در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

اصطلاحات رزرو هتل

نویسنده نویسنده روگو

اصطلاحات رزرو هتل اصطلاحاتی هستند که در هتل‌ها استفاده می‌شوند. شما ممکن است هنگام رزرو اتاق، با عباراتی مواجه شوید که تا به حال به گوشتان نخورده، ولی اهمیت زیادی دارد.

گاهی اوقات این اصطلاحات بسیاری ضروری است و ندانستن معنی آن ممکن است سفر شما را ناخوشایند کند. در این مطلب به بررسی اصطلاحات متداول هتل می‌پردازیم و توصیه می‌کنیم که تا پایان با ما همراه باشید.

هتل لاکچری

اصطلاحات رزرو هتل چیست و چه کاربردی دارد؟

اصطلاحات رزرو هتل به اصطلاحات و کلمات متعددی گفته می‌شود که شما هنگام رزرو اتاق ممکن است با آن‌ها مواجه شوید. این اصطلاحات ممکن است که به بخش‌های مختلف هتل مربوط باشد. به عنوان مثال، برخی از اصطلاحات به نحوه سرویس و تمیز کردن اتاق مربوط هستند و برخی دیگر تنها به وعده‌های غذایی و نحوه سرو آن‌ها اشاره دارند. از جمله اصطلاحات رایج رزر اتاق در هتل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آلتارناتیو (Alternative)

این اصطلاح به معنای انتخاب گزینه‌های دیگر برای اتاق است. آلترناتیو در صورتی به کار می‌رود که شما از قبل اتاقی را رزرو کرده باشید و پس از رسیدن به هتل، یک اتاق جایگزین دیگر به شما پیشنهاد می‌شود.

بوفه (Buffet)

این اصطلاح برای قسمت رستوران و غذاخوری‌های هتل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر هتلی به شما اطلاع دهد که قصد دارد غذا را به شکل بوفه به شما ارائه کند، یعنی غذاها به شکل سلف‌سرویس برای پذیرایی از مهمانان آماده می‌شود. اگر تغذیه سالم در سفر برایتان اهمیت دارد، پیشنهاد می‌کنیم از رستوران و هتل محل اقامتتان استفاده کنید.

رستوران هتل

چک‌این (Check-in)

این اصطلاحات اتاق هتل به معنای ورود به هتل و تحویل اتاق است. لازم به ذکر است که هتل‌ها برای check-in قوانین خاصی دارند و به عنوان مثال می‌توان گفت که هر هتلی، ساعت مشخصی برای تحویل اتاق در نظر می‌گیرد.

چک اوت (Checkout)

چک اوت یکی دیگر از اصطلاحات رزرو هتل بوده و نقطه مقابل چک این است. این اصطلاح مربوط به زمانی است که شما باید اتاق خود را به هتل تحویل دهید. لازم به ذکر است که چک‌اوت در اغلب هتل‌ها معمولا ساعت 12 ظهر است.

چک اوت هتل

فولی بوکت (Fully booked)

هنگامی که قصد دارید اتاق هتل را به صورت آنلاین رزرو کنید، این اصطلاح به کارتان می‌آید. هنگام انتخاب یک شهر به عنوان مقصد، هتل‌های متعددی برای شما به نمایش درمی‌آید و ممکن است برخی هتل‌ها فولی بوکت باشند. اصطلاح فولی بوکت یعنی اتاق در تاریخ موردنظر پر شده است.

هاوس کیپینگ (Housekeeping)

در برخی از هتل‌ها، بخش هاوس کیپینگ وجود دارد و شما می‌توانید درخواست تمیز کردن اتاق یا سوئیت خود را دهید. هاوس کیپینگ یکی از اصطلاحات متداول هتل است که در اقامت‌های طولانی خیلی به کارتان می‌آید.

هاوس کیپینگ هتل

روم سرویس (Room service)

روم سرویس یکی از اصطلاحات متداول هتل هاست که هر زمانی از شبانه‌روز گرسته یا تشنه شوید به کارتان می‌آید. در این زمان می‌توانید یک تماس با مسئول موردنظر بگیرید و درخواست سرو نوشیدنی یا خوراکی موردنظرتان در اتاق را دهید.

مینی بار (Mini-bar)

مینی بار به یخچال کوچکی گفته می‌شود که در اتاق هتل وجود دارد و در آن انواع نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها از جمله آجیل و شکلات یافت می‌شود. هتل‌ها اغلب هزینه خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های مینی بار را به طور مجزا حساب می‌کنند.

بل بوی (Bellboy)

بل بوی یکی دیگر از اصطلاحات رزرو هتل است که به نوعی به یکی از پرسنل هتل گفته می‌شود. این شخص وسایل در چمدان شما را از ماشین شخصی یا تاکسی تا اتاق یا سوئیت شما حمل می‌کند.

 پرسنل هتل

سینگل روم (Single room)

سینگل روم به معنی یک اتاق تک تخته یا یک نفره بوده و اصطلاحی است که برای افرادی که می‌خواهند تنهایی سفر کنند، بسیار کاربرد دارد.

دابل روم (Double room)

دابل روم یکی دیگر از اصطلاحات اتاق هتل است و به اتاقی گفته می‌شود که برای مهمانان دونفره آماده می‌گردد و همچنین از خدمات و فضای مناسبی برای 2 نفر برخوردار خواهد بود.

اتاق های دو نفره در هتل

اکسترا گست (Extra guest)

اکسترا گست به معنی مهمان خارج از ظرفیت اتاق است و در شرایطی به کار می‌رود که مثلا اتاق 4 نفره است ولی یک ظرفیت بیشتر نیز برای مهمان جا دارد.

فول بورد (Full board)

این اصطلاح در بیشتر هتل‌ها استفاده می‌شود و هنگامی که یک هتل این اصطلاح را به کار می‌برد یعنی با هزینه پرداختی خود می‌توانید 3 وعده صبحانه، ناهار و شام را در هتل و بدون پرداخت هزینه اضافی میل کنید.

رستوران هتل

هف بورد (Half-board)

این اصطلاح مانند فول‌برد برای وعده‌های غذایی به کار می‌رود و به معنای این است که هتل موردنظر تنها یکی از 2 وعده ناهار یا شام را به صورت رایگان سرو می‌کند.

بیشتر بخوانید: چگونه هتل ارزان رزرو کنیم

سخن پایانی

اصطلاحات رزرو هتل در هتل‌های مختلف ممکن است متفاوت باشند و حتی بعضی از آن‌ها در برخی از هتل‌ها اصلا استفاده نمی‌شوند. اصطلاحات اتاق هتل و اصطلاحات متداول هتل که در این مطلب به شما ارائه دادیم، عباراتی هستند که در اغلب هتل‌ها کاربرد دارند.

همانطور که مشاهده کردید، برخی از این اصطلاحات اتاق هتل به وعده‌های غذایی و برخی دیگر مربوط به نحوه سرویس یا تمیز کردن اتاق هستند. بنابراین اصطلاحات رزرو اتاق یا هتل، بخش‌های مختلفی از رزرواسیون را تشکیل می‌دهند.

شما هم با خرید بلیط هواپیما از سایت روگو و سفر خود می‌توانید از این اصلاحات متداول هتل در موارد و شرایط مختلف استفاده کنید.

نویسنده روگو