در حال آماده سازی...
روگوcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

استان

مشهد

شهراصلی

مشهد

جمعیت

3,100,000

کدیاتا

MHD

اسم لاتین شهر

mashhad

تعداد فرودگاه

1

خرید بلیط هواپیما تهران مشهد | رزرو آنلاین پرواز تهران مشهد

نویسنده تحریریه روگو

امروزه سفرهای هوایی به نسبت گذشته رواج بیشتری بین مردم داشته و سفرهای هوایی از بین کشوری به بین شهری تغییر پیدا کرده است. یکی از پر ترد ترین مسیر هوایی تهران مشهد می‌باشد که مقصد گردشگری بسیاری از مردم مسلمان ایران است. همیشه بهترین هواپیماها و با کیفیت‌ترین سفرهای هوایی مربوط به تهران می‌باشد و معمولا از استان‌های اطراف نیز به این شهر جهت استفاده از امکانات بهتر هواپیما مراجعه می‌کنند. البته شهر مشهد یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ایرانیان جهت خرید بلیط پرواز تهران مشهد است و روزانه سفرهای هوایی زیادی به فرودگاه‌های مشهد انجام خواهد شد.

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد

مشهد

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد و در هر روز و ساعت متفاوت است و بهتر است برای مشاهده دقیق لیست قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد و همچنین خرید بلیط تهران به مشهد در روگو جست و جو کنید.

عوامل مؤثر در قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران

برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران در سایت‌های مختلف قیمت بلیط مختلفی را مشاهده می‌کنید عوامل بسیاری در این اختلاف قیمت بلیط برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران تأثیر می‌گذارد که در اینجا بعضی از این عوامل را برای شما عنوان می‌کنیم.

کلاس پروازی هواپیما

نوع کلاس پرواز یکی از عواملی است که در هنگام خرید بلیط هواپیما مشهد تهران بر روی قیمت بلیط تأثیر می‌گذارد؛ یعنی نوع شناسه نرخی پرواز اکونومی یا بیزینسی بر اساس امکانات و خدماتی که در آن کلاس پرواز ارائه می‌دهد موجب می‌شود که در قیمت بلیط هواپیما تهران به مشهد تأثیر بگذارد.

زمان خرید بلیط هواپیما

هنگامی که شما قصد رزرو بلیط هواپیما تهران مشهد را دارید و زمان خرید بلیط را برای روز پرواز به تأخیر می‌اندازید ممکن است در زمان نزدیک به پرواز تقاضای خرید بلیط بیشتر یا کمتر شود و هزینه بلیط گران‌تر یا ارزان‌تر خواهد شد.

نوع بلیط هواپیما

در خرید بلیط هواپیما مشهد تهران که به دو نوع سیستمی و چارتری می‌توانید تهیه کنید نیز از عواملی هستند که بر قیمت بلیط تأثیر می‌گذارند. فرق بلیط سیستمی با چارتری در این است که بلیط های سیستمی قیمت‌های مشخصی دارند و بلیط های چارتری در لحظة نزدیک به پرواز مشخص می‌شود نسبت به بلیط سیستمی گران‌تر یا ارزان‌تر باشد.

برند شرکت هواپیمایی

اسم و برند یک شرکت هواپیمایی نیز از عواملی هستند که بر قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران تأثیر می‌گذارند. به طور مثال وقتی قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد رفت و برگشت ماهان جستجو می‌شود. بدون شک به خوشنام بودن یک شرکت هواپیمایی به سوانح هوایی یا تأخیر و کنسلی پروازها بستگی دارد و این عوامل به روی‌هم‌رفته می‌تواند بر قیمت بلیط هواپیمای یک ایرلاین برای خرید بلیط پرواز تهران مشهد تأثیر بگذارد.

روز و ساعت پرواز

روز و ساعت پرواز از دیگر عواملی هستند که بر قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران تأثیر می‌گذارد. قیمت بلیط تهران مشهد یا بالعکس بلیط هواپیما مشهد تهران در روزهای تعطیل و مناسبتی گران‌تر از روزهای وسط هفته و غیر مناسبتی است. همچنین در ساعت ابتدایی و آخر روز قیمت بلیط تهران مشهد و مشهد تهران پایین‌تر از پرواز در وسط روز است.

فصل پرواز

مردم در تعطیلات بیشتر سفر می‌کنند و ایرلاین‌ها با افزایش قیمت بلیط از این فرصت برای سود بیشتر استفاده می‌کنند. مثلاً قیمت بلیط تهران مشهد در فصل تعطیلات مثل تابستان و بهار بسیار گران‌تر است برای اینکه سفر ارزانی داشته باشید قیمت بلیط تهران مشهد در فصل‌های پاییز و زمستان قیمت ارزان و مناسب دارند.

میزان بار مجاز در پرواز تهران به مشهد

بسته به شناسه‌ نرخی و شرکت هواپیمایی میزان بار مجاز برای هر نفر در پرواز تهران مشهد متفاوت است. میزان بار مجاز هر نفر را هنگام خرید بلیط هواپیما تهران مشهد در اطلاعات پرواز تهران مشهد می‌بینید.ولی معمولا در بلیط هواپیما تهران به مشهد میزان بار مجاز 20 کیلوگرم می باشد.

جریمه اضافه بار در پرواز تهران مشهد

در سفرهای داخلی با بلیط هواپیما تهران مشهد میزان بار مجاز معمولا 20 کیلوگرم می‌باشد اما اگر در سفر اضافه بار داشته باشید بسته به قیمت بلیط تهران مشهد جریمه اضافه بار هواپیما متفاوت خواهد بود و میزان دقیق و مشخصی ندارد.

کنسلی بلیط هواپیمای تهران مشهد

در هیچ یک از پرواز های چارتری تهران به مشهد امکان کنسلی بلیط وجود ندارد و حتما زمان بلیت هواپیما تهران مشهد از زمان سفر خود اطمینان حاصل نمایید اما در بلیط های سیستمی امکان کنسلی وجود دارد ولی این کنسلی بستگی به زمانی دارد که قصد کنسل کردن بلیط هواپیما از تهران به مشهد را دارید و بسته به قوانین هر ایرلاین (ساعت و روزهای مانده به پرواز) میزان جریمه بابت کنسلی بلیط هواپیمای تهران مشهد متفاوت خواهد بود.

خرید بلیط ارزان تهران مشهد

مشهد

معمولا نرخ بلیط های هواپیما برای خرید بلیط هواپیما تهران مشهد ارزان در طول هفته ثابت است. اما توجه داشته باشید معمولا روزهای شنبه و پنجشنبه گران‌ترین روزهای هفته و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز ارزان‌ترین روزهای هفته برای خرید بلیط پرواز هستند. در حالت کلی بهتر است سفر خود را با بلیت هواپیما تهران مشهد به روزهای وسط هفته منتقل کنید. چرا که به علت تقاضای کمتر مسافران برای خرید بلیط تهران مشهد در این زمان، می‌توانید پروازهای خود را با نرخ ارزان‌تر رزرو کنید.

معمولا برای سفر به شهرهای زیارتی که امکان رزرو اقامتگاه‌ها، در آن شهر بالاست، زمان خرید بلیط تهران مشهد هواپیما را عصر و شب در نظر می‌گیرند. بلیط‌هایی که در صبح زود و یا نیمه شب به فروش می رسند،‌ به دلیل تقاضای کمتر، اغلب قیمت پایین‌تری خواهند داشت. کمتر مسافری تمایل دارد که در این ساعات به سفر برود،‌ لذا می‌توان آن را به عنوان بهترین زمان خرید بلیط هواپیما دسته بندی کرد. اگر می‌خواهید از اصفهان به مشهد بروید به صفحه خرید بلیط هواپیما اصفهان مشهد مراجعه فرمایید.

بلیط تهران مشهد مناسب چه کسانی است ؟

دنبال یک سفر با قیمت هواپیما تهران مشهد مناسب هستید قطعا بلیط ارزان تهران مشهد نیاز شماست . همه کسانی که با توجه قیمت بلیط تهران به مشهد را می‌خرند تنها به‌ قصد زیارت عازم این شهر نیستند! بلکه کسانی که در دانشگاه‌های مشهد پذیرفته شده‌اند و افرادی که برای دیدن جاذبه‌های مشهد عازم این شهر هستند هم به دنبال راه و روش خرید بلیط هواپیما مشهد هستند.

چگونه بلیط هواپیما تهران مشهد از روگو بخریم ؟

خرید بلیط تهران مشهد از روگو بسیار ساده و با چند کلیک می باشد. در ابتدا باید مبدا و مقصد ، تاریخ رفت و در صورت مشخص بودن برگشت، تاریخ برگشت را تعیین کنید، سپس تعداد بلیط مورد نیاز برای بزرگسال ، کودک و نوزاد را مشخص کنید و بر روی جستجوی بلیط کلیک کنید. تمامی بلیط هایی که در تاریخ مدنظر شما با تعدادی که شما تعیین کنید در ایرلاین های متفاوت نمایش داده می‌شود و به شما امکان انتخاب فیلترهای مختلف را نیز می‌دهد.

شما می‌توانید لیست قیمت پرواز تهران مشهد را بصورت کامل مشاهده نمایید.

می توانید تعیین کنید  فقط پروازهای سیستمی را نمایش دهد یا پرواز های چارتری و همچنین امکان انتخاب ایرلای مدنظر نیز وجود دارد و تمامی پروازهایی که با ایرلاین مد نظر شما وجود دارد نمایش داده شود.

سوغاتی از مشهد به تهران

مشهد

فهرستی که در ادامه می‌خوانید بهترین سوغات مشهد است که در سفر به مشهد با بودجه کم تا زیاد می‌توانید تهیه کنید. شما می‌توانید سوغات مشهد را در هرجایی از این شهر تهیه کنید، اما فروشگاه‌های نزدیک حرم تنوع بیشتری دارند.

صنایع دستی مشهد: فیروزه، انگشتر و سنگ‌های زینتی، تسبیح، گلیم و قالی، پوستین و دیگ سنگی

سوغات خوردنی مشهد: نبات، خشکبار، برگه آلو و میوه خشک، ادویه، ترشی مشهد، زرشک و زعفران ، زرشک، زعفران و تسبیح از مهم‌ترین و معروف‌ترین سوغات مشهد است.

بهترین زمان پرواز تهران و مشهد

قیمت بلیط تهران مشهد با توجه به ماه‌های مختلف سال، متغیر است. از نظر آب و هوایی، برای خرید بلیط مشهد دو انتخاب پیش روی شماست. اگر دوست دارید تا در بهترین زمان از لحاظ آب و هوایی به مشهد بروید؛ بهار به مشهد سفر کنید. در این موقع از سال، مشهد آب و هوای دل‌انگیزی دارد. در عوض، مشهد در تابستان بسیار گرم و پر مسافر است. بليط تهران به مشهد در این فصل، بیشتر از دیگر فصول به فروش می‌رسد و قیمتی نسبتا بالاتر دارد.

همچنین می‌توانید بلیط ارزان مشهد را در فصل پاییز و زمستان خریداری کنید. مشهد در این دو فصل‌ خلوت‌ تر است و هزینه‌ سفر کمتری نسبت به دیگر زمان‌ها دارد. اگر هم که از شهر‌های جنوبی نظیر بندرعباس به مشهد می‌آیید، این دو فصل برای زیارت و سیاحت مشهد برای شما عالی هستند. قیمت بلیط هواپیما مشهد به بندرعباس هم براساس همین موضوع متغیر است.

بهترین ایرلاین های تهران و مشهد

مشهد یکی از مهمترین شهرهای زیارتی ایران است. شهری که در همه ایام سال پذیرای زائران و گردشگران است. به همین دلیل ایرلاین های مهم کشور در این خط فعال هستند. بیش از 10 ایرلاین مانند معراج، کیش ایر، ماهان ایر، کاسپین و ایران ایرتور، پروازهای مرتب روزانه تهران به مشهد دارند.

قدیمی ترین ایرلاین مسیر مشهد تهران

شرکت هما یا ایران ایر از باسابقه ترین خطوط هوایی در مسیر پرواز تهران به مشهد است. این هواپیمایی از دهه 40 تا امروز توانسته جایگاه خود را به عنوان ایرلاین موفق حفظ کند. این هواپیمایی که قبل از آن با نام ایرانین ایرویز شناخته می شد، اولین پرواز تهران مشهد خود را از سال 1325 راه اندازی کرد.

بهترین ایرلاین مسیر تهران مشهد از نظر مسافران

از بین ایرلاین هایی که بلیط پرواز تهران مشهد ارائه می دهند، ماهان محبوبترین است. دلیل این محبوبیت را باید در کیفیت خدمات پرواز، اطلاع رسانی سریع تاخیرها، استفاده از بهترین ناوگان هوایی و سابقه درخشان این ایرلاین دانست.

مسافت تهران مشهد با هواپیما

فاصله هوایی تهران تا مشهد 741 کیلومتر است و مدت زمان پرواز تهران مشهد حدود 1 ساعت و 30 دقیقه طول می‌کشد.

فاصله هوایی از مشهد به تهران 741 کیلومتر است و مدت‌زمان برای پرواز و رسیدن به تهران 1 ساعت و 30 دقیقه زمان می‌برد. در فرودگاه‌های مشهد برای سهولت رفت‌وآمد مسافران تاکسی‌های شهری و بین‌شهری آماده خدمت به مسافران هستند. فرودگاه مشهد در 10 کیلومتری شهر مشهد قرار دارد و زمان کمی حدود 20 دقیقه برای رسیدن به شهر مشهد زمان می‌برد.

دریافت بلیط پرینت شده برای پرواز تهران مشهد

برای استفاده از پرواز تهران مشهد، ارائه بلیط پرینت شده الزامی نیست اما برای اطمینان بیشتر توصیه می‌کنیم تا آن را در فرودگاه به همراه داشته باشید چون معمولا بلیط های چارتری در صورت کنسلی پرواز نیاز به ارائه پرینت بلیط جهت درج مهر می‌باشند.

بیشتر بخوانید: چاپ مجدد بلیط هواپیما با کد ملی

ارزان ترین ایرلاین های پرواز تهران مشهد

برخی از خطوط هوایی می‌توانند با کاهش خدماتی مانند پذیرایی، بلیط ارزان تهران به مشهد را با قیمت مناسب‌تری به مسافران بفروشند. گاهی اوقات، بار مجاز کمتر از سایر خطوط هوایی است. در نتیجه می‌توان قیمت بلیت را با رقم کمتری نسبت به سایر شرکت‌ها اعلام کرد. باید بدانید ارزان بودن بلیط هواپیما در برخی ایرلاین‌ها به معنای پایین بودن کیفیت پرواز با آنها نیست. در ایران برخی از شرکت‌های هواپیمایی بلیط را با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رسانند. برای مثال می‌توانید ارزانترین بلیط هواپیما تهران مشهد را از شرکت‌های زیر خریداری کنید: هواپیمایی سپهران، هواپیمایی تابان، هواپیمایی کاسپین، قشم ایر، کیش ایر، ایران ایر، ماهان ایر، هواپیمایی آتا، زاگرس، آسمان، پارس ایر .

جاهای دیدنی مشهد

شهر مشهد در سال‌های اخیر رشد چشمگیری در زمینه گردشگری داشته است. همین رشد جاذبه‌های گردشگری و امکانات تفریحی موجب جذب گردشگر بیشتر شده است. اگر به مشهد سفر می‌کنید پس از زیارت حرم امام رضا با اقامت در بهترین هتل های نزدیک حرم در مشهد به‌ سراغ مکان‌های دیدنی و جاهای تفریحی مشهد هم بروید.

پارک جنگلی وکیل‌آباد، بند گلستان، جاغرق، روستای کنگ، روستای مایان، روستای دهبار ، پارک ملت، پارک کوه‌سنگی، پارک وکیل‌آباد، پارک طرق ، مسجد گوهرشاد، آرامگاه پیر پالاندوز، بازار رضا مشهد، حمام مهدی قلی بیگ، مدرسه عباسقلی خان، خانه تاریخی توکلی، گنبد سبز، گنبد خشتی، کلیسای مسروپ مقدس، خانه تاریخی کوزه کنانی

ایرلاین های طرف قرارداد با روگو
هواپیمایی یورووینگز
EW هواپیمایی یورووینگز
هواپیمایی وارش
VR هواپیمایی وارش
هواپیمایی هوریزن
QX هواپیمایی هوریزن
هواپیمایی نوک ایر
DD هواپیمایی نوک ایر
هواپیمایی نوردويند
N4 هواپیمایی نوردويند
هواپیمایی میدل ایست
ME هواپیمایی میدل ایست
مشاهده لیست کامل ایرلاین ها
( 18 ms ), 2024-06-22T13:22:26.190Z => app-airline-list-small start
( 21 ms ), 2024-06-22T13:22:26.193Z => getAllOfflineSearchItem start ( /api/Flight/Search/AirPorts/AllInternal/ )
( 22 ms ), 2024-06-22T13:22:26.194Z => getAllOfflineSearchItem start ( /api/Flight/Search/AirPorts/AllInternal/ )
( 212 ms ), 2024-06-22T13:22:26.384Z => getAllOfflineSearchItem end ( /api/Flight/Search/AirPorts/AllInternal/ )
( 213 ms ), 2024-06-22T13:22:26.385Z => getAllOfflineSearchItem end ( /api/Flight/Search/AirPorts/AllInternal/ )
( 1100 ms ), 2024-06-22T13:22:27.272Z => app-airline-list-small end