در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

هزینه هر کیلو اضافه بار در پرواز داخلی و خارجی

نویسنده تحریریه روگو

سفر به شهرهای ایران و کشورهای خارجی از تجربه‌هایی می‌باشد که ممکن است بستن چمدان و داشتن میزان بار مجاز قابل همراه را مشکل ساز کند و هزینه اضافه بار را در فرودگاه از شما دریافت کنند.

اگر سفر با هواپیما را به مقصد داخلی و خارجی خود انتخاب می‌کنید و می‌خواهید مقدار بار قابل توجهی را با خود به همراه داشته باشید باید نسبت به میزان بار مجاز هر ایرلاین اطلاعات داشته باشید، تا در زمان سوار شدن به هواپیما در فرودگاه دچار مشکل نشوید و مجبور به پرداخت هزینه بار اضافی هواپیما نشوید.

بر اساس قوانین حمل بار هواپیما برای انواع مسافرت اگر بیشتر از مقدار مجاز بار در هواپیما به همراه داشته باشید باید قیمت هر کیلو بار هوایی را پرداخت کنید. در این مقاله در جداولی جداگانه برایتان هزینه هر کیلو اضافه بار پرواز خارجی و قیمت هر کیلو بار هوایی داخلی را آورده‌ایم تا براساس مقصد موردنظرتان اطلاعات دریافت کنید.

جریمه اضافه بار در هواپیما

قیمت هر کیلو بار هوایی داخلی

پرداخت هزینه اضافه بار هواپیما داخلی و خارجی متفاوت است. میزان بار قابل مجاز در هر شرکت هواپیمایی نیز متفاوت می‌باشد. بنا به قانون حمل هواپیمایی حمل بار بیشتر از میزان بار مجاز که بر روی بلیط هواپیما درج شده است شامل هزینه اضافه بار خواهد شد و باید بابت حمل هر کیلو بار اضافه مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کنید. اما هر کیلو اضافه بار چقدر است ؟

قیمت هر کیلو بار هوایی داخلی 1 درصد از قیمت بلیط مقصد محاسبه می‌شود و بابت آن جریمه دریافت می‌شود. به عنوان مثال اگر شما سفری به مقصد مشهد دارید و 5 کیلو بار اضافه به همراه دارید باید 5 درصد از قیمت بلیط مشهد را به عنوان جریمه پرداخت کنید. در جدول زیر قیمت هر کیلو بار هوایی داخلی در تمام ایرلاین‌های کشور آورده شده است:

هزینه هر کیلو اضافه بار شرکت هواپیماییمحاسبه اضافه بار هواپیما
هزینه هر کیلو اضافه بار هواپیمایی ایران ایربه ازای هر یک کیلوگرم، معادل 1 درصد از قیمت بلیط
هزینه هر کیلو اضافه بار هواپیمایی ماهانبه ازای هر یک کیلوگرم، معادل 1 درصد از قیمت بلیط
هزینه هر کیلو اضافه بار ترکیش ایرلاینمعادل 80 دلار آمریکا
هزینه هر کیلو اضافه بار هواپیمایی آسمانبه ازای هر یک کیلوگرم، معادل 1 درصد از قیمت بلیط
هزینه هر کیلو اضافه بار هواپیمایی کاسپینبه ازای هر یک کیلوگرم، معادل 1 درصد از قیمت بلیط
هزینه هر کیلو اضافه بار هواپیمایی تابانبه ازای هر یک کیلوگرم، 1.5 درصد از مبلغ کل بلیط
جدول هزینه اضافه بار پرواز داخلی
میزان بار قابل حمل در هواپیما

هزینه هر کیلو اضافه بار پرواز خارجی

اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید باید بگوییم که قیمت هر کیلو بار هوایی خارجی بسته به عوامل زیر هزینه‌های بیشتر و کمتری را برای هزینه هر کیلو اضافه بار دریافت می‌کنند.

برخی ایرلاین‌ها جریمه اضافه بار هواپیما را براساس وزن محاسبه می‌کنند. برخی بر اساس حجم بار و بسته‌هایی با حجم بزرگتر جریمه بیشتری دارند. کلاس نرخی هواپیما نیز از عواملی‌ست که در هزینه هر کیلو اضافه بار پرواز خارجی تاثیر بسیاری می‌گذارد.

هزینه هر کیلو اضافه بار بر روی بلیط هواپیما درج شده و شما می‌توانید از روی پرینت بلیط هواپیما از میزان بار قابل حمل و جریمه اضافه بار هواپیما مطلع شوید. در این قسمت جدولی از قیمت هر کیلو بار هوایی خارجی در ایرلاین‌های مختلف را برای شما مطرح می‌کنیم تا با اطلاعات درست مدیریت هزینه‌های سفر خود را انجام دهید.

هزینه هر کیلو اضافه بار هواپیمایی قطر
مقصدهزینه هر کیلو اضافه بار
ایران به اروپا30 دلار آمریکا
ایران به جنوب / شرق آسیا30 دلار آمریکا
ایران به آسیای مرکزی40 دلار آمریکا
ایران به ژاپن و کره45 دلار آمریکا
ایران به استرالزی50 دلار آمریکا
ایران به شورای همکاری خلیج فارس20 دلار آمریکا
ایران به خاور نزدیک20 دلار آمریکا
ایران به قطر20دلار آمریکا
جدول هزینه اضافه بار پرواز خارجی
هزینه هر کیلو اضافه بار هواپیمایی امارات
مقصدهزینه هر کیلو اضافه بار
اروپا25 دلار برای هر کیلو
دبی و اطراف خلیج فارس15 دلار برای هر کیلو
استرالیا و نیوزیلند40 دلار برای هر کیلو
آمریکا و کانادا75 دلار برای هر کیلو
جدول هزینه اضافه بار پرواز خارجی

وزن بار مجاز هواپیما چند کیلو است؟

میزان بار مجاز قابل حمل متناسب با مقصد داخلی و خارجی متفاوت است و هر ایرلاین و شرکت هواپیمایی قوانین متفاوتی برای میزان بار قابل حمل دارد. مسیر مقصد و کلاس پروازی نیز از عواملی‌ست که در تعیین میزان بار قابل حمل تاثیرگذار است.

هزینه هر کیلو اضافه بار

میزان بار مجاز برای حمل با هواپیما در سفرهای داخلی در همه ایرلاین‌ها برای کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و بیزنس کلاس 30 کیلوگرم می‌باشد.

میزان بار قابل حمل در سفرهای داخلی
اکونومیبیزنیس
20 کیلوگرم30 کیلوگرم
جدول میزان بار مجاز در پرواز داخلی

میزان بار مجاز برای حمل با هواپیما در سفرهای خارجی در همه ایرلاین‌ها به طور میانگین برای کلاس اکونومی 30 کیلوگرم و کلاس بیزنس 40 کیلوگرم و فرست کلاس تا 50 کیلوگرم است. نکته مورد توجه این است برخی ایرلاین متناسب با مسافت راه هوایی این مقدار قابل حمل را کمتر یا بیشتر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: ترفندهای بستن چمدان

میزان بار قابل حمل در سفرهای خارجی (بین المللی)
اکونومیبیزنیسفرست کلاس
30 کیلوگرم40 کیلوگرم50 کیلوگرم
جدول میزان بار مجاز در پرواز خارجی

جمع‌بندی

هر آنچه درمورد هزینه هر کیلو اضافه بار پرواز خارجی و قیمت هر کیلو بار هوایی داخلی باید بدانید را در این مقاله برای شما مطرح کردیم. شما می‌توانید بعد از خرید بلیط هواپیما میزان بار قابل حمل را بر روی بلیط خود بخوانید و متناسب با آن به بسته‌بندی بار خود بپردازید تا در فرودگاه دچار مشکل نشوید، یا با محاسبه جریمه بار اضافه هواپیما، میزان بار مورد نیاز خود را همراه ببرید.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.