در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

ترفند هایی برای بسته بندی بهتر چمدان

نویسنده تحریریه روگو

سفر آسان، سفر سبک، سفر راحت، این ها عبارت هایی هستند که زیاد به گوشمان رسیده و همان طور که پیداست به راحتی در سفر اشاره مستقیم دارد.

به طور کلی بهتر است برای هر سفر وسایل زیادی را با خود همراه نکنیم تا  خستگی زیادی بر ما غلبه نکند.
یکی از کارهای مهم در هنگام جمع آوری وسایل سفر، بسته بندی و چیدمان صحیح وسایل در چمدان است. بعد از رزرو بلیط هواپیما بستن چمدان دغدغه ای که زمان زیادی از افراد میگیرد.در این مقاله سعی بر ارائه راه کار های کاربردی برای جا دادن وسایل در چمدان را داریم.

راه کار های داشتن سفر سبک

پوشیدن لباس های سنگین در طول پرواز

لباس هایی از قبیل: بوت، کاپشن، ژاکت و … حجم زیادی دارند و جا دادن وسایل در چمدان را با دشواری مواجه می سازند و بهتر است این لباس ها را در ساک دستی خود برای داخل کابین هواپیما هم استفاده نکنید زیرا اجازه بردن وسایل ضروری به داخل کابین را نمی دهد و علاوه بر چمدان حمل این ساک نیز خسته کننده می شود.

ابزارهای مو را با خود نبرید

موهای طبیعی همیشه زیبا هستند به جای بردن ابزار فر کننده مو یا سشوار های حجیم، از اسپری های حالت دهنده و یا سشوارهای کوچک مسافرتی استفاده نمایید. علاوه بر این امروزه اکثر هتل ها مجهز به سشوار هستند که می توانید از آن استفاده کنید.

استفاده از روش KonMari در بسته بندی چمدان

در این روش لباس ها را به صورت لوله ای، کم حجم کرده و در چمدان کنار هم جای دهید زیرا لباس هی تا شده حجم بیشتری را دارند.

استفاده از کیسه های کوچک برای کفش ها ولباس های کثیف

مسلما هیچ کسی تمایل به قرار دادن کفش در کنار پوشاک در یک چمدان را ندارد. برای جداسازی لباس ها از کفش ها در چمدان بهتر است از کیسه های کوچک پارچه یا نایلونی استفاده نمایید.
حتما هم چند کیسه برای قرار دادن لباس های کثیف در زمان بازگشت از سفر نیز در جیب های چمدان قرار دهید.

بسته بندی چمدان با کمک نظم دهنده ها

این ابزارهای کاربردی را می توانید به راحتی در چمدان نیز استفاده کنید. این نظم دهنده ها به خودی خود موجب جدا سازی وسایل شده و نظم خوبی را برای جا دادن وسایل در چمدان ایجاد می کنند.

برنامه ریزی پوشش هر روز سفر

لباس های خود را بر اساس روز خرید بلیط هوپیما و روز های فر استفاده در سفر در چمدان بچینید تا در زمان خارج سازی لباس ها باعث به هم خوردگی نظم بسته بندی چمدان نشوید.
نکته دیگر اینکه بهتر است تمامی لباس‌ ها را از میان لباس‌ هایی با الیافی سبک و ارتجاعی انتخاب کنید تا جا دادن آن‌ها در چمدان آسان‌ تر باشد.

استفاده از لباس های خنثی

برای آسان تر شدن انتخاب و ست کردن لباس‌ ها با یک دیگر از لباس‌ هایی با رنگ های  خنثی استفاده کنید و آنها را داخل چمدان قرار دهید.

قرار دادن صحیح کابل ها

یکی از اصول پر اهمیت در نحوه بستن چمدان، قرار دادن کابل ها و شارژ هاست. بهتر این سیم ها را با کش های کوچک بسته و جمع کنید و در جعبه های کوچکی همچون جعبه عینک یا … قرار دهید.

قرار دادن چیزهای کوچک در کفش ها

با توجه به اینکه کفش ها فضای زیادی را در چمدان به خود اختصاص می دهند. بهتر است لوازم کوچک نظیر جواهرات و سایر اشیا کوچک را در نایلون های زیپ دار قرار داده و در کفش ها بگذاریم تا علاوه بر استفاده از فضای داخل کفش از گره خوردن آن ها نیز جلوگیری شود. برای جای دادن سیم ها هم میتوان از کفش ها استفاده کرد.

استفاده از کیسه وکیوم

یکی دیگر از ترفندهای جا دادن وسایل در چمدان، استفاده از کیسه های وکیوم برای کاهش حجم لباس هایی مثل کاپشن و ژاکت است.

جا ساز پول و کارت بانکی برای روز مبادا

این هم یک ترفند بسیار کاربردی و ضروری در سفر است. در صورتی که در حین سفر دچار سرقت شدین یا کیف پول خود را گم کرده اید. این پول مخفی بیار به کار شما می آید. می توانید از قوطی های کوچک برای این جاسازی استفاده کنید.

جا دادن وسایل در چمدان بر اساس وزن

سعی کنید وسایل سنگین را نزدیک چرخ ها و وسایل سبک تر را در قسمت بالای چمدان قرار دهید. این روش باعث عدم آشفتگی و پخش شدن وسایل در چمدان در طول پرواز می شود و بسته بندی چمدان را به هم نمی ریزد.

استفاده از چمدان سبک

بهترین روش برای جلوگیری از پرداخت هزینه وزن اضافه هنگام خرید ارزان بلیط هواپیما استفاده از چمدان های سبک ولی با سایز بزرگ است. از چمدان های بسیار قدیمی استفاد نکنید زیرا سنگین هستند و حمل و نقل آن ها راحت نیست.

قرار دادن مایعات در کنار هم

مایعاتی مثل لوسیون ها، شامپوهای مخصوص و … را در بطری های کوچک و در نایلون های زیپ دار، در کنار هم در جیب های کناری چمدان قرار دهید.
البته قرار دادن این وسایل در دسترس، در زمان بازرسی کمی دردسر ایجاد خواهد کرد.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.