در حال آماده سازی...
صفحهcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

اگر تا الان هوایی سفر کرده باشید اسم بلیط چارتر هواپیما را شنیده اید چارتر در لغت به معنی دربست اجاره کردن است وقتی یک شرکت هواپیمایی تعدادی یا همه ی صندلی ها را در اختیار گرفته است یعنی صندلی های هواپیما را چارتر کرده است البته این لغت تنها محدود به هواپیماها نیست چارتر شامل هتل ها و اقامتگاه ها و اتاق ها و تخت ها و… هم می شود.

از آنجائیکه بلیط چارتر هواپیما بیشتر در صنعت حمل و نقل هوایی شنیده شده و کاربرد دارد و کاربران بیشتر به جستجوی خرید بلیط هواپیما چارتری در فضای مجازی هستند برای همین در این مقاله با بررسی بلیط چارتر هواپیما و پرواز چارتر بیشتر شما را برای خرید بلیط هواپیما چارتری راهنمایی میکنیم.

بلیط چارتری چیست ؟

بلیط چارتر هواپیما نوعی بلیط هواپیما است که بسیاری از شرکت های هواپیمایی با اجاره کردن تعدادی یا همه ی صندلی های هواپیما اختیار آنها را به عهده میگیرند و این شرکت ها به عنوان واسطه می توانند به مسافران برای پرواز بلیط بفروشند.

به شرکت هایی هواپیمایی که این صندلی ها را اجاره کرده شرکت چارتر کننده و ایرلاینی که صندلی های خود را اجاره داده است چارتر دهنده و به پروازهایی که تمام صندلی های آن اجاره داده شده یا پیش خرید شده است پرواز چارتر گفته می شود.

بلیط چارتری با سیستمی چه تفاوتی دارد ؟

در این قسمت مقاله برخی تفاوت هایی که خرید بلیط هواپیما چارتری با بلیط سیستمی دارد را برای شما توضیح می دهیم.

قیمت بلیط هواپیما سیستمی توسط ایرلاینها و شرکت های معتبرشان مشخص و فروخته می شود بلیط چارتر هواپیما توسط چارتر کننده در بازه قیمتی مشخص در زمان های نزدیک به پرواز فروخته می شود.

پرواز سیستمی زمان و تاریخ و هزینه مشخصی برای پرواز دارد و از چند ماه قبل می توانید برای پرواز مشخصی بلیط تهیه کنید و در صورت زمان سفرتان بلیط را جابجا کنید اما بلیط هواپیما چارتری بدلیل اینکه در زمان های نزدیک به پرواز فروخته می شود امکان جابجایی پرواز و کنسلی وجود ندارد.

در خرید بلیط هواپیما چارتر امکان کنسلی وجود ندارد و در صورت کنسل کردن بلیط چارتر ممکن است کل مبلغ بابت جریمه حساب شود و تنها درصد کمی بازگشت داده شود اما در بلیط سیستمی این انعطاف وجود دارد که ساعت و زمان پرواز را تغییر دهید یا با کنسل کردن هزینه بلیط را با کسر درصد کمی از جریمه دریافت کنید.

قیمت بلیط سیستمی برای کودکان در سفرهای خارجی تا 70 درصد و در سفرهای داخلی تا 30درصد کاهش قیمت دارند اما در خرید بلیط هواپیما چارتری برای کودکان بالای دو سال به قیمت بلیط برای بزرگسالان دریافت می شود.

بلیط چارتر هواپیما برای چه کسانی مناسب نیست؟

با توجه به قوانین و مشکلات کنسل کردن و استرداد هزینه بلیط چارتر خرید بلیط هواپیما چارتری برای افرادی که برنامه سفر آنها مشخص نیست مناسب نیست همچنین برای خانواده هایی که کودک به همراه دارند خرید بلیط هواپیما چارتری به صرفه و مناسب نیست.

نکات مهم قبل از خرید بلیط هواپیما چارتری!

در ادامه مقاله نکاتی را که باید در هنگام خرید بلیط هواپیما چارتری دقت کنید را با هم بررسی میکنیم.

خرید بلیط چارتر هواپیما در ساعت و روز نزدیک به پرواز قیمت ارزانتری دارند ولی امکان جابجایی پرواز و استرداد هزینه بلیط چارتر وجود ندارد.

بعضی شرکت ها صندلی های هواپیما را در فصل یا زمان مشخصی اجاره میکنند که ممکن است در زمان رفت و برگشت نتوانید با هم بلیط چارتر هواپیما خرید کنید پس حتما به تاریخ و قیمت بلیط چارتر هواپیما توجه کنید.

حتما در هنگام ثبت اطلاعات برای خرید بلیط هواپیما چارتری دقت کنید چون اطلاعات شما مبدا و مقصد و تاریخ سفر به سرعت ثبت آنی می شود و در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات طبق قانون کنسلی و استرداد هزینه در پرواز چارتر وجود ندارد یا بسیار سخت است.

در زمان خرید بلیط هواپیما چارتری برای پروازهای خارجی حتما شماره پاسپورت را در کادر مورد نظر ثبت کنید در صورت وارد نکردن یا اشتباه وارد کردن اطلاعات بلیط چارتر کنسل و باید بلیط جدید خریداری کنید.

اگر پرواز شما بیشتر از 2 ساعت تاخیر داشت می توانید خواستار کنسل کردن بلیط باشید حتما دقت کنید برای عودت هزینه بلیط کنسلی باید بلیط چارتر را در فرودگاه مهر کنید.

در هنگام خرید بلیط هواپیما چارتری سایت های معتبر را انتخاب کنید و برای سنجیدن اعتبار سایت به نماد اعتماد الکترونیک سایت ، رضایت مشتری ها و سابقه انها دقت کنید.

قوانین کنسلی در خرید بلیط هواپیما چارتری

حتما در هنگام خرید بلیط هواپیما چارتری از سفر خود مطمئن باشید چون امکان کنسل کردن بلیط هواپیما چارتر در خیلی اوقات وجود ندارد و آژانس هواپیمایی که صندلی ها را اجاره کرده حاضر نیست بلیط ها را کنسل کند و هزینه را عودت بدهد.

امکان کنسل در برخی شرکت های هواپیمایی برای بلیط چارتر هواپیما تا ساعت 12 روز قبل از پرواز است حتی اگر زمان خرید بلیط بعد از این زمان باشد.

بلیط چارتر هواپیما با نرخ پایینتر امکان کنسلی ندارد.

در صورت ثبت اشتباه بلیط چارتر هواپیما مسئولیت به عهده مسافر است و حتما در هنگام خرید بیلط هواپیما چارتری دقت کنید.

در پرواز چارتر صندلی به نوزاد اختصاص داده نمی شود و برای همین بلیط هواپیما چارتر نوزاد بدون جریمه کنسل می شود.

بار مجاز در بلیط هواپیما چارتری

میزان باری که می توانید بعد از خرید بلیط هواپیما چارتری با خود به صورت رایگان به همراه داشته باشید در هر شرکت هواپیمایی متفاوت است و قطعا حمل بار بیشتر شامل جریمه اضافه بار خواهد شد.

مقدار بار مجاز متناسب با کلاس پروازی و شرکت هواپیمایی در سفرهای داخلی و خارجی متفاوت است میانگین مقدار بار مجاز بین 20 الی 30 کیلوگرم برای سفر با کلاس پروازی اکونومی 30 تا کیلوگرم برای بیزنس کلاس و 50 کیلوگرم برای پروازهای فرست کلاس. مقدار بار دستی مجاز برای حمل داخل کابین بین 5تا 8 کیلوگرم است.

وسایلی که ورود انها به داخل کابین مجاز نیست شامل لوازم نوک تیز، ابزارهای مغناطیسی، مایعات و گازهای شیمیایی و…

وسایل قابل مجاز داخل کابین مانند کارت اعتباری و کارت شناسایی، داروهای ضروری به همراه دستور پزشک، عینک طبی، غذای کودک و لوازم بهداشتی و….

هزینه اضافه بار در بلیط چارتر هواپیما

هزینه اضافه بار در بلیط چارتر هواپیما مانند بقیه بلیط ها 1 درصد قیمت بلیط همان مسیر به ازای هر کیلوگرم بار اضافه.

مثلا اگر شما برای خرید بلیط هواپیما چارتری تهران مشهد400000 هزار توامن هزینه کرده باشید و 5 کیلو اضافه بار داشته باید به ازای 5 کیلوگرم اضافه بار 5درصد از قیمت بلیط تهران مشهد به مبلغ 20000 هزار تومان را به عنوان جریمه پرداخت کنید.(این صرفا یک مثال است)

مسیرهای پرطرفدار بلیط چارتری

پرواز چارتر به دلیل داشتن هزینه بلیط ارزان چارتر در برخی مسیرها طرفدارن زیادی دارد که در این بخش مسیرهای پرطرفدار در بلیط هواپیما چارتری را به شما معرفی میکنیم.

مسیرهای پرتردد پرواز چارتر داخلی

 • بلیط هواپیما چارتری مشهد
 • بلیط هواپیما چارتری کیش
 • بلیط هواپیما چارتری تهران
 • بلیط هواپیما چارتری اصفهان
 • بلیط هواپیما چارتری شیراز
 • بلیط هواپیما چارتری اهواز
 • بلیط هواپیما چارتری قشم
 • بلیط هواپیما چارتری آبادان
 • بلیط هواپیما چارتری تبریز
 • بلیط هواپیما چارتری عسلویه
 • بلیط هواپیما چارتری بندرعباس
 • بلیط هواپیما چارتری زاهدان

مسیرهای پرتردد پرواز چارتر خارجی

 • بلیط هواپیما چارتری استانبول
 • بلیط هواپیما چارتری دبی

چرا بلیط چارتر ارزان است ؟

شرکت چارتر کننده باید هزینه همه صندلی ها را در زمان پرواز پرداخت کند و اگر این شرکت بلیط چارتر هواپیما را به هر دلیلی موفق به فروش نشود و نزدیک به ساعت پرواز باشد با ارزانترین قیمت بلیط ها را برای فروش میگذارد تا بتواند هزینه اجاره صندلی ها را پرداخت کند چون امکان پس دادن صندلی برای چارتر کننده وجود ندارد برای همین شما در بعضی مواقع بلیط چارتر ارزان پیدا میکنید.

همیشه بلیط چارتر ارزان پیدا نمیکنید چون در برخی زمان ها به علت تقاضای زیاد برای سفر بلیط چارتر هواپیما با هزینه گرانتری ارائه می شود.

سخن اخر

در این مقاله اطلاعات مربوط به پرواز چارتر و بلیط چارتر هواپیما را برای شما مطرح کردیم تا در هنگام خرید بلیط هواپیما چارتری با دقت بیشتری بلیط چارتر ارزان تهیه کنید و هزینه های سفر را کاهش دهید.

ما سایت روگو را برای خرید بلیط هواپیما چارتر و بلیط چارتر ارزان پیشنهاد میکنیم تا تجربه راحت و خوبی برای رزرو بلیط چارتر داشته باشید.