در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

بلیط هواپیما برای سگ و گربه (حیوان خانگی) + محاسبه آنلاین

نویسنده تحریریه روگو

تا حالا برای شما سوال پیش آمده است کسانی که حیوان خانگی دارند، چگونه با هواپیما سفر می‌کنند؟ شما که حیوان خانگی دارید و نمی‌توانید آن را در خانه تنها بگذارید، نیاز به خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خود دارید؛ خرید بلیط هواپیما برای گربه و هر حیوان دیگر خانگی شامل قوانینی است که بدون اطلاع آن سفر شما را با مشکل مواجه می‌کند.

در این مقاله تلاش شده است که با نحوه خرید بلیط هواپیما برای حیوانات و هزینه‌های مربوط به سفر با حیوانات خانگی شما را آشنا کنیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

حمل حیوانات خانگی با هواپیما (سگ، گربه، عروس هلندی، پرندگان و…)

حمل حیوان خانگی در هواپیما شامل قوانینی است که باید رعایت شود. شاید برای شما سوال شود، شامل چه قوانینی است؟ سگ و گربه بیشترین حیوانات خانگی در هواپیما هستند از آنجا که حیوانات عامل بیماری واگیردار و حمل بعضی از حیوانات خانگی در هواپیما جزء قاچاق لحاظ می‌شود، قوانین در این مورد براساس هر ایرلاین وضع شده است.

حمل حیوانات خانگی با هواپیما

شما باید به این نکته توجه نمایید حتی با خرید بلیط هواپیما برای سگ و بلیط هواپیما برای گربه آنها را به داخل کابین هواپیما نمی توانید حمل کنید. برای آگاهی بیشتر از قوانین می‌توانید با پیگیری از هر ایرلاین از قوانین آن به طورکلی مطلع شوید.

خرید بلیط هواپیما برای سگ

هزینه حمل سگ با هواپیما داخلی و یا خارجی براساس قوانین هر ایرلاین متفاوت است. به طوری کلی مجموع وزن حیوان خانگی مثلا سگ با قفس در عدد دو ضرب می شود. هر ایرلاین براساس وزن اضافه بار برای هر حیوان خانگی در هواپیما هزینه اضافه بار به ازای هر کیلوگرم لحاظ می‌کند.

قوانین ایرلاین های داخلی برای حمل سگ

پس از هزینه حمل سگ با هواپیما داخلی نکته قابل توجه بعدی این است که هر ایرلاین قوانین مربوط به خود برای حمل حیوان خانگی دارد که در زمان خرید بلیط هواپیما برای سگ حتماً با ایرلاین مورد نظر تماس حاصل و چک نمایید تا از قوانین نحوه خرید بلیط ارزان هواپیما مطمئن شوید. مثلاً ایرلاین وارش، تابان و آسمان حمل حیوان خانگی در هواپیما را به صورت کارگو انجام می‌دهند.

بلیط هواپیما برای سگ

ایرلاین کاسپین تنها ایرلاینی است که شما از حمل حیوان خانگی در آن معذور می‌باشید. برای ایرلاین‌های دیگر قوانین به شرح ذیل است که می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با آن ها تماس بگیرید.

بلیط هواپیما برای سگ براساس قوانین ایران ایر

ایران‌ایر

ایرلاین ایران ایر برای بلیط هواپیما برای سگ امکاناتی دیده است. شما با خرید بلیط هواپیما برای سگ از خدمات کارگو بهره‌مند می‌شوید، صاحب حیوان دیگر نیاز نیست در هواپیما حضور داشته باشد، باربری به فرودگاه مقصد صورت می‌گیرد. در این ایرلاین حیوان خانگی در قفس‌های تدارک دیده شده توسط ایرلاین جا به جا می‌شوند.

بلیط هواپیما برای سگ براساس قوانین آتا

آتا ایر

خرید بلیط هواپیما برای سگ در هواپیمایی آتا وجود دارد. تنها در هواپیمای امبرائر این شرکت امکان جا به جایی حیوان خانگی در هواپیما وجود ندارد.

بلیط هواپیما برای سگ براساس قوانین ماهان

ماهان ایر

خرید بلیط هواپیما برای سگ به صورت بار و کارگو در ایرلاین ماهان امکان پذیر است. حیوان خانگی در کانتر فرودگاه از مسافر دریافت می‌شود و در سالن دریافت جامه‌دان فرودگاه مقصد به مسافر تحویل داده می‌شود.

جهت پیگیری بلیط هواپیما و اطلاع از قوانین بلیط هواپیما برای سگ در ایرلاین های دیگر می‌توانید با تماس با ایرلاین مورد نظر از آنها مطلع شوید.

بیشتر بخوانید: مزایای خرید بلیط چارتر

قوانین ایرلاین های خارجی برای حمل سگ

به طور کلی قوانین خرید بلیط هواپیما برای سگ بستگی به چهار معیار زیر دارد. بنابراین قبل از خرید بلیط هواپیما برای سگ با پیگیری از سمت ایرلاین مورد نظر از این قوانین آگاه شوید.

 • قوانین بین‌المللی
 • قوانین کشور مبدا
 • قوانین کشور مقصد
 • قوانین شرکت حمل هوایی

حمل گربه با هواپیما

خرید بلیط هواپیما برای گربه با سن بیشتر از هفت هفته امکان پذیر است. امکان جا به جایی حیوان خانگی به داخل کابین هواپیما امکان پذیر نیست، بنابراین قبل از خرید بلیط هواپیما برای گربه با ایرلاین مورد نظر تماس حاصل نمایید.

بلیط هواپیما برای گربه

قیمت بلیط هواپیما برای گربه

قیمت بلیط هواپیما برای گربه مانند اضافه بار است که مجموع وزن حیوان خانگی (گربه) و وزن قفس در عدد دو ضرب می‌شود.

شرایط پذیرش حیوانات خانگی در فرودگاه

شرایط پذیرش حیوان خانگی براساس بخش‌نامه فرودگاهی است که برای آپدیت نهایی می‌توانید با ایرلاین مورد نظر چک نمایید. مهم‌ترین نکات در حمل حیوان خانگی در هواپیما موارد زیر است.

 • مسافران باید 24 ساعت قبل با فرودگاه مبدا تماس گرفته تا از مشکلات احتمالی مطلع شود.
 • تهیه کد AVIH ( سرویس حمل موجود زنده) از ایرلاین مورد نظر
 • حداقل سه ساعت قبل از پروازهای خارجی و حداقل دو ساعت قبل از پروازهای داخلی در فرودگاه حضور داشته باشید.
 • خرید بلیط هواپیما برای سگ با سن بیشتر از 10 هفته فقط امکانپذیر است و محدودیت حمل حیوان برای هر مسافر حداکثر دو قلاده سگ است.
 • قبل از پرواز به حیوان خانگی غذای سبک دهید تا در طول پرواز اذیت نشود.
 • برای پروازهای طولانی آب و غذا برای حیوان خانگی بگذارید

مدارک لازم برای حمل حیوانات خانگی با هواپیما

مدارک لازم برای حمل حیوانات خانگی با هواپیما

مدارک لازم برای بلیط هواپیما برای سگ و گربه:

 • شناسنامه یا گذرنامه حیوان
 • مدارک واکسیناسیون معتبر و و تایید قرنطینه دامپزشکی فرودگاه
 • اصل برگه پرداخت کرایه حمل حیوان
 • تکمیل فرم درخواست برای انجام امور حمل موجود زنده

جمع‌بندی

در این مقاله سعی شده است مطالبی ارائه شود تا شما را با قوانین و نحوه خرید بلیط هواپیما برای گربه و خرید بلیط هواپیما برای سگ و حمل حیوان خانگی در هواپیما آشنا کند. برای کسب آگاهی از قوانین حمل حیوان خانگی در هواپیما حتماً با ایرلاین مورد نظر تماس حاص نمایید تا از قوانین آن کاملاً مطلع شوید.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.