در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

جاذبه های گردشگری سفر به قشم

نویسنده سمانه اسدی

ایران کشوری چهار فصل است که از شهرها و جزیره های زیادی درست شده است. از آنجایی که تمام شهرهای این کشور آب و هوایی متفاوت دارند، و در همه روزهای سال می توان برای بازدید آن ها رفت، از همین رو هرساله مسافران زیادی از خارج از کشور و حتی دیگر شهرهای ایران با خرید بلیط هواپیما به بقیه شهرها سفر می کنند.

 یکی از دیدنی ترین شهرها یا بهتر است بگوییم جزایر جنوبی ایران، جزیره قشم است که حتما بدون شک تعریف زیبایی چشم گیر او را شنیده اید. این جزیره با مکان ها و جاذبه های گردشگری متعددی که دارد به یکی از پر طرفدارترین جزایر جنوبی تبدیل شده و همان طور که در بالا هم بیان کردیم هرساله افراد زیادی برای بازدید این جزیره سفر می کنند.

 البته لازم به ذکر است که قشم، به جز مکان ها و جاذبه های زیبایی که دارد، به تنهایی یک جزیره گردشگری هم محسوب می شود زیرا آب و هوا هم با وجود این که در جنوب کشور است، خیلی گرم نیست. حال در ادامه با ما همراه شوید تا چند مورد از معروف ترین جاذبه های گردشگری قشم را برایتان بازگو کنیم تا شما هم بتوانید با خرید بلیط هواپیما به این جزیره رویایی سفر کنید. 

معرفی چند جاذبه گردشگری مشهور در قشم 

همان طور که قطعا تا کنون می دانید، قشم یکی از جزایر گردشگری پر طرفدار محسوب می شود. این جزیره جاذبه های مشهوری دارد که گردشگران می توانند نام این مکان ها را در لیست خود قرار دهند که در هنگام سفر قشم، از آن ها هم بازدید کنند.

البته نکته قابل توجهی وجود دارد ابن است که اکثر این جاذبه های گردشگری قشم، به صورتی طبیعی و بدون دخالت انسان ها درست شده اند و منظره ای فوق العاده حیرت آور را از طبیعیت به وجود آورده که بازدید از آن ها حداقل برای یک بار هم برای هر فردی واجب است.

همچنین جزیره قشم مکان ها و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد که برای معرفی آن ها به یک مقاله اختصاصی تر نیازمند است. اما در ادامه مقاله ما چند جاذبه و مکانی که مشهور تر هستند و بازدید از آن ها حیرت را با خود همراه دارد، به شما معرفی می کنیم. برخی از مشهورترین و زیباترین این جاذبه ها عبارت اند از؛

 

دره تندیس ها

 

دره تندیس ها

یکی از جاذبه های طبیعی این جزیره، دره تندیس ها می باشد. این دره متفاوت که بر اثر فرسایش و عوامل جوی به وجود آمده، یکی از زیباترین مکان های گردشگری است که به خوبی تعحب افراد را بر می انگیزد‌.

زمانی که برای بازدید از دره می روید، علاوه بر صخره و کوه هایی که به شکل های جالب بر روی هم قرار گرفته اند، می توان وجود صدف هایی که حتی برخی از آن ها فسیل شده اند را هم مشاهده کنید. خب قطعا وجود این صدف ها در یک دره یک موضوع عجیب است، اما نکته فابل توجهی که درباره دره تندیس وجود دارد، این است که این دره در گذشته جزوی از دریا بوده و به مرور زمان و به دلیل عوامل جوی از سطح دریا جدا شده و به یکی از دره های جزیره قشم تبدیل شده است.

 شما برای بازدید کردن از این دره می توانید بلیت هواپیما قشم را تهیه کنید و سپس برای بازدید از دره تندیس ها و دیگر مکان های گردشگری قشم بروید.

 

غار خربس 

غار خریس

 

یکی دیگر از جاذبه های زیبای جزیره قشم، غار خربس می باشد که در کوه ها واقع شده است. این غار بسیار شگفت انگیز، در گذشته های دور، یک مکان یا بهتر است بگوییم یک پناهگاه برای زندگی افراد بوده و به دلیل وجود غارهای متعددی که در این مکان وجود دارد، افراد می توانستند به صورت اتاق یا حتی خانه از آن ها استفاده کنند.

 با وجود این که غار خربس یک مکان گردشگری بسیار زیبا در جزیره قشم محسوب می شود و حتی در گذشته های دور یک مکان برای سکونت بوده، اما در اطراف آن هیچ پوشش گیاهی مشاهده نمی شود. 

وجود پله های سنگی که راه را برای رسیدن به غارها راحت می سازند، سبب شده تا افراد و کسانی که برای گردشگری به جزیره قشم سفر می کنند، راحت تا بالا و غارهای کوچک خربس بروند و از آن ها بازدید کنند.

شما برای دیدن این جاذبه های دیدنی و تاریخی در قشم می تاونید با خرید بلیط ارزان هواپیما از دیدن آنها لذت ببرید و سفر لذتبخشی داشته باشید.

تنگه چاهکوه 

 

تنگه چاهکو

اگر به مطالبی که در بالا بیان کردیم دقت کرده باشید، ذکر کردیم که در قشم مکان و جاذبه های گردشگری به وجود آمده است که اکثر آن ها بر اثر عوامل جوی و فرسایش ها به وجود آمده اند. تنگه چاهکوه هم یکی از همین جاذبه ها است که حتی با مشاهده کردن تنگه و وجود حفره های بر روی صخره ها و کوه ها می توان مشاهده کرد آن ها پس از‌گذشت سالیان زیاد و فرسایش خاک و زمین به وجود آمده اند.

 ابن تنگه بی نهات زیبا با وجود این که هیچ نوع پوشش گیاهی ندارد، اما با ظاهر عجیب ‌خود به نوعی گردشگران را به خود محذوب می کند که خشکی و گرمای منطفه اصلا احساس نمی شوند‌‌. برای بازدید کردن از این ‌تنگه عجیب هم حتما باید رزرو بلیط هواپیما به مقصد قشم را انجام دهید تا هم سفری بدون دردسر داشته باشد و هم زودتر زمان را برای رسیدن به مقاصد بی نظیر قشم بگذرانید.

غار نمکدان

از آنجایی که قشم یک جزیره در جنوب کشور است و آب و هوایی گرم و مرطوب دارد، وجود جاذبه هایی که متشکل از‌ کوه باشند هم در این جزیره زیاد است.

به عنوان مثال شما زمانی که به شمال از کشور سفر می کنید، به دلیل بارندگی های زیاد می توانید شاهد وجود انبوه درختان و جنگل های زیاد باشید، اما زمانی که به جزیره ها و حتی شهرهای جنوبی ایران می روید، دما افرایش می یابد و گرما زیادتر می شود و همچنین وجود درختان هم به دلیل بارندگی کم، کاهش می یابد. 

جزیره قشم هم از این موضوع مستثنا نیست و آب و هوایی گرم و البته به دلیل وجود دریا، مرطوب دارد. غار نمکدان یکی از جاذبه های بی نظیر زیبای قشم است. این غار پوشیده شده از قندیل های

نمک، یک مکان بسیار جذاب برای بازدید و حتی ثبت عکس می باشد‌. البته در هنگام بازدید از غار نمکدان مراقب وجود قندیل های تیز نمک که از سقف غار آویزان هستند، باشید تا آسیبی به شما وارد نکنند‌.

 

جنگل حرا

 

جنگل حرا

 

کمی بالاتر ذکر کردیم که وجود بارندگی درجزیره قشم کم است و درختان کمی هم در این جزیره روییده اند. البته این موضوع به این معنی نیست که اصلا قشم جنگل نداشته باشد. جنگل حرا در قشم واقع شده و تفاوت بزرگی با تمام جنگل های موجود در سراسر ایران دارد.

درختان جنگل حرا در آب های شور خلیج فارس روییده اند که این موضوع کمی عجیب است. زیرا نمک حالت اسیدی و شور دارد و روییدن گیاهی در آن تقریبا غیر ممکن است. اما جنگل حرا در آب های شور این جزیره واقع شده تا به افراد ثابت کند عیر ممکنی وجود ندارد و حتی در آب های شور هم درختان می توانند رشد کنند و حتی جنگلی بسازند.

درختان جنگل حرا ریشه هایی مقاوم و پیچیده ای دارند و تنها آب دریا را ذخیره می کنند. درختان نمک را در واقع از برگ های خود خارج می کنند.

شما با خرید بلیط هواپیما ارزان و به صرفه می توانید سفر لذتبخشی را تجربه کنید. 

 

سمانه اسدی

سمانه سال 91 تو رشته ی عمران فارغ التحصیل شد و از همون زمان یکی از همکارهای پرانرژی ماست. سمانه تو شرکت به روحیه ی دوستانه و چهره ی خندان معروفه و همین موضوع باعث میشه تا هم به بقیه انگیزه بده و هم خودش تو کارش بهترین باشه. کارهای چالشی و هیجان انگیز رو دوست داره و با تحقیق و نوشتن درباره ی سفر، سعی می کنه تا احساس تازگی و سرزندگی خودش رو منتقل کنه