه گیر، شرکت های هواپیمایی طبق بخشنامه های بهداشتی موظف به ضدعفونی کردن هواپیما طبق استانداردهای بین المللی می شوند، اما با این حال رعایت بهداشت همچنان از ملزومات است و حتی عده ای ترجیح می دهند احتیاط بیشتری در این باره به خرج دهند. در ادامه چند نکته را برای تمیز کردن محیط خود در هواپیما و داشتن یک پرواز سالم مرور خواهیم کرد.

دستان خود را تمیز نگه دارید و از لمس صورت خود اجتناب کنید

محققان پس از انجام بررسی ها در شرایط مشابه گفته اند که این که وسایل خود را در محیط عمومی ضدعفونی کنید و در طول پرواز صندلی و محیط خود را تمیز کنید، بسیار خوب و تأثیرگذار است اما نه در آن حد که به شما حس امنیت کاذب بدهد. به این معنی که محیط خود را تمیز و ضدعفونی می کنید، دیگر هیچ ویروسی آن جا وجود ندارد و شما می توانید آزادانه مسائل بهداشتی را کنار بگذارید. ضدعفونی کردن فضای شما در هواپیما باید همراه با شستن مکرر دست ها و پیروی از دیگر اقدامات بهداشتی صورت گیرد تا مفید واقع شود.

دستان خود را تمیز نگه دارید و از لمس صورت خود اجتناب کنید

روش انتقال ذرات ویروسی بین افراد، بیشتر توسط مخاط با بزاق صورت می گیرد و از طریق دهان، بینی و یا چشم وارد بدن می شوند. اما ویروس کرونا می تواند تا ساعت ها و بعضاً روزها روی برخی سطوح صفحات فلزی، دستگیره درب و گوشی تلفن همراه ماندگار شود. برای از بین بردن آن باید برای سطوح سخت از ضدعفونی کننده ها استفاده کرد و دست ها را با آب و صابون شست.

آمارها نشان می دهند که بیشتر افراد بیشتر از آن چه که متوجه آن باشند در طول روز صورت خود را لمس می کنند، و در صورتی که این کار پس از لمس سطوح آلوده شود می تواند منجر به انتقال ویروس گردد. پس اولین راه مؤثر برای پیشگیری همانطور که بارها و بارها گفته شده، شستن مکرر دست ها است. شستن دست ها به آرامی با آب گرم و صابون برای مدت 20 ثانیه در اولویت قرار دارد و در صورت عدم دسترسی به آب و صابون می توان از مواد ضدعفونی کننده استفاده کرد.

صندلی کنار پنجره را انتخاب کنید

یک مطالعه در دانشگاه اِموری آمریکا نشان داده که در طول شیوع ویروس هایی مثل آنفولانزا، امن ترین مکان برای نشستن در هواپیما، صندلی های کنار پنجره هستند. محققان در پروازهای 3 تا 10 ساعته مسافران و اعضای خدمه را مورد بررسی قرار دادند و مشاهده کردند که افرادی که در صندلی های کنار پنجره نشسته اند تماس کمتری با افراد بالقوه بیمار دارند.

صندلی کنار پنجره را انتخاب کنید

سطوح سخت را ضدعفونی کنید

هنگامی که به صندلی خود رسیدید و دستان شما تمیز است ، از مواد ضد عفونی کننده برای تمیز کردن سطوح سخت در صندلی خود مانند فضای استراحت سر و بازو، سگک کمربند ایمنی، ریموت، صفحه نمایش، جیب عقب صندلی و میز سینی استفاده کنید. اگر روکش صندلی نیز چرمی است می توانید به راحتی آن را نیز ضدعفونی کنید.

سطوح سخت را ضدعفونی کنید

نکته ای که در این باره وجود دارد این است که باید بدانید بد نیست که صندلی و محیط خود را ضدعفونی کنید. اما فراموش نکنید که قرار نیست ویروس از روی سطوح بپرد و وارد بدن شما شود. معمولاً وظیفه ی انتقال ویروس به عهده ی دستان خود شما است. بنابراین باز هم می گوییم از شستن مکرر دستان خود غافل نشوید.

به طور کلی می توان گفت بهترین کار در این شرایط اجتناب از سفر است.تا حد ممکن از سفرهای غیر ضروری خودداری کنید و در خانه بمانید. برای پیشگیری و مقابله با ویروس های همه گیر بهترین راه قطع زنجیره ی انتقال آن است که توسط قرنطینه محقق می شود. سامانه خرید آنلاین بلیط، تور مسافرتی و رزرو هتل روگو ضمن آرزوی سلامتی برای تمام مردم دنیا، امیدوار است تا این شرایط با کمترین میزان تلفات ممکن بگذرد و به زودی آرامش و آسایش به زندگی همه بازگردد.

نیکان نصرالله تبار
نیکان نصرالله تبار

نیکان حدوداً سی ساله است. به واسطه ی علاقه اش به حیوانات همیشه دوست داشته دامپزشک بشه ولی در نهایت IT خونده و الان هم میونه ی خوبی با مسائل مرتبط با کامپیوتر و تکنولوژی داره.نیکان اوقات فراغتش رو با نواختن سازهایی مثل گیتار و ویولن پر می کنه و دستی به قلم هم داره به طوری که هرجا هم که قلم و کاغذی باشه یک بیت شعر می نویسه. نیکان معتقده خنده بر لب کسی نشوندن بزرگترین هنر دنیاست. 
ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه
روگو خرید آنلاین بلیط هواپیما