در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

ترفند هایی برای بسته بندی بهتر چمدان

نویسنده تحریریه روگو

سفر آسان، سفر سبک، سفر راحت، این‌ها عبارت‌هایی هستند که زیاد به گوشمان رسیده و همان‌طور که پیداست به راحتی در سفر اشاره مستقیم دارد.

به طور کلی بهتر است برای هر سفر وسایل زیادی را با خود همراه نکنیم تا  خستگی زیادی بر ما غلبه نکند.
یکی از کارهای مهم در هنگام جمع آوری وسایل سفر، بسته‌بندی و چیدمان صحیح وسایل در چمدان است. بعد از رزرو بلیط هواپیما بستن چمدان دغدغه‌ای که زمان زیادی از افراد می‌گیرد. در این مقاله سعی بر ارائه ترفندهای بستن چمدان را داریم.

راه کارهای داشتن سفر سبک با نحوه بستن چمدان صحیح

۱.پوشیدن لباس‌های سنگین در طول پرواز

این مورد از جالب‌ترین ترفندهای بستن چمدان می‌باشد. لباس‌هایی از قبیل: بوت، کاپشن، ژاکت و … حجم زیادی دارند و جا دادن وسایل در چمدان را با دشواری مواجه می‌سازند و بهتر است این لباس‌ها را در ساک دستی خود برای داخل کابین هواپیما هم استفاده نکنید زیرا اجازه بردن وسایل ضروری به داخل کابین را نمی‌دهد و علاوه بر چمدان حمل این ساک نیز خسته کننده می‌شود. البته این را هم در نظر بگیرید که به طور کلی بستن چمدان به اهداف سفر شما ارتبا دارد.

پوشیدن چند تا لباس روی هم در پرواز

۲.ابزارهای مو را با خود نبرید

موهای طبیعی همیشه زیبا هستند به جای بردن ابزار فر کننده مو یا سشوارهای حجیم، از اسپری‌های حالت دهنده و یا سشوارهای کوچک مسافرتی استفاده نمایید. علاوه بر این امروزه اکثر هتل‌ها مجهز به سشوار هستند که می‌توانید از آن استفاده کنید.

۳.استفاده از روش KonMari در بسته بندی چمدان

نحوه بستن چمدان در این روش بدین شکل است که لباس‌ها را به صورت لوله‌ای تا شده ورقه‌ای، کم حجم کرده و در چمدان کنار هم جای دهید زیرا لباس‌های تا شده حجم بیشتری را دارند. در پایین عکس بستن چمدان برای سفر به روش KonMari را می‌بینید:

بستن چمدان برای سفر به روش KonMari
عکس بستن چمدان برای سفر

۴.استفاده از کیسه‌های کوچک برای کفش‌ها و لباس‌های کثیف

مسلما هیچ کسی تمایل به قرار دادن کفش در کنار پوشاک در یک چمدان را ندارد. برای جداسازی لباس‌ها از کفش‌ها در چمدان بهتر است از کیسه‌های کوچک پارچه یا نایلونی استفاده نمایید. مانند عکس بستن چمدان برای سفر در بالا که مشاهده می‌کنید.
حتما هم چند کیسه برای قرار دادن لباس‌های کثیف در زمان بازگشت از سفر نیز در جیب‌های چمدان قرار دهید.

۵.نحوه بستن چمدان با کمک نظم دهنده‌ها

این ابزارهای کاربردی را می‌توانید به راحتی در چمدان نیز استفاده کنید. این نظم دهنده‌ها به خودی خود موجب جدا سازی وسایل شده و نظم خوبی را برای جا دادن وسایل در چمدان ایجاد می‌کنند. لوازم سفر با کودک را هم می‌توانید در این نظم‌دهنده‌ها قرار دهید تا به راحتی پیدایشان کنید.

نحوه بستن چمدان با کمک نظم دهنده‌ها
نحوه بستن چمدان با کمک نظم دهنده‌ها

۶.برنامه ریزی پوشش هر روز سفر

لباس‌های خود را بر اساس روز خرید بلیط هوپیما و روزهای سفر در چمدان بچینید تا در زمان خارج سازی لباس‌ها باعث به هم خوردگی نظم بسته بندی چمدان نشوید.
نکته دیگر اینکه بهتر است تمامی لباس‌‌ها را از میان لباس‌‌هایی با الیافی سبک و ارتجاعی انتخاب کنید تا جا دادن آن‌ها در چمدان آسان‌‌تر باشد.

۷.استفاده از لباس‌های خنثی

برای آسان‌تر شدن انتخاب و ست کردن لباس‌‌ها با یک دیگر از لباس‌‌هایی با رنگ‌های خنثی استفاده کنید و آنها را داخل چمدان قرار دهید. اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله لوازم مورد نیاز سفر را مطالعه فرمایید.

۸.قراردادن صحیح کابل‌ها

یکی از اصول پر اهمیت در نحوه بستن چمدان، قرار دادن کابل‌ها و شارژ هاست. بهتر است این سیم‌ها را با کش‌های کوچک بسته و جمع کنید و در جعبه‌های کوچکی همچون جعبه عینک یا … قرار دهید.

۹.قراردادن چیزهای کوچک در کفش ها

یکی دیگر از ترفندهای بستن چمدان قرار دادن چیزهای کوچک در کفش‌ها است. با توجه به اینکه کفش‌ها فضای زیادی را در چمدان به خود اختصاص می‌دهند. بهتر است لوازم کوچک نظیر جواهرات و سایر اشیا کوچک را در نایلون‌های زیپ‌دار قرار داده و در کفش‌ها بگذاریم تا علاوه بر استفاده از فضای داخل کفش از گره خوردن آن ها نیز جلوگیری شود. برای جای دادن سیم‌ها هم می‌توان از کفش‌ٰها استفاده کرد.

۱۰.استفاده از کیسه وکیوم

یکی دیگر از ترفندهای جا دادن وسایل در چمدان، استفاده از کیسه‌های وکیوم برای کاهش حجم لباس‌هایی مثل کاپشن و ژاکت است. عکس بستن چمدان برای سفر با استفاده از کیسه وکیوم را در زیر مشاهده می‌کنید:

عکس بستن چمدان برای سفر با استفاده از وکیوم

۱۱.جا ساز پول و کارت بانکی برای روز مبادا

این هم یک ترفند بسیار کاربردی و ضروری در سفر است. در صورتی که در حین سفر دچار سرقت شدین یا کیف پول خود را گم کرده‌اید. این پول مخفی بیار به کار شما می‌آید. می‌توانید از قوطی های کوچک برای این جاسازی استفاده کنید.

۱۲.جا دادن وسایل در چمدان بر اساس وزن

سعی کنید وسایل سنگین را نزدیک چرخ‌ها و وسایل سبک‌تر را در قسمت بالای چمدان قرار دهید. این روش باعث عدم آشفتگی و پخش شدن وسایل در چمدان در طول پرواز می‌شود و بسته‌بندی چمدان را به هم نمی‌ریزد.

۱۳.استفاده از چمدان سبک

بهترین روش برای جلوگیری از پرداخت هزینه وزن اضافه هنگام خرید ارزان بلیط هواپیما استفاده از چمدان های سبک ولی با سایز بزرگ است. از چمدان‌های بسیار قدیمی استفاد نکنید زیرا سنگین هستند و حمل و نقل آن ها راحت نیست.

چمدان سبک

۱۴.قرار دادن مایعات در کنار هم

مایعاتی مثل لوسیون‌ها، شامپوهای مخصوص و … را در بطری های کوچک و در نایلون‌های زیپ‌دار، در کنار هم در جیب‌های کناری چمدان قرار دهید. البته قرار دادن این وسایل در دسترس، در زمان بازرسی کمی دردسر ایجاد خواهد کرد. مخصوصا اگر قصد بردن دارو در هواپیما را دارید. حتما به این نکته توجه کنید. نحوه قرار دادن مایعات در چمدان به شکل زیر است:

قرار دادن مایعات در چمدان
عکس بستن چمدان برای سفر

جمع‌بندی

در این مقاله نحوه بستن چمدان و ترفندهای مختلف آن را به شما نشان دادیم. شما می‌توانید متناسب با سلیقه و نحوه سفر کردن خودتان هریک را انتخاب کنید. ممنون که تا اینجا همراه روگو بودید. مقالات دیگر ما را می‌توانید در مجله روگو مطالعه نمایید.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.