در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

تفریحات زمستانه | جاذبه گردشگری در زمستان

نویسنده تحریریه روگو

بسیاری از مردم فکر می کنند سوز و سرمای زمستان باعث خانه نشینی می شود در حالی که برخی از بهترین تفریحات و بازدید از جاذبه گردشگری در زمستان است. از بهترین تفریحات زمستانی بازی های برفی است. بازی های برفی مثل برف بازی، اسکی بازی، تیوپ سواری و … طرفدارهای ویژه ای دارد.

در این مقاله می خواهیم در مورد تفریحات زمستانی و مقاصد دیدنی زمستانه که باعث ایجاد انرژی و انگیزه برای لذت از تفریحات زمستانه می شود صحبت کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

تفریحات زمستانی

در زمستان کجا بریم؟ (تفریحات زمستانی)

اینکه در زمستان چه کاری انجام دهیم و یا چه تفریحاتی انجام دهید سوال بسیاری افراد است. از جمله تفریحات زمستانی که می توانید در فصل زمستان از آن لذت ببرید را در زیر برای شما مطرح می کنیم.

تفریحات زمستانی اسکی

با رسیدن فصل زمستان و بارش برف بسیاری از افراد منتظر باز شدن پیست های اسکی هستند. از جمله جاذبه گردشگری در زمستان مربوط به ورزش اسکی می توان به پیست های دیزین، شمشک، آبعلی، توچال و دربندسر در نزدیکی تهران، کاکان در کهگیلویه و بویراحمد، خوشاکو در ارومیه، بیجار در کردستان و سهند در تبریز اشاره کرد.

تفریحات زمستانی تیوپ سواری

تیوپ سواری یکی از تفریحات زمستانی است که با سر خوردن بر روی برف باعث ترشح آدرنالین و انرژی مثبت در شما می شود. هر چند تیوپ سواری یکی از تفریحات زمستانی پرخطر است که در نهایت خنده و شادی می تواند حادثه بی آفریند.

جاذبه گردشگری در زمستان

تفریحات زمستانی برف بازی

یکی از مرسوم ترین تفریحات زمستانی که همه افراد با بارش برف منتظر آن هستند برف بازی است. برف بازی و ساختن آدم برفی یکی از تفریحات زمستانی است که شما بدون پرداخت هزینه برای آن به این تفریح زمستانی می پردازید.

تفریحات زمستانی کایت سواری در برف

این ورزش ترکیبی از ورزش اسکی و کایت سواری است. ورزش کایت سواری در برف اولین بار در کشور اتریش انجام شد و جهت وزش باد بسیار با اهمیت است. در واقعیت درگیر بودن دست ها برای اسکی و کنترل کایت یک چالش هیجان انگیز برای این ورزش است.

تفریحات زمستانی یخ نوردی

یخ نوری یکی از تفریحات زمستانی است که به بالا رفتن از اجسام یخی گفته می شود. زمانی که شما از یخ بالا می روید و با کوبیدن تبر به یخ و نفس کشیدن سرمایی که از آن بلند می شود تنها بخشی از لذت این تفریح زمستانی است.

برای یخ نوری علاوه بر داشتن بدن قوی شما نیاز به همراه داشتن وسایل و امکانات ویژه است. هر چند این ورزش یک ورزش پر هزینه است و هرساله طرفداران آن منتظر فرا رسیدن فصل زمستان و سفر به مقاصد دیدنی زمستانه برای یخ نوردی هستند.

یخ نوردی از تفریحات زمستانی

معرفی 10 جاذبه گردشگری در زمستان

هرچند در مورد تفریحات زمستانی صحبت کنیم کم گفته ایم، ولی در این میان نمی توان از مقاصد دیدنی که در فصل زمستان می توانید برای بازید به آن مراجعه کرد غافل شد. بهترین مقاصد دیدنی زمستان به دلیل شرایط دمایی مناسب در جنوب کشور قرار گرفته است. از جمله مقاصد دیدنی زمستانه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سفر زمستانی به کیش

زمانی که بیشتر نقاط کشور با شروع زمستان در سرما فرو رفته اند جزیره کیش به طور متوسط ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. شما می توانید در یک دمای مناسب از کلیه جاذبه گردشگری در زمستان جزیره کیش بازدید نمایید.

سفر زمستانی به قشم

قشم به دلیل هوای گرم و متعالی که در فصل زمستان دارد یکی از بهترین جاذبه گردشگری در زمستان است. شما می توانید از جنگل حرا، تنگه چاهو، دره ستارگان و از دیگر جاهای این جزیره بازدید نمایید. در کنار این سفر زمستانی به قشم شما می توانید شانس خوردن میوه گوآوا را پیدا کنید.

قشم از مقاصد دیدنی زمستانه

سفر زمستانی به چابهار

چابهار یک سرزمین چهار فصل است و شما می توانید در تمام فصل ها و زمستان از آن بازدید نمایید. فصل زمستان به دلیل دمای مناسب و طبیعت بکر این استان می توانید یک سفر خاطره انگیزی داشته باشید. متوسط دمای چابهار در فصل زمستان 25 درجه سانتی گراد است.

سفر زمستانی به سازه های آبی شوشتر

اگر قصد بازدید از یک جاذبه گردشگری در زمستان با دمای عالی را دارید سفر به شوشتر برای بازدید از یک سازه تاریخی که در دوران هخامنشیان تا ساسانیان برای استفاده از آب ساخته شده است به شما پیشنهاد می شود.

سفر زمستانی به آبگرم ها

یکی از جاذبه گردشگری در زمستان آگرم ها می باشند، تبادل سرما و گرما بسیار هیجان انگیز است. در نظر بگیرید شما در فصل سرد وارد یک چشمه آب گرم روباز شوید این یک حس و تجربه فوق العاده است.

سفر زمستانی به کویر

آسمان کویر در شب بسیار شگفت انگیز است و این مسئله باعث می شود بسیاری از تورها در فصل زمستان که کویر دمای متعادلی برای سفر به کویر دارد برنامه ریزی می کنند. سفر زمستانی به کویر به دلیل دمای مناسب کویر در فصل زمستان طرفداران زیادی دارد.

کویر از جاذبه گردشگری در زمستان

سفر زمستانی به روستای آهار تهران

یکی از روستاهای مناسب برای سفر زمستانی روستای آهار تهران است. در دو طرف روستای آهار دو رودخانه پرآب وجود دارد که در پایین این روستا به هم متصل می شوند. علاوه بر طبیعت جذاب و هزار رنگ روستای آهار یک بنای تاریخی برای دوره ساسانیان وجود دارد.

کلام آخر

مطالب ارائه شده در این مقاله بخش کوچکی از تفریحات و جاذبه گردشگری در زمستان است. قطعا برای داشتن یک سفر بی نظیر برنامه ریزی، وسیله نقلیه و نوع سفر بسیار با اهمیت است. برای مسافت های طولانی سفر هوایی توصیه میگردد.

سایت روگو یک سایت ارائه دهنده خدمات هواپیمایی است که با ایجاد یک بستری آسان برای خرید بلیط هواپیما و همچنین ارائه خدمات هواپیمایی با نیروهای متخصص این فرصت را برای شما فراهم می کند تا بتوانید یک سفر دلنشین را تجربه کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02191010440 تماس حاصل نمایید.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.