در حال آماده سازی...
صفحهcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

اگر شما هم تا الان هوایی سفر کرده باشید باید اسم بلیط لحظه آخری را شنیده باشید با شرایط اقتصادی و گران بودن بلیط های پروازی بسیاری افراد به دنبال این هستند که برای سفرهای مداومی انجام می دهند هزینه های سفر خود را کاهش دهند خرید بلیط لحظه آخری یکی از راه هایی است که می توانید در برخی شرایط برای سفر بلیط ارزان خریداری کنند.

در این مقاله درباره بلیط لحظه آخری چیست و اینکه چرا بلیط لحظه آخری ارزان است و مسیرهای پرتردد پرواز لحظه آخری را برای شما صحبت میکنیم تا با شناخت کامل و خیالی راحت برای خرید بلیط لحظه آخری ارزان اقدام کنید.

بلیط لحظه آخری چیست؟

خرید بلیط لحظه آخری نوعی از بلیط چارتری است که در بسیار مواقع به دلیل اینکه زمان پرواز نزدیک می شود و صندلی های چارتر شده خالی نباشند ظرفیتی که باقی می ماند بسیار ارزان تر از سایر بلیط ها ارائه می شود.

برای همین بسیاری افراد که قصد سفر دارند با چک کردن مداوم سایت ها به دنبال خرید بلیط لحظه آخری ارزان هستند. خرید بلیط لحظه آخری یک سود دو طرفه برای مسافر و شرکت هواپیمایی است تا هم صندلی خالی نباشد و هم مسافری با هزینه کم به سفر بپردازد .

قابل ذکر است که همیشه خرید بلیط لحظه آخری ارزان نیست در برخی شرایط به دلیل تقاضای زیاد برای سفر در ساعات نزدیک به پرواز بلیط لحظه آخری با قیمت چندبرابر یا گران تر برای فروش گذاشته می شود.

دلیل ارزان بودن بلیط لحظه آخری چیست؟

خرید بلیط لحظه آخری ارزان از لحاظ قیمت برای مسافران به صرفه تر است  و ارزان بودن قیمت بلیط به دو دلیل زمان پرواز نزدیک است و ظرفیت صندلی های چارتر شده تکمیل نشده است یا پرواز در شرایطی بوده که استقبالی از آن نشده است.

زمانی که تنها 24 ساعت به زمان پرواز باقی مانده باشد و تعدادی صندلی چارتری خالی باشند شرکت انها را با عنوان بلیط لحظه آخری ارائه میدهد و برای همین نسبت به سایر بلیط ها قیمت ارزانتری خواهند داشت. همچنین اگر پرواز در برخی شرایط که مسافر زیاد نباشند مانند فصل مدرسه و امتحانات باشد پرواز لحظه آخری با قیمت ارزان ارائه میشود.

مثلا آژانسی بلیط های مقصد مشهد را خریده باشد حالا زمان نزدیک به پرواز بنا به دلیل اینکه چون فصل مسافرت نیست یا هر دلیل دیگری ظرفیت صندلی ها تکمیل نشده فروشنده بلیط با عنوان بلیط لحظه آخری  و ارزان شدن بلیط آنها را به فروش می رساند.

استرداد بلیط لحظه آخری

به دلیل اینکه خرید بلیط لحظه آخری تا پرواز فاصله کمی وجود دارد استرداد آن غیر قابل انجام است زیرا بلیطی که به عنوان بلیط لحظه آخری فروخته میشه در ساعات اخر و نزدیک به زمان پرواز برای فروش قرار میگیرد و زمانی برای فسخ و فروش دوباره باقی نمی ماند برای همین استرداد بلیط لحظه اخری و عودت وجه امکانپذیر نمی باشد مگر با کسر 100% جریمه کنسلی.

البته در صورتی که بلیط را 24 ساعت قبل از پرواز مورد استرداد قرار دهید هزینه بلیط با کسر جریمه به حساب مسافر بازخواهد گشت.

مزایای خرید بلیط لحظه آخری چیست؟

برای اینکه شما بتوانید هزینه های سفر را کاهش بدهید خرید بلیط لحظه اخری بهترین راه برای یک پرواز ارزان قیمت است بلیط لحظه آخری دارای مزایایی است که در اینجا چند مورد از مزایای خرید بلیط لحظه آخری را برای شما مطرح می کنیم.

قیمت ارزان و مناسب: در بسیاری مواقع بلیط هواپیما گران باعث می شود شما سفر خود را کنسل کنید اگر برنامه زمانی مشخصی نداشته باشید می توانید با جستجو و پیدا کردن بلیط لحظه آخری با قیمت ارزان و مناسب سفر خود را انجام دهید.

امکانات مشابه سایر بلیط های پرواز: امکاناتی که در خرید بلیط لحظه آخری ارائه می شود با سایر بلیط های پروازی تفاوتی ندارد.

امکان خرید در هر لحظه و زمان: این مزیت این فرصت را به شما می دهد در کمتر از 2 دقیقه بلیط را خریداری کنید و 2 ساعت دیگر در هواپیما و پرواز باشید.

قیمت بلیط لحظه آخری برای نوزادان رایگان است.

خرید بلیط لحظه آخری برای سفرهای کاری مناسب هستند.

معایب بلیط لحظه اخری

 • یکی از عیب های مهم خرید بلیط لحظه آخری این است که قیمت بلیط کودکان بالای 2 سال همانند قیمت بلیط بزرگسالان است و بهتر است در صورت همراه داشتن کودک بلیط سیستمی را خریداری کنید.
 • عدم امکان کنسلی و استرداد هزینه بلیط
 • کمبود بلیط لحظه اخری

پرترددترین بلیط لحظه آخری

پرواز لحظه آخری داخلی

 • پرواز لحظه آخری کیش
 • پرواز لحظه آخری تبریز
 • پرواز لحظه آخری قشم
 • پرواز لحظه آخری مشهد
 • پرواز لحظه آخری تهران
 • پرواز لحظه آخری اصفهان
 • پرواز لحظه آخری شیراز
 • پرواز لحظه آخری بندرعباس

پرواز لحظه آخری خارجی

 • پرواز لحظه آخری استانبول تهران
 • پرواز لحظه آخری تهران استانبول

قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری

قیمت بلیط لحظه آخری نسبت به سایر بلیط ها از قیمت ارزانتری برخوردار هستند با امکاناتی که در پرواز چارتری و سیستمی وجود دارد.

قیمت بلیط لحظه آخری ثابت و مشخص نیست و در لحظات نزدیک به پرواز متناسب با میزان تقاضای مسافران در نوسان است مثلا قیمت بلیط لحظه آخری در زمان تعطیلات و مناسبت بسیار گرانتر از زمان های خلوتی سفر.

بلیط لحظه آخری برای چه کسانی مناسب است؟

خرید بلیط لحظه آخری برای افرادی که برنامه ریزی دقیقی برای سفر ندارند و در هر لحظه آماده سفر هستند انتخاب مناسبی است اگر شما هم شخصی هستید که دغدغه ای برای سفر ندارید و چمدان شما آماده برای سفر هست می توانید بلیط لحظه آخری را برای سفر خریداری کنید.

بلیط لحظه آخری خارجی

حتما برای خرید بلیط لحظه آخری خارجی به فصل و زمان سفر دقت کنید مانند زمان برگزاری جام جهانی یا کریسمس زمان هایی هستند که تقاضای مسافرت زیاد است بلیط های هواپیما به فروش می رسد و صندلی خالی باقی نمی ماند برای همین نباید انتظار بلیط لحظه آخری ارزان داشته باشید حتی گاهی اوقات به دلیل تقاضای زیاد بلیط نزدیکتر به سفر با قیمت گرانتری به فروش می رسند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط لحظه آخری

برخی عوامل در تعیین قیمت بلیط لحظه آخری تاثیر دارد که در اینجا برخی از این عوامل را برای شما توضیح می دهیم.

زمان پرواز یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت بلیط لحظه آخری است زیرا زمانی که به زمان پرواز نزدیک می شوید و هنوز صندلی ها تکمیل نشدند شرکت چارترکننده باید بلیط ها را با چند درصد تخفیف به عنوان بلیط لحظه آخری ارائه دهد تا موجب ضرر او نگردد در این مواقع می توانید بلیط لحظه آخری با 50% تخفیف نیز پیدا کنید.

نوسان قیمت در روزها و مناسبت های مختلف از جمله عوامل تاثیر گذار بر تعیین قیمت بلیط لحظه آخری است یعنی ممکن است در فصل ها و روزهای شلوغ سال بلیط های لحظه آخری بسیار گرانتر از بلیط های سیستمی باشد.

از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط لحظه آخری نوع هواپیما، زمان سفر ، نوع کلاس پروازی، نوع خدمات ایرلاین ها می باشند.

بلیط لحظه آخری چه فرقی با بلیط عادی دارد؟

خرید بلیط لحظه آخری با بلیط عادی فرق خاصی ندارد جز ارزان بودن بلیط لحظه آخری در برخی شرایط و فصولی که مسافر کم است. بلیط لحظه آخری ارزان از لحاظ امکانات و صندلی ها و پشتیبانی همانند سایر مسافران می باشد و قیمت بلیط لحظه آخری ارزان به دلایلی که در بالا گفته شد است نه به دلیل شرایط بد پرواز و سفر.

سخن آخر

ما توضیحاتی که در ارتباط با بلیط لحظه آخری بود را برای شما توضیح دادیم تا برای سفرهای خود بهترین نوع بلیط را با هزینه ارزان و مناسب داشته باشید سایت روگو این امکان را برای شما فراهم کرده است تا خرید بلیط لحظه آخری ارزان داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در سامانه خرید بلیط هواپیما روگو با تیم پشتیبانی ما با شماره 02191010440 یا با چت آنلاین در ارتباط باشید.