در حال آماده سازی...
صفحهcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

اگر شما هم تا الان هوایی سفر کرده باشید باید اسم بلیط لحظه آخری را شنیده باشید با شرایط اقتصادی و گران بودن بلیط های پروازی بسیاری افراد به دنبال این هستند که برای سفرهای مداومی انجام می دهند هزینه های سفر خود را کاهش دهند خرید بلیط لحظه آخری یکی از راه هایی است که می توانید در برخی شرایط برای سفر بلیط ارزان خریداری کنند.

در این مقاله درباره بلیط لحظه آخری چیست و اینکه چرا بلیط لحظه آخری ارزان است و مسیرهای پرتردد پرواز لحظه آخری را برای شما صحبت میکنیم تا با شناخت کامل و خیالی راحت برای خرید بلیط لحظه آخری ارزان اقدام کنید.

بلیط لحظه آخری چیست؟

خرید بلیط لحظه آخری نوعی از بلیط چارتری است که در بسیار مواقع به دلیل اینکه زمان پرواز نزدیک می شود و صندلی های چارتر شده خالی نباشند ظرفیتی که باقی می ماند بسیار ارزان تر از سایر بلیط ها ارائه می شود.

برای همین بسیاری افراد که قصد سفر دارند با چک کردن مداوم سایت ها به دنبال خرید بلیط لحظه آخری ارزان هستند. خرید بلیط لحظه آخری یک سود دو طرفه برای مسافر و شرکت هواپیمایی است تا هم صندلی خالی نباشد و هم مسافری با هزینه کم به سفر بپردازد .

قابل ذکر است که همیشه خرید بلیط لحظه آخری ارزان نیست در برخی شرایط به دلیل تقاضای زیاد برای سفر در ساعات نزدیک به پرواز بلیط لحظه آخری با قیمت چندبرابر یا گران تر برای فروش گذاشته می شود.

دلیل ارزان بودن بلیط لحظه آخری چیست؟

خرید بلیط لحظه آخری ارزان از لحاظ قیمت برای مسافران به صرفه تر است  و ارزان بودن قیمت بلیط به دو دلیل زمان پرواز نزدیک است و ظرفیت صندلی های چارتر شده تکمیل نشده است یا پرواز در شرایطی بوده که استقبالی از آن نشده است.

زمانی که تنها 24 ساعت به زمان پرواز باقی مانده باشد و تعدادی صندلی چارتری خالی باشند شرکت انها را با عنوان بلیط لحظه آخری ارائه میدهد و برای همین نسبت به سایر بلیط ها قیمت ارزانتری خواهند داشت. همچنین اگر پرواز در برخی شرایط که مسافر زیاد نباشند مانند فصل مدرسه و امتحانات باشد پرواز لحظه آخری با قیمت ارزان ارائه میشود.

مثلا آژانسی بلیط های مقصد مشهد را خریده باشد حالا زمان نزدیک به پرواز بنا به دلیل اینکه چون فصل مسافرت نیست یا هر دلیل دیگری ظرفیت صندلی ها تکمیل نشده فروشنده بلیط با عنوان بلیط لحظه آخری  و ارزان شدن بلیط آنها را به فروش می رساند.

استرداد بلیط لحظه آخری

به دلیل اینکه خرید بلیط لحظه آخری تا پرواز فاصله کمی وجود دارد استرداد آن غیر قابل انجام است زیرا بلیطی که به عنوان بلیط لحظه آخری فروخته میشه در ساعات اخر و نزدیک به زمان پرواز برای فروش قرار میگیرد و زمانی برای فسخ و فروش دوباره باقی نمی ماند برای همین استرداد بلیط لحظه اخری و عودت وجه امکانپذیر نمی باشد مگر با کسر 100% جریمه کنسلی.

البته در صورتی که بلیط را 24 ساعت قبل از پرواز مورد استرداد قرار دهید هزینه بلیط با کسر جریمه به حساب مسافر بازخواهد گشت.

مزایای خرید بلیط لحظه آخری چیست؟

برای اینکه شما بتوانید هزینه های سفر را کاهش بدهید خرید بلیط لحظه اخری بهترین راه برای یک پرواز ارزان قیمت است بلیط لحظه آخری دارای مزایایی است که در اینجا چند مورد از مزایای خرید بلیط لحظه آخری را برای شما مطرح می کنیم.

قیمت ارزان و مناسب: در بسیاری مواقع بلیط هواپیما گران باعث می شود شما سفر خود را کنسل کنید اگر برنامه زمانی مشخصی نداشته باشید می توانید با جستجو و پیدا کردن بلیط لحظه آخری با قیمت ارزان و مناسب سفر خود را انجام دهید.

امکانات مشابه سایر بلیط های پرواز: امکاناتی که در خرید بلیط لحظه آخری ارائه می شود با سایر بلیط های پروازی تفاوتی ندارد.

امکان خرید در هر لحظه و زمان: این مزیت این فرصت را به شما می دهد در کمتر از 2 دقیقه بلیط را خریداری کنید و 2 ساعت دیگر در هواپیما و پرواز باشید.

قیمت بلیط لحظه آخری برای نوزادان رایگان است.

خرید بلیط لحظه آخری برای سفرهای کاری مناسب هستند.

معایب بلیط لحظه اخری

 • یکی از عیب های مهم خرید بلیط لحظه آخری این است که قیمت بلیط کودکان بالای 2 سال همانند قیمت بلیط بزرگسالان است و بهتر است در صورت همراه داشتن کودک بلیط سیستمی را خریداری کنید.
 • عدم امکان کنسلی و استرداد هزینه بلیط
 • کمبود بلیط لحظه اخری

پرترددترین بلیط لحظه آخری

پرواز لحظه آخری داخلی

 • پرواز لحظه آخری کیش
 • پرواز لحظه آخری تبریز
 • پرواز لحظه آخری قشم
 • پرواز لحظه آخری مشهد
 • پرواز لحظه آخری تهران
 • پرواز لحظه آخری اصفهان
 • پرواز لحظه آخری شیراز
 • پرواز لحظه آخری بندرعباس

پرواز لحظه آخری خارجی

 • پرواز لحظه آخری استانبول تهران
 • پرواز لحظه آخری تهران استانبول

قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری

قیمت بلیط لحظه آخری نسبت به سایر بلیط ها از قیمت ارزانتری برخوردار هستند با امکاناتی که در پرواز چارتری و سیستمی وجود دارد.

قیمت بلیط لحظه آخری ثابت و مشخص نیست و در لحظات نزدیک به پرواز متناسب با میزان تقاضای مسافران در نوسان است مثلا قیمت بلیط لحظه آخری در زمان تعطیلات و مناسبت بسیار گرانتر از زمان های خلوتی سفر.

بلیط لحظه آخری برای چه کسانی مناسب است؟

خرید بلیط لحظه آخری برای افرادی که برنامه ریزی دقیقی برای سفر ندارند و در هر لحظه آماده سفر هستند انتخاب مناسبی است اگر شما هم شخصی هستید که دغدغه ای برای سفر ندارید و چمدان شما آماده برای سفر هست می توانید بلیط لحظه آخری را برای سفر خریداری کنید.

بلیط لحظه آخری خارجی

حتما برای خرید بلیط لحظه آخری خارجی به فصل و زمان سفر دقت کنید مانند زمان برگزاری جام جهانی یا کریسمس زمان هایی هستند که تقاضای مسافرت زیاد است بلیط های هواپیما به فروش می رسد و صندلی خالی باقی نمی ماند برای همین نباید انتظار بلیط لحظه آخری ارزان داشته باشید حتی گاهی اوقات به دلیل تقاضای زیاد بلیط نزدیکتر به سفر با قیمت گرانتری به فروش می رسند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط لحظه آخری

برخی عوامل در تعیین قیمت بلیط لحظه آخری تاثیر دارد که در اینجا برخی از این عوامل را برای شما توضیح می دهیم.

زمان پرواز یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت بلیط لحظه آخری است زیرا زمانی که به زمان پرواز نزدیک می شوید و هنوز صندلی ها تکمیل نشدند شرکت چارترکننده باید بلیط ها را با چند درصد تخفیف به عنوان بلیط لحظه آخری ارائه دهد تا موجب ضرر او نگردد در این مواقع می توانید بلیط لحظه آخری با 50% تخفیف نیز پیدا کنید.

نوسان قیمت در روزها و مناسبت های مختلف از جمله عوامل تاثیر گذار بر تعیین قیمت بلیط لحظه آخری است یعنی ممکن است در فصل ها و روزهای شلوغ سال بلیط های لحظه آخری بسیار گرانتر از بلیط های سیستمی باشد.

از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط لحظه آخری نوع هواپیما، زمان سفر ، نوع کلاس پروازی، نوع خدمات ایرلاین ها می باشند.

بلیط لحظه آخری چه فرقی با بلیط عادی دارد؟

خرید بلیط لحظه آخری با بلیط عادی فرق خاصی ندارد جز ارزان بودن بلیط لحظه آخری در برخی شرایط و فصولی که مسافر کم است. بلیط لحظه آخری ارزان از لحاظ امکانات و صندلی ها و پشتیبانی همانند سایر مسافران می باشد و قیمت بلیط لحظه آخری ارزان به دلایلی که در بالا گفته شد است نه به دلیل شرایط بد پرواز و سفر.

رزرو پرواز لحظه آخری لذت بخش تر از گل دقیقه 90

سفر لحظه آخری می تواند لذت بخش باشد، چرا که یک راه عالی برای خارج شدن از روال یکنواخت روزمره و تزریق مقدار زیادی انگیزه در شما است. موضوعی که باید در نظر داشته باشید این است که سفر لحظه آخری نباید با بی برنامگی همراه باشد. برای اجتناب از بی برنامگی بهتر است تا از قبل، خود را برای چنین شرایطی آماده کنید. بدانید که چگونه اقدام به رزرو بلیط هواپیما کنید، رزرو هتل ارزان انجام دهید و بهترین انتخاب ها را در کوتاه ترین مدت انجام دهید.

خرید بلیط هواپیما اولین قدم یک سفر و گاهاً حتی مهم ترین قدم نیز به شمار می آید. سایتی را برای رزرو بلیط هواپیما انتخاب کنید که ارزان ترین بلیط های لحظه آخری را برای شما فراهم کند تا در صورتی که قصد سفر لحظه آخری کردید دچار مشکل برای رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری نشوید.

روش قدیمی رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری را فراموش کنید

نکته ی مهمی که باید بدانید این است که قانون مربوط به پرواز لحظه آخری در یک دهه گذشته تغییر زیادی کرده است. شاید روزگاری بوده که شما می توانستید کوله و چمدان سفر خود را ببنید و پس از مراجعه به فرودگاه بلیط هواپیما را برای هر مقصد دلخواه خود تهیه کنید. تعداد کمتر پروازها و شرکت های هواپیمایی، وجود گزینه های محدودتر همیشه انتخاب راحت تری را برایتان ممکن خواهد کرد. اما امروزه به این شکل نیست. به جرأت می توان گفت برای رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری باید زمان و دقت بیشتری به خرج دهید. اکنون برای خرید بلیط هواپیما این به عهده ی شماست که از میان گزینه های موجود بهترین را انتخاب کنید و بفهمید که کدام یک از پروازها مناسب سفر شما است.

رزرو پرواز لحظه آخری نیاز به انعطاف پذیری دارد. هرچه در این مسیر انعطاف پذیرتر نشان دهید انتخاب های بهتر و بیشتری پیش رویتان خواهد بود. بدیهی است که هرچه بازه ی زمانی ای که برای رزرو بلیط هواپیما انتخاب می کنید بزرگتر شود شانس شما برای رزرو پرواز لحظه آخری نیز بیشتر خواهد شد. البته فراموش نکنید که انتخاب مقصد مناسب نیز نقش بسیار زیادی خواهد داشت. در هنگام خرید بلیط هواپیما هرچه متقاضی برای خرید بلیط کمتر باشد، احتمال خرید بلیط ارزان هواپیما برای شما بیشتر خواهد بود.

خواسته ی خود را رزرو کنید، نه نیازتان !

وقتی تصمیم به رزرو پرواز لحظه آخری می گیرید، باید در زمانی که نباید در جایی باشید، در همانجا باشید. حال این به چه معنی است؟ همه ی این ها به انعطاف پذیری شما بر می گردد. پرواز لحظه آخری خوب زمانی به دست می آید که نخواهید دقیقاً در زمان مشخص در مکان مشخصی باشید. برای مثال هنگامی که باید در یک کنفرانس شرکت کنید، رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری اصلاً گزینه ی مناسبی نیست و یا حتی با ریسک نرسیدن همراه است. پس زمانی که قصد خرید بلیط لحظه آخری ارزان قیمت را دارید باید بهتر است تا از بایدها اجتناب کنید، چرا که در صورتی که مجبور هستید در زمان مشخصی در جایی باشید، بهتر است تا از قبل اقدام به رزرو بلیط هواپیما کنید.

ساعت های بد، پروازهای خوب

تمایل به پرواز در اوقات نامطلوب روز اغلب می تواند به شما در یافتن پرواز لحظه آخری ارزان و با قیمت مطلوب کمک کند. معمولاً کسی دوست ندارد که ساعت 4 صبح رختخواب گرم خود را ترک کند و روی صندلی هواپیما بنشیند، اما اگر این اختلال خواب را بپذیرید، می توانید در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید. در واقع می توان گفت پروازهایی که چشم های شما را قرمز و خواب آلوده کنند معمولا پروازهای ارزانتری به شمار می آیند.

از سفر در تعطیلات اجتناب کنید

منتظر ماندن برای رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری در روزهای آخر سال برای برگشتن به خانه در تعطیلات نوروز، یا تصمیم گرفتن برای رزرو بلیط لحظه آخری روز قبل عید فطر به مقصد مشهد، احتمالاً طبق برنامه ی شما پیش نخواهد رفت. علاوه بر انعطاف پذیری در انتخاب تاریخ سفر خود، باید از تلاش برای پیدا کردن یک پرواز لحظه آخری در محبوب ترین زمان های سفر نیز خودداری کنید. پروازها و حتی اتاق های هتل ها پر خواهند بود و احتمال دستیابی به گزینه ی مدنظر بسیار کم خواهد بود. جستجو برای خرید بلیط ارزان لحظه آخری در طول فصل های کم سفر که شرکت های هواپیمایی می خواهند صندلی های هواپیمای خود را پر کنند، می تواند مفید واقع شود.

نظر شما در مورد روش های رزرو پرواز لحظه آخری چیست؟ آیا موارد دیگری را می شناسید؟ پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تا بتوانیم آنها به لیست خودمان اضافه کنیم.

استفاده از بلیط لحظه آخری و رزرو دیر هنگام چه مزیت هایی دارد؟

اگرچه برنامه ریزی بلند مدت برای سفر معقولانه تر به نظر می رسد، اما مزایای زیادی برای سفر در آخرین لحظه نیز وجود دارد.

همانطور که در ابتدای بحث به آن اشاره کردیم، تور لحظه آخری می تواند گزینه ی هیجان انگیزی برای شما باشد. اینکه در آخرین لحظات تصمیم بگیرید به جایی بروید که پیش از این تجربه نکرده اید، هیجانی در شما به وجود می آورد که از مهم ترین نتایج آن می توان به احساس جوانی، رهایی و افزایش حس اعتماد به نفس اشاره کرد. بنابراین با در نظر گرفتن این موارد، حتماً باید تجربه تورهای لحظه آخری را امتحان کنید.

مهم ترین موضوعی که درباره ی سفر مطرح می شود، لذت بخش بودن است. درواقع اصل سفر برای کسب انرژی و لذت است. برای آنها که همیشه در برنامه ریزی و با نگاه به آینده سفر می کنند، استرسی دائمی وجود دارد که از لذت سفر می کاهد. سفر لحظه آخری قدرت زندگی در لحظه را در شما تقویت می کند و به شما کمک می کند که از لحظه لحظه ی سفر خود لذت کافی را ببرید.

برنامه ریزی برای سفر و هماهنگی های لازم، ممکن است گاهاً بسیار زمان بر و وقت گیر باشد. پس اگر وقت زیادی برای اینکار ندارید رزرو تور لحظه آخری گزینه ی خوبی پیش روی شما خواهد بود. چرا که برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل زمان کمتری صرف خواهید کرد. این موضوع حتی برای آدم های سخت گیر بهتر است، چرا که باید از بین تعداد کمتری انتخاب کنند در نتیجه زمان کمتری درگیر این موضوع خواهند شد.

در میان مزیت های خرید بلیط لحظه آخری هواپیما و رزرو هتل در روزهای آخر قبل از سفر، صرفه جویی در هزینه و خرید بلیط هواپیما ارزان است که موضوعی است که موضوع مهم برای اکثر ما است. معمولا تور لحظه آخری در مقایسه با سایر تورها دارای قیمت کمتری هستند و به شما کمک می کنند تا پول خود را ذخیره کنید.

هتل ها اغلب از هیچ تلاشی برای جذب مشتری در آخرین روزها دریغ نمی کنند. از آنجایی که با تورهای لحظه آخری در روزهای نزدیک به رزرو خود سفر خواهید کرد، بنابراین از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری می کنید و در عین حال احتمال کنسلی هتل و لغو پرواز ناگهانی در روزهای آخر نیز کمتر است.

خرید بلیط لحظه آخری ارزان قیمت هواپیما نیز در بعضی مواقع تبدیل به چالش خواهد شد. اما با استفاده از سامانه های خرید اینترنتی بلیط هواپیما همچون روگو و اپلیکیشن موبایل آن، می توانید در جریان تمامی بلیط های ارزان قیمت و لحظه آخری قرار داشته باشید و خرید بلیط ارزان هواپیما را انجام دهید.

گزینه ی مهمی که برای کاهش هزینه ها وجود دارد انتخاب از میان تورهای لحظه آخری است. درواقع شما خرید بلیط ارزان هواپیما و هتل با قیمت مناسب را در غالب یک بسته ی شگفت انگیز دریافت خواهید کرد.

بدیهی است که خرید بلیط لحظه آخری می تواند معایبی نیز داشته باشد. اما به طور کل بیشترین انتقادی که به تورهای لحظه آخری وارد است، محدودیت در انتخاب هاست. هنگامی که برای عزیمت به سفر از قبل برنامه ریزی می کنید، به دلیل فاصله زمانی موجود تا روز سفر انتخاب های بیشتری پیش روی شما خواهد بود. در رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل دست تان بازتر است و ناچار بین به انتخاب از بین چند گزینه ی ارائه شده نخواهید بود. اما با در نظر گرفتن مزایای خرید بلیط لحظه آخری، می توان از این موضوع چشم پوشی کرد. حتی با درنظر گرفتن مواردی که به آنها اشاره کردیم، انتخاب از میان گزینه های محدود نیز م

سخن آخر

ما توضیحاتی که در ارتباط با بلیط لحظه آخری بود را برای شما توضیح دادیم تا برای سفرهای خود بهترین نوع بلیط را با هزینه ارزان و مناسب داشته باشید سایت روگو این امکان را برای شما فراهم کرده است تا خرید بلیط لحظه آخری ارزان داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در سامانه خرید بلیط هواپیما روگو با تیم پشتیبانی ما با شماره 02191010440 یا با چت آنلاین در ارتباط باشید.