در حال آماده سازی...
warningcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser
نیکان نصرالله تبار

لذت خرید بلیط ارزان هواپیما را از دست ندهید

نویسنده نیکان نصرالله تبار

افزایش ناگهانی قیمت بلیط هواپیما باعث شد تا خرید آن به یک دغدغه برای مسافران تبدیل شود. در این مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد که با استفاده از آن ها می توانید با خرید بلیط ارزان هواپیما هزینه های سفر خود را کاهش دهید.

یکی از اصلی ترین مسائلی که پیش از سفرهای هوایی ذهن مسافران را درگیر می کند، موضوع خرید بلیط هواپیما است. این که چه زمانی، چگونه و از کجا می توان ارزانترین بلیط هواپیما را خریداری کرد مسئله ی بسیار مهمی است که ادامه به آن خواهیم پرداخت. 

امروزه با افزایش قیمت دلار و در پی آن افزایش قیمت بلیط هواپیما، سبب شده تا پیدا کردن بلیط ارزان به یک چالش تبدیل شود. چرا که صرفه جویی در هزینه خرید بلیط می تواند باعث کاهش هزینه های سفر شما شود و حتی در صورتی که بودجه معینی را برای سفر خود مشخص کرده باشید، باعث باقی ماندن مبلغ بیشتری جهت هزینه های طول سفر خواهد شد. شاید تا چند سال قبل اختلاف قیمت بلیط هواپیما مبلغ چشمگیری نبود و می شد از آن چشم پوشی کرد، اما امروز قیمت ها به گونه ای است که خرید بلیط ارزان هواپیما به یک امر مهم تبدیل گردیده است.

برای خرید بلیط ارزان در ابتدا باید عوامل مؤثر بر قیمت آن را به خوبی بشناسید. در این صورت می توانید ارزانترین قیمت را برای بهترین پرواز پیش روی خود بیابید.


تأثیر زمان پرواز بر قیمت بلیط هواپیما

یکی از مسائلی که تأثیر مستقیم بر روی قیمت بلیط هواپیما دارد، روز و ساعت پرواز است. به طور کلی قیمت بلیط در روزهای وسط هفته به نسبت روزهای اول و آخر هفته ارزان تر است. اما این فقط در شرایط عادی است و در مناسبت ها و تعطیلات معمولاً روز هفته تأثیر چندانی بر کاهش قیمت بلیط نخواهد داشت. در طول روز نیز ساعت میانه ی روز معمولاً پروازهای گرانتری نسب به ساعت های نیمه شب و اول صبح دارد. در نتیجه اگر می خواهید ارزان ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید، معمولاً نیمه شب های روزهای وسط هفته گزینه ی خوبی برای شما هستند.


خلاف جریان آب شنا کنید

یکی از راه هایی که منجر به خرید ارزانترین بلیط هواپیما می شود، حرکت بر خلاف اکثریت مسافران است. به این معنی که برنامه ریزی سفر خود را به صورتی انجام دهید که در زمانی که همه ی مسافران به سمت مقصد خاص در حال پرواز هستند شما در راه بازگشت باشید و یا بالعکس، در زمان برگشت اکثریت به مقصد مورد نظر سفر کنید. اگر بخواهیم یک مثال قابل درک بزنیم، در روزهای نزدیک به تعطیلات عید نوروز معمولاً پرواز از هر فرودگاهی به سمت کیش قیمت بیشتری به نسبت پرواز بازگشت دارد. بنابراین اگر طوری برنامه ریزی کنید که در زمانی که همه به کیش سفر می کنند شما در حال بازگشت از سفر خود باشید، کاهش چشمگیری را در هزینه خرید بلیط هواپیما مشاهده خواهید کرد.

بلیط-ارزان-هواپیما

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

روگو، به عنوان یک سامانه معتبر خرید آنلاین بلیط هواپیما به کاربران خود این قابلیت را می دهد تا در کوتاه ترین زمان بلیط مورد نظر خود را جستجو کرده و به راحتی از میان پرواز های موجود ارزانترین آن ها را انتخاب کنند. به طور کلی سامانه های خرید آنلاین، به دلیل بازار رقابت بیشتر معمولاً گزینه های ارزانتری را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند. 

سامانه خرید آنلاین بلیط هواپیما روگو با پوشش سراسری بلیط های چارتری و سیستمی از تمامی ایرلاین ها، شرایط یک خرید بی دردسر را برای کاربران خود فراهم و همچنین با داشتن پشتیبانی 24 ساعته و گارانتی کنسلی پرواز، خیال کاربران خود را از مشکلات احتمالی پیش رو آسوده کرده است.


آیا بلیط لحظه آخری همیشه ارزانترین و مناسب ترین گزینه است؟

بلیطی که تحت عنوان بلیط لحظه آخری هواپیما شناخته می شود، در شرایط عادی یکی از ارزانترین گزینه ها است. اما بیشتر برای مسافرانی مناسب است که شرایط سفر در هر لحظه را دارند. درواقع بلیط ارزان لحظه آخری گزینه ی مناسبی برای کسانی است که در انتخاب زمان سفر خود می توانند انعطاف و آزادی عمل به خرج دهند.

اما این موضوع درباره ی همه ی پروازها کاربرد ندارد. کاهش قیمت بلیط هواپیما با نزدیک شدن به موعد پرواز رابطه مستقیمی با میزان فروش آن دارد. معمولاً بلیط ها زمانی در آخرین لحظات ارزان می شوند که به حداقل میزان فروش نرسیده باشند. بنابراین برای سفرهای پرطرفدار و زمان های پیک سفر مقصد شما، خرید بلیط لحظه آخری نه تنها ممکن است ارزانترین گزینه ی شما نباشد، بلکه می تواند ریسک پیدا نکردن بلیط را نیز به همراه داشته باشد.


نیکان نصرالله تبار
نیکان نصرالله تبار

نیکان حدوداً سی ساله است. به واسطه ی علاقه اش به حیوانات همیشه دوست داشته دامپزشک بشه ولی در نهایت IT خونده و الان هم میونه ی خوبی با مسائل مرتبط با کامپیوتر و تکنولوژی داره.نیکان اوقات فراغتش رو با نواختن سازهایی مثل گیتار و ویولن پر می کنه و دستی به قلم هم داره به طوری که هرجا هم که قلم و کاغذی باشه یک بیت شعر می نویسه. نیکان معتقده خنده بر لب کسی نشوندن بزرگترین هنر دنیاست. 
ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه
روگو خرید آنلاین بلیط هواپیما