در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

بلیط هواپیما برای کودکان و نوزادان ( شرایط + قیمت )

نویسنده تحریریه روگو

اگر شما هم فرزندی دارید و اخیرا قصد سفر با هواپیما را داشته باشی ، حتما برایتان سوال شده است که برای کودکان و نوزادان نیز شرایط سفر با هواپیما و خرید بلیط مشابه بزرگسال می‌باشد؟ امروز با روگو همراه باشید تا به صورت دقیق قیمت بلیط هواپیما کودک 2 تا 12 سال و شرایط آن را با هم بررسی کنیم.

شرایط خرید بلیط هواپیما برای کودکان چگونه است؟

برای ورود فرزندتان به هواپیما در هر سنی که باشد باید هزینه‌ای بابت ورود پرداخت کنید، البته هزینه بلیط هواپیما برای کودکان بستگی به این دارد که فرزند شما چندسالش است.

کودک در هواپیما

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر ۱۲ سال بدین گونه است که شامل دو دسته می‌شود: این دسته‌بندی شامل دو گروه کودکان و نوزادان می‌باشد. نوزادان از 2 هفته تا 2 سال و کودکان از 2 سال تا 12 سال حتی اگر نوزاد شما روی پا یا بغل شما بنشیند، نیز باید هزینه بلیط هواپیما برای کودکان را پرداخت نمائید.

هزینه بلیط هواپیما برای کودکان

همانطور که گفتم بلیط هواپیما برای کودکان به دو دسته تقسیم می‌شود که در ادامه به صورت اختصاصی بلیط هواپیما برای کودکان و بلیط هواپیما برای نوزادان را توضیح خواهیم داد.

بلیط هواپیما تا چه سنی نیم بها است ؟

کودکان در فرودگاه

در ابتدای امر باید مشخص گردد پروازتان داخلی است یا خارجی و همینطور بلیطی که تهیه می‌کنید بلیط سیستمی یا چارتری است؟ همه این موارد بستگی دارد تا یک بلیط نیم بها، رایگان و یا با هزینه معادل بزرگسال محاسبه گردد. اما به طور کلی سن بلیط نیم بها از دو تا 12 سالگی است و بعد از 12 سال بزرگسال محصوب شده و باید کل هزینه را بپردازد. این سن معمولا در تمام خطوط هواپیمایی رواج دارد و سنی است که بلیط نیم بها محاسبه می‌گردد.

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر ۱۲ سال در پروازهای داخلی

جهت اطلاع از قیمت بلیط هواپیما کودک 2 تا 12 سال باید زمان پرواز را باید مدنظر خود قرار دهید و به زمان خرید بلیط نگاه نکنید. مثلا بلیط هواپیما کودک سه ساله در زمانی سوار شدن در هواپیما مشخص می‌شود. در این قسمت به بررسی نرخ بلیط هواپیما برای کودکان می‌پردازیم.

نرخ بلیط هواپیما برای کودکان زیر 12 سال در پروازهای داخلی چارتری

قیمت بلیط هواپیما در پروازهای چارتری توسط شرکت چارتر کننده تعیین می‌شود و معمولا نرخ مشخصی ندارد. نرخ این بلیط در زمان‌های مختلف بسته به قیمت بلیط چارتر تغییر می‌کند. نرخ بلیط هواپیما برای کودکان در پروازهای چارتری معمولا هم قیمت نرخ بزرگسالان ارائه می‌شود.

بلیط هواپیما برای کودک

قیمت بلیط هواپیما کودک 2 تا 12 سال در پروازهای داخلی سیستمی

نرخ بلیط هواپیما برای کودکان برای پروازهای داخلی با هواپیمایی‌های مختلف متفاوت است. در ادامه قیمت ارزان بلیط هواپیما نسبت به کودکان و نوزادان را به صورت لیست نشان می‌دهم.

نرخ بلیط هواپیما برای نوزادان زیر 2 سال در پروازهای داخلی

اگر فرزندتان زیر 2 سال می‌باشد باید بلیط نوزادان تهیه کنید. حتی اگر فرزند شما در طول سفر یک صندلی هم به صورت اختصاصی نداشته باشد باید هزینه سفر نوزادتان را پرداخت نمائید. در خرید این نوع بلیط نیز چارتری و سیستمی بودن در قیمت نهایی بلیط تاثیرگذار است.

قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان زیر 2 سال در پرواز های داخلی چارتری

در خرید بلیط چارتری نرخ بلیط برای این سنین کاملا رایگان ارائه می‌شود و شما هزینه‌ای بابت صندلی نوزادتان پرداخت نمی‌کنید.

نوزاد در هواپیما

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر2 سال در پروازهای داخلی سیستمی

هزینه بلیط نوزادان بین 8 تا 20 درصد بلیط افراد بزرگسال می‌باشد. خرید بلیط سیستمی برای نوزادان به نسبت بزرگسال در ایرلاین‌های مختلف به شرح زیر است:

نرخ بلیط هواپیما برای کودکان و نوزادان در پروازهای خارجی

قیمت بلیط هواپیما کودک 2 تا 12 سال کاملا به شناسه نرخی بستگی دارد. هر ایرلاینی بسته به ساعت و تاریخ حرکت، فصل کم سفر یا پر سفر بودن و سیاست‌های بازرگانی خود شناسه نرخی متفاوتی برای بلیط تعریف می‌کند. در نتیجه موقع خرید بلیط هواپیما ارزان برای کودک بسته به ایرلاینی که با آن سفر می‌کنید و شناسه نرخی بلیطی که خریداری می‌کنید، بهای بلیط کودک‌تان متفاوت خواهد بود.

قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان در پروازهای خارجی چارتری

در پرواز‌های خارجی هم مانند پرواز‌های داخلی بلیط چارتر تفاوت قیمت میان کودک و بزرگسال ندارد و باید قیمت یکسانی را پرداخت کنید. بعضی از ایرلاین‌های خارجی اجباری است که برای کودک زیر دوسال هم صندلی رزرو کنید و اجاز نمی‌دهند تا کودکتان را روی پا نگه‌دارید. پس به یاد داشته باشید که قیمت بلیط هواپیما چارتر برای کودک و بزرگسال تفاوتی ندارد.

هزینه بلیط هواپیما برای کودکان در پروازهای خارجی چارتری

برای خرید بلیط کودک در سفر‌های خارجی مسئله‌ای که مهم است نوع ایرلاین خارجی است چرا که هر ایرلاین قوانین مشخص خود را دارد. با توجه به نوع کشور باید از قوانین آن اطلاع پیدا کنید. شما زمانی که برای صندلی کودک هزینه پرداخت می‌کنید در واقع هزینه بیمه او را هم پرداخت می‌کنید. اگر برای کودک زیر دو سال صندلی بگیرید این شامل حق بیمه هم می‌شود.

خرید بلیط هواپیما برای کودک تنها

گاها ممکن است پیش آید والدین شرایط سفر با کودک خود را نداشته باشند و از طرفی کودک را در مقصد یکی از اعضای خانواده تحویل گیرد. در اینصورت امکان اینکه کودک خود را به سفر بفرستید ممکن خواهد بود.

کودک در فرودگاه

توجه داشته باشید که کودکان زیر ۵ سال در قوانین شرکت‌های هواپیمایی اجازه حضور در هواپیما بدون همراه را نخواهند داشت اما برای کودکان بالای ۵ سال، قوانین زیر مشخص شده است:

  1. والدین کودکان بدون همراه بالای ۵ سال می‌توانند پروازهای بدون توقف را برای کودک خود رزرو کنند.
  2. شرایط این کودکان باید پیش از پرواز بررسی شود و به دلیل زمان‌بر بودن این عملیات، کودک می‌بایست ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زودتر از دیگر افراد در فرودگاه حضور پیدا کند.
  3. از آنجا که یک صندلی کامل به کودک داده می‌شود، لذا باید هزینه آن به صورت کامل به ایرلاین مربوطه پرداخت شود.
  4. کودکان به هیچ عنوان نباید از فردی که برای همراهی آنان مشخص شده است جدا شوند.
  5. والدین توجه داشته باشند که فرم مربوطه شرکت هواپیمایی را به دقت تکمیل کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل شرکت هواپیمایی بتواند از اطلاعات شما استفاده کند.

حداقل سن برای خرید بلیط هواپیما

به طور کلی به دلیل بیماری‌هایی از جمله گوش درد و افزایش یک باره سطح اکسیژن به خاطر گرفتن ارتفاع هواپیما بهترین سن برای نوزادان، بالای یک ماه و نیمگی است تا از بروز چنین دردهایی در هنگام پرواز جلوگیری شود و نوزاد دچار بی‌قراری و مشکل نشود.

البته بهتر است در پروازهای خارجی یا طولانی مدت قبل از خرید بلیط هواپیما به شرکت هواپیمایی درباره به همراه داشتن نوزاد اطلاع دهید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

همچنین در مورد کودکان دارای سن بیشتر در صورتی‌که کودک بیماری نداشته باشد برای پرواز منعی وجود ندارد.

جمع‌بندی

در صورت مسافرت با نوزاد یکی از دغدغه‌های شما قطعا خرید بلیط خواهد بود. در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی نکات مهم درباره قوانین و هزینه بلیط هواپیما برای کودکان را برایتان شرح دهیم. در صورت تمایل می‌توانید بلیط‌های خودتان را از سایت روگو تهیه فرمایید.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.