در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

هزینه پارکینگ فرودگاه مهرآباد و امام خمینی + شماره تماس و اطلاعات ضروری آنها

نویسنده تحریریه روگو

سفر هوایی یکی از بهترین راه‌ها برای جابجایی و حمل و نقل راحت و آسان است و اگر قیمت بلیط‌ها مناسب باشد اکثریت افراد هواپیما را برای سفرهای خود در نظر می‌گیرند. کشور ما هم به دلیل وسعت، شهرها و استان‌های بسیاری که دارد فرودگاه‌های زیادی را در جای جای خود دارد .

اولین بار در سال 1287 شمسی فرودگاهی در جنوبی‌ترین ناحیه ایران، یعنی مسجد سلیمان ایجاد شد که بیشتر به دلیل وجود نفت میزبان شرکت‌های هوایی خارجی بود.

فرودگاه‌ها معمولا با امکانات مجهزی ساخته می‌شوند، که یکی از این امکانات پارکینگ می‌باشد و هزینه‌هایی را نیز در بر می‌گیرد. در این مقاله می‌ٰخواهیم راجع به هزینه پارکینگ فرودگاه مهرآباد و هزینه پارکینگ فرودگاه امام خمینی که 2 فرودگاه بین المللی در پایتخت هستند صحبت کنیم. همچنین اگر نیازمند تلفن پارکینگ فرودگاه مهرآباد هستید، در همین مقاله می‌توانید آن را پیدا کنید. پس با ما همراه باشید.

فرودگاه مهرآباد

یکی از بزرگترین فرودگاهٰ‌های تهران فرودگاه بین المللی مهر‌آباد است که در سال 1317 در غرب تهران ساخته شده است. فرودگاه مهرآباد از لحاظ قدمت پنجمین فرودگاه کشور است که در طول سال حدود 18 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند .

این فرودگاه در سمت میدان آزادی تهران قرار دارد و فاصله زیادی با شهر تهران ندارد. تنها با چند قدم پیاده‌روی می‌توانید به مرکز شهر برسید؛ البته این فرودگاه به دلیل اینکه یک فرودگاه بین المللی است دارای امکانات بسیاری مانند پارکینگ فرودگاه مهرآباد، مترو و اتوبوس و سواری، هتل، سالن انتظار، کافه و رستوران و…است.

بیشتر بخوانید:  برگشت هزینه بلیط هواپیما

فرودگاه مهرآباد

فرودگاه مهرآباد پروازهای خارجی و داخلی بسیاری انجام می‌داد که بعد از افتتاح فرودگاه امام خمینی اکثر پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی می‌باشد. با این حال هنوز این فرودگاه جزء پر رفت‌ٰو‌آمدترین فرودگاه‌های کشور می‌باشد.

پارکینگ فرودگاه مهرآباد یکی از امکانات مهم این مرکز می‌باشد که در ادامه بیشتر به توضیح آن می‌پردازیم.

هزینه پارکینگ فرودگاه مهرآباد چقدر است؟

پارکینگ فرودگاه مهرآباد 4 مجموعه می‌باشد که ظرفیت پارک 7000 خودرو را در خود دارد. 3 پارکینگ فرودگاه مهرآباد طبقاتی و 1 پارکینگ فرودگاه مهرآباد روباز برای پارک خودرو می‌باشد.

هزینه پارکینگ فرودگاه مهرآباد برای پارک خودروها به قرار زیر می‌باشد.

زمان توقفهزینه به تومان
پارکینگ طبقاتی : ورودی7000
از 1 تا 15 ساعت توقف به ازای هر ساعت توقف2500
از 15 تا 24 ساعت توقف شبانه روزی53000
بعد از 2 شبانه روز توقف شبانه روزی59000
بعد از 4 شبانه روز توقف شبانه روزی64000
زمان توقفهزینه به تومان
پارکینگ  روباز : ورودی5200
از 1 تا 15 ساعت توقف به ازای هر ساعت توقف1800
از 15 تا 24 ساعت توقف شبانه روزی45000
بعد از 2 شبانه روز توقف شبانه روزی46000
بعد از 4 شبانه روز توقف شبانه روزی50000

هزینه پارکینگ فرودگاه مهرآباد برای موتورسیکلت 30درصد قیمت‌هایی که در جدول گفته شده محاسبه می‌شود.

هزینه رفت وآمد به فرودگاه مهرآباد

فرودگاه مهرآباد به عنوان یکی از بزرگترین فرودگاه‌هایی است که پروازهای داخلی را انجام می‌دهد و در نزدیکی میدان آزادی تهران قرار دارد. همین نزدیکی به مرکز شهر دسترسی ان را آسان کرده و هزینه زیادی را برای رفت وآمد در برنخواهد گرفت و اینرا می‌توان یکی از مزایای سفر با هواپیما در نظر گرفت.

برای رفتن به این فرودگاه از مترو، اتوبوس، سواری و ماشین‌های شخصی می‌توانید استفاده کنید، که از بین این وسیله‌ها مترو بهترین و کم هزینه‌ترین وسیله برای رسیدن راحت به فرودگاه مهرآباد می‌باشد.

هزینه بلیط مترو هم بسته به ایستگاه‌هایی که باید عبور کنید متفاوت می‌باشد و چیزی حدود 10 هزار تومان می‌شود. برای استفاده از تاکسی برای رفت وآمد به فرودگاه متناسب با نوع خودرو، تعداد مسافر و مسیری که انتخاب می‌کنید متفاوت می‌باشد. این مبلغ چیزی حدود 50 هزار تومان می‌شود. در ادامه تلفن پارکینگ فرودگاه مهرآباد برای ترمینال‌های مختلفش آورده‌ایم.

پارکینگ فرودگاه مهرآباد

تلفن پارکینگ فرودگاه مهرآباد

فرودگاه مهرآباد تهران دارای 6 ترمینال برای سفرهای داخلی و خارجی و سفرهای زائرین حج می‌باشد. که این ترمینال‌ها در مجموع دارای 4 پارکینگ می‌باشند. که در این قسمت شماره تماس برای پارکینگ فرودگاه مهرآباد را برای شما قرار می‌دهیم.

شماره تماس پارکینگ فرودگاه مهرآباد شماره 1: 02144631378

تلفن پارکینگ ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد: 446313780

شماره تماس با پارکینگ فرودگاه مهرآباد برای ترمینال شماره 4 و 6: 02144665546

فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی در 25 کیلومتری شهر تهران قرار دارد که در سال 1383 فاز ابتدایی آن افتتاح شد.

این فرودگاه بین المللی کانون پروازهای خارجی و بین المللی می‌باشد که مساحت آن 14 هکتار است. این فرودگاه فضای بسیار بزرگ داشته و دارای باند فرودگاهی وسیع و پارکینگ با ظرفیت‌های بالایی می‌باشد. همچنین مراحل خروج از کشور در فرودگاه امام خمینی دارای نکات مخصوص به خودش می‌باشد.

فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی دارای بخش‌های مختلفی مانند پارکینگ فرودگاه امام خمینی، جایگاه تشریفات اختصاصی، اورژانس ، پست، بخش گمرک، کافه و رستوران، بانک و صرافی، هتل و امکانات فوق‌العاده دیگر می‌باشد. در ادامه بیشتر به بررسی پارکینگ فرودگاه امام خمینی می‌پردازیم با ما همراه باشید.

هزینه‌ پارکینگ فرودگاه امام خمینی چقدر است؟

پارکینگ فرودگاه امام خمینی دارای 5 مجموعه می‌باشد. برای ورود به فرودگاه امام خمینی با خودروی شخصی می‌توانید از این پارکینگ‌ها استفاده کنید.

هزینه پارکینگ فرودگاه امام خمینی شماره 2 و 5 (روباز)

  • هزینه ورودی پارکینگ فرودگاه امام خمینی 5 هزار تومان
  • هزینه هر ساعت اضافی در پارکینگ فرودگاه امام خمینی 1500 تومان
  • هزینه پارکینگ فرودگاه امام خمینی به صورت شبانه روزی 20 هزار تومان

این پارکینگ فرودگاه امام خمینی ظرفیتی بیش از 1200 خودرو برای پارک دارد و فاصله کمی از ساختمان اصلی فرودگاه دارد.

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای پرواز خارجی

 پارکینگ روباز فرودگاه امام خمینی

هزینه پارکینگ فرودگاه امام خمینی شماره 3 و 4 (روباز)

  • هزینه وروردی پارکینگ روباز فرودگاه امام خمینی 7000 تومان
  • هزینه هر ساعت پارکینگ روباز فرودگاه امام خمینی 2200
  • هزینه پارکینگ روباز فرودگاه امام خمینی به صورت شبانه‌روزی 40 هزار تومان

این پارکینگ فرودگاه امام خمینی با ظرفیتی بیش از 10000 خودرو برای توقف ساعتی و شبانه‌روزی می‌باشد و به دلیل فاصله زیاد با ساختمان اصلی فرودگاه می‌توانید از اتوبوس‌های مخصوص فرودگاه به صورت رایگان استفاده کنید.

شماره تلفن پارکینگ فرودگاه امام خمینی

تلفن پارکینگ فرودگاه امام خمینی: 02151007199

 پارکینگ فرودگاه امام خمینی

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه مربوط به پارکینگ فرودگاه مهرآباد و پارکینگ فرودگاه امام خمینی بود را به شما توضیح دهیم تا در صورتی که برای سفر خود نیاز داشتید که به صورت ساعتی یا شبانه روزی ماشین خود را پارک کنید، با داشتن اطلاعات درباره هزینه پارکینگ فرودگاه مهرآباد و هزینه پارکینگ فرودگاه امام خمینی برای پارک خودروی خود برآورد هزینه داشته باشید. همچنین در صورتی که نیاز به تماس با هرکدام از پارکینگ‌ها را دارید، شماره تماس پارکینگ فرودگاه مهرآباد و تلفن پارکینگ فرودگاه امام خمینی را در بالا آورده‌ایم. امیدواریم که پس خرید بلیط هواپیما، با حضور به موقع در فرودگاه سفر خوبی را تجربه کنید.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.