در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

8+1 پیشنهاد شگفت انگیز برای کاهش چشمگیر هزینه سفر

نویسنده نیکان نصرالله تبار

از لحظه ای که تصمیم به سفر می گیریم، برایمان موضوع هزینه ها و بودجه بندی سفر بسیار پررنگ می شود. ممکن است حتی بارها بخاطر برآورد هزینه های زیاد و نداشتن بودجه کافی، برنامه ی سفرمان را لغو یا به تعویق بیاندازیم.

برای داشتن یک سفر ارزان و مقرون به صرفه، کافی است تا یک سری نکات پیش پا افتاده را رعایت کنیم تا نتیجه ی آن در پایان سفر در کیف پولمون نمایان شود. موضوعاتی که شاید رعایت کردن هرکدام از آنها به صورت مجزا تاثیر چندانی روی هزینه سفر ما نداشته باشد. اما با در نظر گرفتن مجموعه ی آنها، لذت یک سفر ارزان را تجربه خواهیم کرد.

پیشنهاد اول: به موقع سفر کنید!

با سرچ اینترنتی شهر مقصد سفر خود، متوجه این موضوع خواهید شد که در کدام ایام سال بیشتر مورد توجه گردشگران قرار دارد. برای مثال شهرهای مذهبی در مناسبت های دینی و یا شهرهای ساحلی در فصل تابستان مقصد بسیاری از گردشگران هستند. این استقبال زیاد باعث می شود تا هزینه های اسکان، خورد و خوراک و سایر هزینه های جانبی در بالاترین حالت خود قرار بگیرند و در عین حال لیست انتخاب های پیش روی شما نیز محدودتر خواهد شد. چنانچه در نظر دارید تا سفر ارزان داشته باشید، باید از سفر در این ایام شلوغ به مقاصد خاص خودداری کنید.

پیشنهاد دوم: شهر اقتصادی را برای سفر انتخاب کنید!

هزینه سفر به شهرهای مختلف متفاوت است. اما در این میان شهرهایی نیز وجود دارند که سفر با هزینه ی کم به آنها تقریباً غیرممکن است. به عنوان مثال هزینه کرایه تاکسی در سوئیس با هزینه هتل در برخی دیگر کشورهای اروپایی برابری می کند. بنابراین بعضی شهرها مقصد مناسبی برای سفر با بودجه ی محدود نیستند.

پیشنهاد سوم: نه به چمدان های سنگین!

سعی کنید حد امکان وسایل کمتری با خود به همراه داشته باشید. از بردن وسایل اضافی که احتمال می دهید به آنها نیاز پیدا نمی کنید بپرهیزید زیرا به همراه داشتن چند چمدان و کوله پشتی سنگین، برای شما محدودیت هایی در رفت و آمد ایجاد خواهد کرد که در نهایت ناچار به صرف هزینه برای جابجایی در شهر مقصد خواهید شد.

پیشنهاد چهارم: رزرو هتل!

خوشبختانه امروزه کمتر کسی وجود دارد که جست و جو کردن در گوگل را بلد نباشد. جست و جو برای پیدا کردن محل مناسب برای اقامت در سفر، از کارهایی است که باید قبل از سفر انجام دهیم زیرا با تحقیق قبلی می توان با آگاهی کامل درباره ی قیمت و امکانات، نسبت به رزرو هتل یا هر نوع محل دیگری برای اقامت اقدام کرد.

پیشنهاد پنجم: به نوع و مکان قرار گیری اقامتگاه خود دقت کنید!

در شهرهای مختلف، اقامتگاه هایی به صورت خوابگاه وجود دارند. گرچه حریم خصوصی این اقامتگاه ها در مقایسه با هتل کمتر است، اما می تواند هزینه های شما در حد چشمگیری کاهش دهد. البته خوابگاه هایی هم وجود دارند که با ارائه اتاق های شخصی، کاهش هزینه را توأم با حریم خصوصی برای شما فراهم می کنند.

نکته ی دیگری که برای انتخاب محل اقامت خود باید در نظر داشته باشید، مکان قرارگیری آن است. بعضی اوقات اقامتگاه های ارزانی در حومه شهر وجود دارند که انتخاب آنها باعث خواهد شد تا هزینه بیشتری صرف رفت و آمد و حمل و نقل در شهر مقصد متحمل شوید. پس فراموش نکنید یک محل اقامت خوب باید به وسایل حمل و نقل عمومی، فروشگاه ها و جاذبه های گردشگری مقصد، دسترسی مناسبی داشته باشد.

پیشنهاد ششم: آشپزی کنید!

در صورتی که علاقه به آشپزی دارید می توانید به جای هتل از آپارتمان یا سوئیت هایی که آشپزخانه و امکانات اولیه آشپزی را دارند برای اقامت استفاده کنید تا هزینه کمتری صرف خورد و خوراک کرده باشید. اما اگر اهل آشپزی و غذا درست کردن نیستید، خوردن غذاهای خیابانی علاوه بر خوشمزه بودن، به داشتن یک سفر ارزان نیز کمک می کند.

پیشنهاد هفتم: برنامه ریزی کنید!

برای هر سفر، دو برنامه نیاز دارید. یک برنامه ریزی کلی برای تمام سفر که شامل مسیر رسیدن به مقصد، نوع اقامت، انتخاب کلی تفریحات و تاریخ برگشت، و یک برنامه ریزی روزانه. سفر بدون برنامه ریزی می تواند هزینه های پیش بینی نشده را هم برای شما به همراه داشته باشد.

پیشنهاد هشتم : در خرید سوغاتی بی دقتی نکنید!

از سالها دور، سوغاتی خریدن بخشی اجتناب ناپذیر از سفر بوده و هست. اما نکاتی در خرید سوغاتی وجود دارد که باید به آنها دقت کنیم. اولین موضوع حائز اهمیت در خرید سوغاتی، میزان آن است. هنگام سفر به اندازه ی کافی بار و وسیله به همراه دارید، خرید بیش از حد سوغاتی می تواند برای شما جریمه و هزینه اضافی حمل بار به همراه داشته باشد. مسئله بعدی که باید هنگام خرید سوغاتی در نظر داشته باشید این است که از خرید سوغاتی های فاسد شدنی و شکستنی تا حد امکان بپرهیزید. زیرا در صورتی که آنها سالم به مقصد نرسند، در واقع بخشی از بودجه ی خود را دور ریخته اید.

یک پیشنهاد ویژه: خرید بلیط ارزان

بلیت های هواپیما، با توجه به شرکت هواپیمایی، کلاس پرواز و نوع هواپیما قیمت های مختلفی دارند. اما راهکارهایی برای خرید بلیط هواپیما ارزان نیز وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

خرید اینترنتی بلیت هواپیما

اولین قدم برای کاهش هزینه بلیت، کاهش هزینه های مربوط به خرید بلیط هواپیما است. خرید آنلاین بلیت هواپیما باعث می شود تا ضمن از میان برداشتن هزینه های تردد بین آژانس های مختلف هواپیمایی و زمانی که که صرف این کار می کنیم، بتوانیم با استفاده از سایت های فروش اینترنتی بلیط هواپیما، دسترسی کاملی به انواع بلیت های چارتی و بلیت های سیستمی به تفکیک تاریخ و ساعت پرواز، ایرلاین و ظرفیت باقی مانده پروازها داشته باشیم.

یکی دیگر از نکات مهم هنگام رزرو بلیط هواپیما ، خرید بلیط چارتری یا بلیت لحظه آخری است. معمولاً شرکت های چارتر کننده برای فروش بیشتر و راحت تر بلیط هواپیما، آنها را با قیمت های مختلف و نسبتاً کمتری نسبت به بلیط های سیستمی ارائه می دهند.

همچنین این شرکت ها در صورتی که در نزدیکی موعد پرواز، بلیت های خود را به فروش نرسانند برای جلوگیری از ضرر بیشتر، امکان خرید بلیط ارزان هواپیما را برای مشتری، تحت عنوان بلیط های لحظه آخری فراهم می کنند.

در این راستا، سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما روگو همواره سعی بر این داشته تا بهترین گزینه ها را با کمترین قیمت در اختیار مشتریان عزیز بگذارد.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی “خرید اینترنتی بلیط هواپیما؛ مزایا و معایب آن و نکاتی که ممکن است ندانید” مراجعه کنید.

نیکان نصرالله تبار

نیکان حدوداً سی ساله است. به واسطه ی علاقه اش به حیوانات همیشه دوست داشته دامپزشک بشه ولی در نهایت IT خونده و الان هم میونه ی خوبی با مسائل مرتبط با کامپیوتر و تکنولوژی داره.نیکان اوقات فراغتش رو با نواختن سازهایی مثل گیتار و ویولن پر می کنه و دستی به قلم هم داره به طوری که هرجا هم که قلم و کاغذی باشه یک بیت شعر می نویسه. نیکان معتقده خنده بر لب کسی نشوندن بزرگترین هنر دنیاست.