در حال آماده سازی...
روگوcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

استان

تهران

شهراصلی

تهران

جمعیت

8,700,000

کدیاتا

THR

اسم لاتین شهر

tehran

تعداد فرودگاه

2

خرید بلیط هواپیما مشهد تهران | رزرو آنلاین پرواز مشهد تهران

نویسنده تحریریه روگو

مشهد در استان خراسان یکی از استانهای مذهبی و تاریخی محسوب می شود که سالانه مسافران زیادی حدود 27 میلیون نفر مسافران خارجی و داخلی برای زیارت و سیاحت به این شهر سفر می­کنند این شهر از لحاظ فرهنگی نیز بسیار غنی است. برای گردشگران و مسافرانی که بین مشهد تهران در رفت و آمد هستند بلیط هواپیمای مشهد تهران از اقلام لازم برای این سفر است.

عوامل مؤثر در قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران

برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران در سایت‌های مختلف قیمت بلیط مختلفی را مشاهده می‌کنید عوامل بسیاری در این اختلاف قیمت بلیط برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران تأثیر می‌گذارد که در اینجا بعضی از این عوامل را برای شما عنوان می‌کنیم.

کلاس پروازی هواپیما

نوع کلاس پرواز یکی از عواملی است که در هنگام خرید بلیط هواپیما مشهد تهران بر روی قیمت بلیط تأثیر می‌گذارد؛ یعنی نوع کلاس پرواز اکونومی یا بیزینسی بر اساس امکانات و خدماتی که در آن کلاس پرواز ارائه می‌دهد موجب می‌شود که در قیمت بلیط برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران تأثیر بگذارد.

زمان خرید بلیط هواپیما

هنگامی که شما قصد خرید بلیط هواپیما مشهد تهران را دارید و زمان خرید بلیط را برای روزپرواز به تأخیر می‌اندازید ممکن است در زمان نزدیک به پرواز تقاضای خرید بلیط بیشتر یا کمتر شود و هزینه بلیط گران‌تر یا ارزان‌تر خواهد شد.

نوع بلیط هواپیما

در خرید بلیط هواپیما مشهد تهران که به دو نوع سیستمی و چارتری می‌توانید تهیه کنید نیز از عواملی هستند که بر قیمت بلیط تأثیر می‌گذارند بلیط های سیستمی قیمت‌های مشخصی دارند و بلیط های چارتری در لحظة نزدیک به پرواز مشخص می‌شود نسبت به بلیط سیستمی گران‌تر یا ارزان‌تر باشد.

برند شرکت هواپیمایی

اسم و برند یک شرکت هواپیمایی نیز از عواملی هستند که بر قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران تأثیر می‌گذارند. خوشنام بودن یک شرکت هواپیمایی به سوانح هوایی یا تأخیر و کنسلی پروازها بستگی دارد و این عوامل به روی‌هم‌رفته می‌تواند بر قیمت بلیط هواپیمای یک ایرلاین برای خرید بلیط هواپیما تأثیر بگذارد.

روز و ساعت پرواز

روز و ساعت پرواز از دیگر عواملی هستند که بر قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران تأثیر می‌گذارد. قیمت بلیط تهران مشهد یا بالعکس بلیط هواپیما مشهد تهران در روزهای تعطیل و مناسبتی گران‌تر از روزهای وسط هفته و غیر مناسبتی است. همچنین در ساعت ابتدایی و آخر روز قیمت بلیط تهران مشهد و مشهد تهران پایین‌تر از پرواز در وسط روز است.

فصل پرواز

مردم در تعطیلات بیشتر سفر می‌کنند و ایرلاین‌ها با افزایش قیمت بلیط از این فرصت برای سود بیشتر استفاده می‌کنند. مثلاً قیمت بلیط تهران مشهد در فصل تعطیلات مثل تابستان و بهار بسیار گران‌تر است برای اینکه سفر ارزانی داشته باشید قیمت بلیط تهران مشهد در فصل‌های پاییز و زمستان قیمت ارزان و مناسب دارند.

میزان بار مجاز در پرواز مشهد به تهران

میزان بار مجاز در پرواز مشهد تهران بسته به ایرلاین‌های مختلف، مدل هواپیما، کلاس پرواز هواپیما و قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران شما متفاوت است. معمولاً میزان بار مجاز برای کلاس‌های اکونومی بین 15 تا 25 کیلوگرم است.

جریمه اضافه‌بار

جریمه اضافه‌بار بلیط هواپیما مشهد تهران برای هر کیلوگرم بار اضافی برابر با 1% قیمت بلیط در همان مسیر است و محاسبه دقیق جریمه اضافه‌بار بر حسب قیمت بلیط، کلاس پرواز و طول پرواز شما انجام می‌شود.

کنسلی و جریمه کنسلی

اگر به هر دلیلی مجبور به کنسل‌کردن بلیط هواپیما مشهد تهران هستید باید یک سری مراحل را برای کنسل‌کردن بلیط و استرداد هزینه و جریمه کنسلی انجام دهید و یک سری نکاتی راجع به کنسل‌کردن بلیط هواپیما و جریمه کنسلی را در زیر برای شما شرح می‌دهیم:

 • همیشه میزان جریمه کنسل‌کردن بلیط بر روی بلیط هواپیما مشهد تهران شما در هنگام خرید درج شده است.
 • بلیط های چارتری به‌راحتی در سیستم‌های آنلاین کنسل نمی‌شود.
 • زمان اعلام کنسلی در مقدار جریمه کنسلی تأثیرگذار است .
 • حداقل 24 تا 48 ساعت قبل از پرواز برای کنسل‌کردن بلیط سفر خود اقدام کنید.
 • در ساعت پایانی پرواز امکان کنسلی وجود ندارد.
 • کنسل‌کردن کلاس پروازی فرست یا بیزینسی میزان خسارت بیشتری را برای کنسل‌کردن بلیت دریافت می‌کنند.

بهترین زمان پرواز مشهد تهران

تهران به‌عنوان پایتخت کشور و یک شهر پر از جمعیت و فعالیت دارای آب‌وهوای دلپذیری است و بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران در فصل بهار و تابستان است که در این دو فصل تهران آب‌وهوای بسیار عالی دارد و در این موقع سال می‌توانید بلیط هواپیما مشهد تهران را ارزان‌تر از زمان‌های دیگر سال خریداری کنید و در مقابل می‌توانید قیمت بلیط تهران مشهد را در فصل‌های پاییز و زمستان با قیمت ارزان‌تری خریداری کنید و هزینه سفر کمتری داشته باشید.

بهترین ایرلاین‌های مشهد تهران

برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران از چندین ایرلاین مختلف اقدام کنید بعضی از این شرکت‌های هواپیمایی مانند ایران ایر، زاگرس، کاسپین، آتا، ماهان، هما و… ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران را دارند و شما می‌توانید ارزان‌ترین و هم بهترین این ایرلاین‌ها را برای سفر خود انتخاب کنید.

مزایای خرید از روگو

خرید بلیط هواپیما مشهد تهران یا هر بلیط هواپیمایی به مقصد دیگر به‌صورت آنلاین از سایت روگو مزایای بسیاری دارد که بعضی از این مزایای خرید بلیط هواپیما از روگو را برای شما در اینجا عنوان می‌کنیم:

 • سهولت و آسودگی خرید بلیط
 • گزینه‌های انتخابی متعدد برای انتخاب بلیط هواپیما
 • قیمت ارزان بلیط هواپیما
 • صرفه‌جویی در زمان و دردسر کمتر برای خرید بلیط هواپیما
 • سادگی روند خرید بلیط از روگو
 • امکان انتخاب صندلی در هنگام خرید بلیط هواپیما از روگو

چه سوغاتی‌هایی از مشهد به تهران بیاوریم

هنگامی که می‌خواهید از مشهد به تهران سفر کنید حال می‌خواهید ساکن مشهد باشید یا از سفر مشهد بازگردید با دستی پر از سوغات بازگردید رهاوردی که می‌توانید با خود به‌عنوان سوغات از مشهد به تهران بیاورید زعفران سرخ بهترین و اولین سوغات است و به ترتیب هل، زرشک و دانه‌های معطر و خشکبار و از میان عطرهای بازار مشهد عطر گل محمدی و در بین صنایع‌دستی از زیورآلات با سنگ فیروزه که بسیار پرطرف‌دار است را می‌توانید به‌عنوان سوغات از مشهد به تهران برای خانواده و دوستان خود به همراه ببرید.

چه روزهایی پرواز مشهد تهران گران‌تر و ارزان‌تر است؟

برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران روزهایی آخر هفته مانند پنجشنبه و شنبه قیمت بلیط هواپیما گران‌تر نسبت به بقیه روزهای هفته است و در روزهای وسط هفته مانند دوشنبه و سه‌شنبه می‌توانید به خرید بلیط ارزان هواپیما نسبت به بقیه روزها برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران یا تهران به مشهد اقدام کنید.

فاصله هوایی و زمانی مشهد تا تهران چقدر است ؟

فاصله هوایی از مشهد به تهران 741 کیلومتر است و مدت‌زمان برای پرواز و رسیدن به تهران 1 ساعت و 30 دقیقه زمان می‌برد. در فرودگاه‌های مشهد برای سهولت رفت‌وآمد مسافران تاکسی‌های شهری و بین‌شهری آماده خدمت به مسافران هستند. فرودگاه مشهد در 10 کیلومتری شهر مشهد قرار دارد و زمان کمی حدود 20 دقیقه برای رسیدن به شهر مشهد زمان می‌برد.

برای خرید ارزان چه باید کرد؟

در هنگام خرید بلیط هواپیما مشهد تهران با قیمت ارزان باید در فصل‌ها و روزهای کم سفر در وسط هفته و غیرتعطیل که حجم مسافر کمتر باشد اقدام کنید تا بتوانید به خرید بلیط هواپیما ارزان اقدام کنید.

جاهای دیدنی مشهد

زمانی که شما خرید بلیط هواپیما مشهد تهران را انجام دادید و قیمت بلیط مناسبی برای این سفر پیدا کردید وقت آن است تا از این شهر بزرگ و زیبا که علاوه بر حرم امام رضا جاذبه‌های گردشگری و تفریحی زیبایی دارد دیدن کنید و برای خود خاطره بسازید جاهای دیدنی مانند: مسجد گوهرشاد، آرامگاه نادرشاه، شاندیز، طرقبه، آرامگاه فردوسی، پارک کوه سنگی، مرکز تفریحی موج‌های آبی و…

سخن اخر

اگر قصد دارید به مشهد سفر کنید این مقاله برای شما یک راهنمای کامل و جامع برای پرواز شما از مشهد تهران است تا دید خوبی از سفر راحت و ارزان با خرید بلیط هواپیما مشهد تهران داشته باشید.

موزه ملی ایران


موزه ملی ایران (موزه ایران باستان) قدیمی‌ترین، مهم‌ترین، بزرگ‌ترین و از غنی‌ترین موزه های ایران است. این موزه به دو بخش ایران باستان و دوران اسلامی تقسیم می‌شود. در بخش ایران باستان اشیای تاریخی از دوران پارینه سنگی تا دوران ساسانی به نمایش گذاشته شده است. در بخش اسلامی هم آثار دوران پس از اسلام به نمایش در آمده است.

کاخ گلستان


کاخ گلستان یکی از آثار جهانی ایران در فهرست میراث یونسکو است که به‌لطف معماری و تزیینات منحصربه‌فرد، محلی ایدئال برای عکاسی و ثبت تصاویر فوق‌العاده زیبا به شمار می‌رود. این بنای ارزشمند در سال ۱۳۳۴ در فهرست آثار ملی ايران و در سال ۱۳۹۲ در فهرست ميراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. علاوه بر این، وقوع رخدادهای تاریخی مهم در این محل، آن را به سندی زنده از تاریخ ایران تبدیل کرده است. این مجموعه که از جاهای دیدنی تهران به حساب می‌آید، در بافت قدیمی شهر قرار دارد و به‌راحتی می‌توان با وسایل حمل‌ونقل عمومی به آن دسترسی داشت و مسحور اين همه زيبايی، تاريخ، معماری، فرهنگ و هنر ایران شد. برای اینکه اطلاعات جامع و کاملی از کاخ گلستان به دست آورید، با این مقاله از کجارو همراه شوید.

کاخ سعد آباد


اگر به بازدید از فضاهای تاریخی علاقه دارید، مجموعه تاریخی و فرهنگی سعد آباد یکی از برجسته‌ترین مکان‌های تاریخ معاصر ایران است. آخرین پادشاهان ایران در دوره‌های قاجار و پهلوی، در مجموعه کاخ سعد آباد زندگی کرده‌اند. بازدید از مجموعه سعد آباد می‌تواند اطلاعات قابل تأملی در خصوص تاریخ معاصر ایران در اختیارتان بگذارد.
ایرلاین های طرف قرارداد با روگو
هواپیمایی یورووینگز
EW هواپیمایی یورووینگز
هواپیمایی وارش
VR هواپیمایی وارش
هواپیمایی هوریزن
QX هواپیمایی هوریزن
هواپیمایی نوک ایر
DD هواپیمایی نوک ایر
هواپیمایی نوردويند
N4 هواپیمایی نوردويند
هواپیمایی میدل ایست
ME هواپیمایی میدل ایست
مشاهده لیست کامل ایرلاین ها
( 22 ms ), 2024-04-22T08:53:26.850Z => app-airline-list-small start
( 26 ms ), 2024-04-22T08:53:26.854Z => getAllOfflineSearchItem start ( /api/Flight/Search/AirPorts/AllInternal/ )
( 27 ms ), 2024-04-22T08:53:26.855Z => getAllOfflineSearchItem start ( /api/Flight/Search/AirPorts/AllInternal/ )
( 144 ms ), 2024-04-22T08:53:26.972Z => getAllOfflineSearchItem end ( /api/Flight/Search/AirPorts/AllInternal/ )
( 147 ms ), 2024-04-22T08:53:26.975Z => getAllOfflineSearchItem end ( /api/Flight/Search/AirPorts/AllInternal/ )
( 903 ms ), 2024-04-22T08:53:27.731Z => app-airline-list-small end