در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

با تنوع مسافرت آشنا شوید

نویسنده سمانه اسدی

بسیاری از ما روزهای زیادی از سال را سخت کار می کنیم و زندگی های ما به تکراری از روزمرگی های خسته کننده تبدیل شده است. به همین دلیل است که جدا شدن از این روال روزمره، چشم انداز دلپذیری به حساب می آید. یکی از بهترین راه های این قطع روزمرگی، مسافرت است.

با این همه هنگامی که اسم مسافرت به گوش بسیاری از ما می رسد، اولین چیزی که به ذهنمان می آید، قیمت بلیط هواپیما برای مقصدهای خیره کننده و اقامت در هتل های لوکس است. چیزی که در توان بسیاری نیست.

اما نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که مسافرت انواع بسیار زیادی دارد که با هر کدام از آنها هم می توانید به تنوع دلخواه در زندگی دست بیابید. در ادامه قصد داریم تا چند نمونه از این انواع مسافرت ها را برای شما خوانندگان معرفی کنیم.

سفر تجاری

یکی از معمول ترین روش های سفر، سفر تجاری است. این سفرها تنها برای اهداف مرتبط با کسب و کار، مانند برگزاری جلسات، شرکت در کنفرانس ها، ملاقات با شرکای تجاری یا مشتریان بالقوه و موارد مشابه انجام می شود.

اگرچه سفرهای تجاری معمولا سفرهایی با زمانبندی دقیق و فشرده هستند اما همین سفرها هم یک تنوع نسبت به زندگی روزمره حساب می شوند. به خاطر داشته باشید که برنامه زمانی سفرهای اداری معمولا در ساعات اداری تنظیم می شود و افرادی که به این سفرها می روند، معمولا اختیار باقی ساعت شبانه روز خود را در دست دارند.

سفر مناسبتی

مسافرت مناسبتی

یکی دیگر از انواع مسافرت که ممکن است برای آن دست به خرید آنلاین بلیط هواپیما یا سایر وسایل نقلیه بزنید، سفر مناسبتی است. هدف از این سفر شرکت در اتفاق یا برنامه خاصی است که به دلیل مناسبتهای ویژه مانند جشنواره های موسیقی، مسابقات ورزشی یا موارد مشابه برگزار می شود.

مسافرت با کوله پشتی

یکی دیگر از انواع مسافرت که بسیاری از افراد تلاش می کنند تا حداقل یکبار در زندگی آن را تجربه کنند، مسافرت با کوله پشتی است. این نوع مسافرت نوعی حس آزادی و نبود فشار را به فرد مسافر می دهد که در کمتر شرایطی می توان آن را تجربه کرد.

مسافرت با کوله پشتی در داخل یا خارج از کشور، حتی اگر برای یک سفر کوتاه، باعث می شود تا نگاهتان به دنیا از دریچه ای متفاوت باشد. نکته مثبت این نوع مسافرت، بار مالی کم آن برای مسافر است که برای بسیاری از افراد یک مزیت مثبت تلقی می شود.

سفر بدون برنامه

یکی دیگر از انواع سفر، سفر فوری و بدون برنامه است. به این معنی که هر زمان که عشق و میل به سفر در فرد قدرت گرفت، فرد چمدان های خود را با استفاده از ترفند بستن چمدان و جا دادن وسایل در چمدان جمع کرده و برای دیدن دنیا عازم شود. مهم نیست که این سفر برای یک نیم روز باشد یا برای چند هفته، مهم حس آزادی و ماجراجویی است که می توان از آن لذت برد.

در صورتی که سفر فوری یا بدون برنامه ای برای شما پیش می آید ممکن است خرید بلیط هواپیما ارزان را نتوانید تهیه کنید که البته خرید بلیط ارزان هواپیما بیشتر بستگی به زمانی دارد که سفر برای شما پیش می آید. اگر در زمانی که حجم مسافر زیاد باشد خرید بلیط هواپیما گران و اگر در زمان کم حجم مسافر باشد خرید بلیط ارزان هواپیما را می توانید تهیه کنید.

سفر خانوادگی

مسافرت خانوادگی

یکی دیگر از انواع محبوب و رایج سفر که بسیاری از افراد برای انجام آن به رزرو بلیط هواپیما اقدام می کنند، مسافرت ها و تعطیلات خانوادگی است. این نوع مسافرت ها یکی از بهترین روش ها برای تقویت روابط در درون خانواده است.

فراموش نکنیم که شرایط دنیای امروز به گونه ای است که افراد به ندرت می توانند زمان کافی در کنار خانواده خود داشته باشند و زندگی بسیاری از خانواده ها به تکراری از کار و مدرسه تبدیل شده است. سفرهای خانوادگی، یکی از بهترین راه های علاج این روزمرگی ها است.

سفر لاکچری

سفر لاکچری یعنی استفاده از بهترین خدمات ممکن مانند هتل های زیبا یا رستوران های گران قیمت یا موارد مشابه. اگرچه هزینه این نوع مسافرت ها برای مردم عادی بسیار زیاد است اما بسیار از افراد و خانواده ها تلاش می کنند تا حداقل یکبار طعم این نوع مسافرت اشرافی را چشیده و بتوانند از لذت مواردی مانند ریزورت، هتل های پنج ستاره یا کشتی های تفریحی را تجربه کنند.

سفر به طبیعت یا بوم گردی

یکی دیگر از انواع سفر که روز به روز بر تعداد طرفداران آن افزوده می شود، سفر با هدف دیدار از جاذبه ها و شگفتی های طبیعی است. این نوع سفر که می توانند شامل بازدید از انواع مختلف حیات وحش، جنگل ها، صحراها، دریاها و بسیاری از موارد مشابه باشد، یک جداشدگی و تنوع کامل به نسبت زندگی شهری و ماشینی امروز محسوب می شود.

سفر سلامتی

سفر سلامت

یکی دیگر از انواع سفر که بسیاری از خریدهای بلیط هواپیما چارتری یا سایر انواع وسائل حمل و نقل برای آن انجام می شود، سفر سلامت یا همان گردشگری سلامت است. کمبود امکانات پزشکی و درمانی در بعضی از مناطق یا تمرکز امکانات بهداشتی درجه اول در نقاط خاص باعث می شود تا بسیاری از افراد بیمار این نوع سفر را انتخاب کنند.

سفر ماجراجویانه

برای بسیاری از افراد، زندگی بدون ماجراجویی معنا ندارد. سفر ماجراجویانه، گزینه مناسب این افراد است. صخره نوردی، پرش از ارتفاع، شنا با کوسه ها، دوچرخه سواری در کوهستان، قایق رانی در آب های خروشان و بسیاری از نمونه های دیگر، همه مواردی هستند که می توانند باعث جلب توجه افراد به این نوع از سفر و تهیه بلیت هواپیما از طرف آنها شوند.

سفر آخر هفته

سفرهای آخر هفته ای

یکی دیگر از انواع سفر که متاسفانه افراد کمی مهارت لازم در مورد آن را به دست آورده اند، سفرهای آخر هفته ای است. از نظر بیشتر مردم، سفر حداقل به چندین روز یا یک هفته زمان نیاز دارد، اما به خاطر داشته باشید که افرادی با علاقه و نیاز واقعی به سفر می توانند با استفاده از زمان تعطیلات کوتاه آخر هفته ها هم به این نیاز خود پاسخ دهند.

سخن آخر

اگرچه در این مقاله تنها به 10 مورد از انواع مسافرت اشاره کرده ایم، اما نکته ای که باید بدانید است که تنوع سفر بسیار بیشتر از این است و در بعضی از دسته بندی ها حتی تا بیش از 40 مورد هم می رسد، مواردی مانند سفرهای ورزشی، سفرهای دریایی و کروز، سفرهای آشنایی با ریشه قومیتی، سفر برای انجام خدمات داوطلبانه، سفر برای آموزش و بسیاری موارد دیگر.

مهم ترین نکته به خاطر داشتن این ضرب المثل قدیمی است که: بسیار سفر باید، تا پخته شود خامی.

سمانه اسدی

سمانه سال 91 تو رشته ی عمران فارغ التحصیل شد و از همون زمان یکی از همکارهای پرانرژی ماست. سمانه تو شرکت به روحیه ی دوستانه و چهره ی خندان معروفه و همین موضوع باعث میشه تا هم به بقیه انگیزه بده و هم خودش تو کارش بهترین باشه. کارهای چالشی و هیجان انگیز رو دوست داره و با تحقیق و نوشتن درباره ی سفر، سعی می کنه تا احساس تازگی و سرزندگی خودش رو منتقل کنه