در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

انتقال بلیط هواپیما به شخص دیگر

نویسنده تحریریه روگو

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد خرید بلیط هواپیما بنا به دلایلی بخواهید بلیط هواپیما را به شخص دیگری انتقال دهید یا بخواهید مشخصات مسافر را در بلیط هواپیما تغییر دهید؛ اما چیزی که اینجا سواله این است که آیا امکان تغییر مشخصات مسافر و انتقال بلیط هواپیما به شخص دیگری وجود دارد یا خیر؟

تغییر مشخصات بلیط هواپیما و یا انتقال بلیط هواپیما به فرد دیگری مسیر سختی دارد که باید تحت شرایط خاصی انجام شود. برای اطلاع از نحوه تغییر اطلاعات و انتقال بلیط هواپیما و جریمه تغییر مشخصات مسافر در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انتقال بلیط هواپیما

آیا می توان نام را در بلیط هواپیما تغییر داد؟

تغییر مشخصات مسافر و انتقال بلیط هواپیما به شخص دیگر بستگی به نوع بلیط هواپیما دارد. در بلیط های سیستمی این امکان وجود ندارد و تنها می توانید استرداد بلیط را انجام دهید و هر چه زمان کنسلی به پرواز نزدیکتر باشد هزینه جریمه بیشتر خواهد بود؛ اما تعداد محدودی از ایرلاین ها تغییر مشخصات مسافر را با اخذ هزینه ای و با شرایط خاصی انجام می دهند و تغییر مشخصات بلیط هواپیما را به شخص دیگر انجام می دهند.

در مورد بلیط های چارتری چون این اختیار به دست شرکت های چارتر کننده است تعدادی از این شرکت های چارترکننده با دریافت مبلغی هزینه انتقال بلیط هواپیما به شخص دیگر را انجام می دهند و بلیط جدیدی صادر می کنند.

نحوه تغییر اطلاعات و انتقال بلیط هواپیما

زمانی که تصمیم به تغییر مشخصات مسافر و انتقال بلیط هواپیما به شخص دیگری را گرفته اید می توانید به صورت آنلاین و با طی این فرآیند مرحله به مرحله تغییر مشخصات بلیط هواپیما را انجام دهید و یا به صورت حضوری و تلفنی با شرکت هواپیمایی از نحوه تغییر مشخصات مسافر برای انتقال بلیط هواپیما مطلع شوید و بلیط خود را به شخص دیگری انتقال دهید.

در این قسمت فرایند انتقال بلیط هواپیما به شخص دیگر را قدم به قدم برای شما مطرح کردیم تا در صورت تغییر مشخصات مسافر به صورت آنلاین به راحتی بتوانید این فرایند را انجام دهید.

قدم اول: مراجعه به وب سایت رسمی ایرلاین هواپیمایی که از آن بلیط هواپیما رزرو انجام داده اید.

قدم دوم: وارد رزروها یا مدیریت بخش رزرو در وب سایت شرکت هواپیمایی شوید.

قدم سوم: با کلیک بر روی گزینه تغییر وارد مرحله انتقال بلیط هواپیما می شوید.

قدم چهارم: اطلاعات بلیط خود را وارد کنید.

قدم پنجم و آخر: نام فردی را قصد انتقال بلیط هواپیما به او دارید را وارد کنید و تغییر مشخصات مسافر را انجام دهید.

تغییر مشخصات بلیط هواپیما

جریمه تغییر اطلاعات بلیط هواپیما

تغییر مشخصات مسافر پس از رزرو بلیط هواپیما طبق قوانین بلیط هواپیمایی امکان ندارد و باید بلیط را کنسل کنند؛ اما بعضی از ایرلاین ها این امکان را برای مسافران خود فراهم می کنند و با دریافت هزینه اضافی تغییر مشخصات بلیط هواپیما به شخص دیگر را انجام می دهند.

جریمه تغییر مشخصات مسافر در برخی از شرکت های هواپیمایی مانند ماهان به این صورت می باشد. برای دریافت شناسه نرخی پرواز به بلیط هواپیمای خود توجه کنید.

  1. درخواست تغییر مشخصات مسافر و استرداد برای پرواز با کلاس های نرخی J، C،Y ،V از زمانی که بلیط صادر می شود تا قبل از ساعت 12 روز قبل از پرواز شامل 20% بهای بلیط جریمه و از ساعت 12 شهر به بعد 40% از بهای بلیط به عنوان جریمه دریافت می شود.
  2. برای کلاس نرخی Q و M تغییر مشخصات بلیط هواپیما و استرداد بلیط تا 12 روز قبل از پرواز 30درصد بهای بلیط و از ساعت 12 ظهر به بعد 60% از بهای بلیط به عنوان جریمه دریافت می شود.
  3. برای کلاس نرح N هیچگونه انتقال بلیط هواپیما انجام نمی شود و در صورت استرداد کل بها به عنوان جریمه دریافت می شود.
جریمه انتقال بلیط هواپیما

چه اطلاعاتی را می توان در بلیط هواپیما تغییر داد؟

در هنگام خرید بلیط هواپیما باید به ثبت اطلاعات هویتی و اطلاعات پروازی دقت کنید و اشتباه وارد کردن هر کدام از این موارد حتی در حد یک حروف هم دردسرساز است و برای شما هزینه دارد. تغییر مشخصات مسافر با توجه به اینکه در کدام قسمت اشتباه ثبت شده است جریمه های متفاوتی دارد.

تغییر تاریخ بلیط هواپیما از جمله مواردی ست که در بلیط های چارتری با پرداخت مبلغی حدود 200 تا 300 هزار تومان امکان دارد و این مبلغ در شرکت های چارترکننده متفاوت است.

تغییر اسم ، تغییر تاریخ تولد ، تغییر کلاس پروازی ، تغییر کد ملی ، تغییر اشتباه تایپی در نام روی بلیط هواپیما نیز در شرکت های چارترکننده محدودی قابل تغییر است.

تغییر مشخصات مسافر بعد خرید بلیط هواپیما

چه اطلاعاتی را در بلیط هواپیما نمی توان تغییر داد؟

تمامی اطلاعات هویتی و پروازی در هیچ کدام از بلیط های پرواز سیستمی غیر قابل تغییر هستند و تنها با کنسل کردن بلیط می توانید بلیط جدید صادر کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه برای تغییر مشخصات مسافر نیاز بود را برای شما مطرح کنیم تا در صورت اشتباه یا قصد انتقال بلیط هواپیما به فرد دیگر نسبت به آن آگاهی داشته باشید.

شما می توانید برای سفرهای هوایی خود به نقاط داخلی و خارجی از سایت معتبر روگو اقدام به خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین کنید و از خدمات و پشتیبانی آن در هنگام رزرو بلیط هواپیما اینترنتی بهرمند گردید.

برای دریافت پشتیبانی و مشاوره می توانید با شماره 02191010440 تماس بگیرید.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.