در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

سفر زمینی به ترکیه

نویسنده تحریریه روگو

کشور ترکیه یکی از بزرگترین مقصدهای گردشگری و توریستی در جهان است که سالانه مسافران زیادی به آن سفر می‌کنند. این کشور به دلیل قرار گرفتن در همسایگی کشورمان و توریست‌پذیری آن سالانه مسافران زیادی به صورت هوای ، ریلی و سفر زمینی به ترکیه می‌روند.

در سال‌های اخیر افرادی که مسافرت زمینی به ترکیه را انتخاب کرده‌اند افزایش یافته است. برای سفر به ترکیه باید اطلاعاتی در مورد نحوه و چگونگی آن داشته باشیم. پس اگر شما قصد مسافرت زمینی به ترکیه برای بازدید از زیباترین شهرهای ترکیه و مکان‌های گردشگری، تاریخی، خرید و … را دارید با ما در این مقاله برای آشنایی از شرایط و چگونگی سفر زمینی به ترکیه و هزینه سفر به ترکیه از راه زمینی ، همراه باشید.

سفر به ترکیه از راه زمینی

سفر زمینی به ترکیه با وسایل شخصی

سفر زمینی به ترکیه با وسایل شخصی یک ماجراجویی کامل و جذاب است که در کنار آن باید مسافت طولانی و خستگی مسیر را در نظر بگیرید. شما در طول سفر می‌توانید از شهرها و مناظر مختلف بازدید نموده و در هر محل برای تفریح توقف نمایید و لیدر سفر خود باشید.

در کنار سفر به ترکیه با ماشین شخصی ، هزینه سفر به ترکیه از راه زمینی بسیار پرهزینه (هزینه بنزین، استهلاک خودرو و ..) خواهد بود.

زمانی که شما برای سفر به ترکیه با ماشین شخصی از داخل کشور شروع به حرکت می‌نمایید، ابتدا خود را باید به یکی از مرزهای مشترک برسانید و در مرز نیز شما به دلیل کنترل پاسپورت، ماشین و از این قبیل مسائل با وقفه و معطلی همراه می‌شوید و این تازه شروع سفر زمینی به ترکیه است. بعد از عبور از مرز شما باید با قوانین و شرایط کشور ترکیه برای مسافرت و رانندگی و قوانین رزرو بهترین هتل های ترکیه آشنا باشید.

سفر زمینی به ترکیه با ماشین شخصی

سفر زمینی به ترکیه با اتوبوس

سفر زمینی به ترکیه با اتوبوس مشکلات و سختی کمتری نسبت به سفر به ترکیه با ماشین شخصی دارد؛ ولی شما تحت کنترل یک مجموعه هستید. در سفر زمینی به ترکیه با اتوبوس اگرچه شما زمان طولانی در سفر هستید ولی هزینه سفر شما کاهش می‌باید و برای کسانی که به دنبال یک سفر کم خرج به ترکیه هستند، مناسب است.

جالب است بدانید در سفر زمینی به ترکیه با اتوبوس سفر شما یک طرفه است و شما مجدد باید برای برگشت بلیط اتوبوس برای ایران تهیه نمایید.

سفر به ترکیه از راه زمینی با اتوبوس

راه زمینی به ترکیه از مرز بازرگان

مرز بازرگان یکی از بهترین و پرترددترین مرزها برای ورود به کشور ترکیه به صورت زمینی است. راه زمینی به ترکیه از مرز بازرگان در طول 24 ساعت شبانه روز در حال فعالیت است و در هر زمانی که رسیدید می‌توانید با انجام اقدامات لازم از مرز عبور نمایید.

مرز بازرگان در فاصله 290 کیلومتری از شهر تبریز قرار دارد و در مسیر خود باید از شهرهای صوفیان، مرند و ماکو عبور کنید. اگر شما بخواهید از طریق راه زمینی به ترکیه از مرز بازرگان به استانبول بروید با عبور از شهرهای زیر با مسافت ذکر شده به طور کل باید 1540 کیلومتر را طی کنید.

شهرهایی که باید در سفر زمینی به ترکیه طی کنیدمسافت به کیلومتر
گوربولاق تا دوغو بایزید40
دوغو بایزید تا آغری90
آغری تا ارزروم184
ارزروم تا ارزینجان188
ارزینجان تا آماسیا367
آماسیا تا بولو413
بولو تا ایزمیت160
ایزمیت تا استانبول102

راه زمینی ایران به ترکیه از مرز رازی

بعد از مرز بازرگان دومین مرز پرتردد به ترکیه، مرز رازی است. این مرز در فاصله 65 کیلومتری از شهر خوی در آذربایجان غربی قرار دارد.

راه زمینی ایران به ترکیه از مرز رازی به شهر وان ترکیه بسیار نزدیک است و فاصه 90 کیلومتری با آن دارد به طوری که زمانی وارد ترکیه شدید به دلیل وجود جاده کوهستانی و پر پیچ و خم شما می‌توانید ظرف 2 ساعت خود را به شهر وان رسانده و آنجا استراحت نمایید.

راه زمینی ایران به ترکیه از مرز رازی دارای یک پارکینگ مجهز و بزرگ است که شما می‌توانید با خیال راحت آنجا پارک نموده و ادامه سفر را با وسایل دیگر ادامه دهید و خود را از سه مسیر متفاوت به شهر استانبول برسانید. فاصله حداکثری مسیر از مرز رازی تا شهر استانبول ۱۸۲۷ کیلومتر است.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به استانبول

باید در نظر داشته باشید که ساعات کار مرز رازی 24 ساعته نیست. ساعت کاری مرز رازی در نیمه اول سال از ساعت 9 صبح تا 5 بعداظهر است و برای نیمه دوم سال از ساعت 09:30 صبح تا 04:30 بعدظهر است. اگر شما خارج از این تایم به مرز رازی برسید باید منتظر شروع فعالیت مرز باشید.

راهنما سفر به ترکیه زمینی از مرز زمینی

مسافرت زمینی به ترکیه از مرز سرو

مرز سرو سومین مرز زمینی برای عبور است که در فاصله 60 کیلومتری شهر ارومیه (آذربایجان غربی) قرار دارد. مرز سرو به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی کوهستان برفی در بیشتر طول سال دارای آب و هوای سرد است و اگر قصد مسافرت زمینی به ترکیه از مرز سرو در فصل زمستان را دارید باید بدانید که با سرما و برف روبرو می‌شوید. پس در این زمان بهتر است که بهترین شهر ترکیه برای سفر در زمستان را انتخاب کنید.

برای رسیدن از مرز سرو تا شهر استانبول چندین مسیر وجود دارد و حداکثر مسیر 1940 کیلومتر فاصله دارد. مرز سرو مانند مرز بازرگان به صورت 24 ساعته در حال فعالیت است.

راهنما سفر به ترکیه زمینی

هزینه سفر به ترکیه از راه زمینی

برای همه افراد هزینه سفر زمینی به ترکیه بسیار با اهمیت است. پس برای آگاهی از هزینه سفر به ترکیه از راه زمینی باید هزینه‌های زیر را در نظر بگیرید:

  • هزینه گرفتن پاسپورت
  • هزینه عوارض خروج از کشور
  • کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور
  • هزینه پلاک بین‌المللی
  • هزینه کارت مالکیت خودرو
  • هزینه گواهینامه بین‌المللی یکساله
  • هزینه بیمه
  • هزینه اقامت‌های بین راهی

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به آنتالیا

هزینه سفر به ترکیه زمینی

کلام آخر

امیدواریم مطالب ارائه شده به خوبی شما را با چگونگی و شرایط سفر زمینی به ترکیه آشنا کرده باشد. شما می‌توانید با انتخاب مسافرت زمینی به ترکیه یک سفر هیجان‌انگیز و جذاب داشته باشید؛ ولی مسافت طولانی شما را با خستگی مسیر روبرو می‌کند.

اگر شما برای سفر با شرایط سخت آمادگی ندارید و مشکل دارید می‌توانید با خرید بلیط هواپیما سفر خود را انجام دهید. سایت روگو یک سایت ارائه دهنده خدمات هواپیمایی با یک تیم پشتیبانی و حرفه‌ای آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما است.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.