در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

بلیط هواپیما برای کودکان و نوزادان ( شرایط + قیمت )

نویسنده تحریریه روگو

اگر شما هم فرزندی دارید و اخیرا قصد سفر با هواپیما را داشته باشید ، حتما برایتان سوال شده است که برای کودکان و نوزادان نیز شرایط سفر با هواپیما و خرید بلیط هواپیما مشابه بزرگسال می باشد ؟ امروز با روگو همراه باشید تا به صورت دقیق با هم بررسی کنیم.

شرایط خرید بلیط هواپیما برای کودکان چگونه است؟

برای ورود فرزندتان به هواپیما در هر سنی که باشد باید هزینه ای بابت ورود پرداخت کنید ،البته این هزینه بستگی به این دارد که فرزند شما چندسالش است.

در خرید بلیط هواپیما ، کودکان زیر 12 سال باید هزینه بابت بلیط پرداخت کنند و این دسته بندی شامل دو گروه کودکان و نوزادان می باشد. نوزادان از 2 هفته تا 2 سال و کودکان از 2 سال تا 12 سال را شامل می شوند حتی اگر نوزاد شما روی پا یا بغل شما بنشیند نیز باید هزینه ای بابت بلیط پرداخت نمائید.

هزینه بلیط هواپیما برای کودکان

همانطور که گفتم بلیط هواپیما برای کودکان به دو دسته تقسیم می شود که در ادامه به صورت اختصاصی بلیط هواپیما برای کودکان و بلیط هواپیما برای نوزادان را توضیح خواهم داد.

آیا بلیط هواپیما برای کودکان نیم بها است؟

در ابتدای امر باید مشخص گردد پروازتان داخلی است یا خارجی و همینطور بلیطی که تهیه میکنید بلیط سیستمی یا چارتری است ؟ همه ی این موارد بستگی دارد تا یک بلیط نیم بها ، رایگان و یا با هزینه ی معادل بزرگسال محاسبه گردد.

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر 12 سال در پرواز های داخلی

البته توجه داشته باشید زمان پرواز را باید مدنظر خود قرار دهید و به زمان خرید بلیط نگاه نکنید. مثلا بلیط هواپیما کودک سه ساله در زمانی سوار شدن در هواپیما مشخص می شود. در این قسمت به بررسی این نرخ این بلیط ها می پردازیم.

نرخ بلیط هواپیما برای کودکان زیر 12 سال در پرواز های داخلی چارتری

قیمت بلیط هواپیما در پروازهای چارتری توسط شرکت چارتر کننده تعیین می شود و معمولا نرخ مشخصی ندارد. نرخ این بلیط در زمان های مختلف بسته به قیمت بلیط چارتر تغییر می کند. نرخ بلیط کودکان در پروازهای چارتری معمولا هم قیمت نرخ بزرگسالان ارائه می شود.

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر 12 سال در پرواز های داخلی سیستمی

نرخ خرید بلیط کودکان برای پرواز های داخلی با هواپیمایی های مختلف متفاوت است . در ادامه قیمت ارزان بلیط هواپیما نسبت به کودکان و نوزادان را به صورت لیست نشان میدهم.

نرخ بلیط هواپیما برای نوزادان زیر 2 سال در پرواز های داخلی

اگر فرزندتان زیر 2 سال می باشد باید بلیط نوزادان تهیه کنید حتی اگر فرزند شما در طول سفر یک صندلی هم به صورت اختصاصی نداشته باشد باید هزینه ی سفر نوزادتان را پرداخت نمائید. در خرید این نوع بلیط نیز چارتری و سیستمی بودن در قیمت نهایی بلیط تاثیر گزار است.

قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان زیر 2 سال در پرواز های داخلی چارتری

در خرید بلیط چارتری نرخ بلیط برای این سنین کاملا رایگان ارائه می شود و شما هزینه ای بابت صندلی نوزادتان پرداخت نمیکنید.

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر2 سال در پرواز های داخلی سیستمی

هزینه بلیط نوزادان بین 8 تا 20 درصد بلیط افراد بزرگسال می باشد. خرید بلیط سیستمی برای نوزادان به نسبت بزرگسال در ایرلاین های مختلف به شرح زیر است:

نرخ بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان در پرواز های خارجی

کودک ۲ تا ۱۲ سال برای سفر با هواپیما به صندلی و بلیط نیاز دارد و قیمت بلیط کودک کاملا به شناسه نرخی بستگی دارد. هر ایرلاینی بسته به ساعت و تاریخ حرکت، فصل کم سفر یا پر سفر بودن و سیاست‌های بازرگانی خود شناسه نرخی متفاوتی برای بلیط تعریف می‌کند. در نتیجه موقع خرید بلیط هواپیما ارزان برای کودک بسته به ایرلاینی که با آن سفر می‌کنید و شناسه نرخی بلیطی که خریداری می‌کنید بهای بلیط کودک‌تان متفاوت خواهد بود.

قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان در پرواز های خارجی چارتری

در پرواز‌های خارجی هم مانند پرواز‌های داخلی بلیط چارتر تفاوت قیمت میان کودک و بزرگسال ندارد و باید قیمت یکسانی را پرداخت کنید. بعضی از ایرلاین‌های خارجی اجباری است که برای کودک زیر دوسال هم  صندلی رزرو کنید و اجاز نمی‌دهند تا کودکتان را روی پا نگهدارید. پس به یاد داشته باشید که قیمت بلیط هواپیما چارتر برای کودک و بزرگسال تفاوتی ندارد.

قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان در پرواز های خارجی چارتری

برای خرید بلیط کودک در سفر‌های خارجی مسئله‌ای که مهم است نوع ایرلاین خارجی است چرا که هر ایرلاین قوانین مشخص خود را دارد. با توجه به نوع کشور باید از قوانین آن اطلاع پیدا کنید. شما زمانی که برای صندلی کودک هزینه پرداخت می‌کنید در واقع هزینه بیمه او را هم پرداخت می‌کنید. اگر برای کودک زیر دو سال صندلی بگیرید این شامل حق بیمه هم می‌شود.

خرید بلیط هواپیما برای کودک تنها

گاها ممکن است پیش آید والدین شرایط سفر با کودک خود را نداشته باشند و از طرفی کودک را در مقصد یکی از اعضای خانواده تحویل گیرد. در اینصورت امکان اینکه کودک خود را به سفر بفرستید ممکن خواهد بود.

توجه داشته باشید که کودکان زیر ۵ سال در قوانین شرکت‌های هواپیمایی اجازه حضور در هواپیما بدون همراه را نخواهند داشت اما برای کودکان بالای ۵ سال، قوانین زیر مشخص شده است:

  1. والدین کودکان بدون همراه بالای ۵ سال می‌توانند پروازهای بدون توقف را برای کودک خود رزرو کنند.
  2. شرایط این کودکان باید پیش از پرواز بررسی شود و به دلیل زمان‌بر بودن این عملیات، کودک می‌بایست ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زودتر از دیگر افراد در فرودگاه حضور پیدا کند.
  3. از آنجا که یک صندلی کامل به کودک داده می‌شود، لذا باید هزینه آن به صورت کامل به ایرلاین مربوطه پرداخت شود.
  4. کودکان به هیچ عنوان نباید از فردی که برای همراهی آنان مشخص شده است جدا شوند.
  5. والدین توجه داشته باشند که فرم مربوطه شرکت هواپیمایی را به دقت تکمیل کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل شرکت هواپیمایی بتواند از اطلاعات شما استفاده کند.

حداقل سن برای خرید بلیط هواپیما

به طور کلی به دلیل بیماری‌هایی از جمله گوش درد و افزایش یک باره سطح اکسیژن به خاطر گرفتن ارتفاع هواپیما بهترین سن برای نوزادان، بالای یک ماه و نیمگی است تا از بروز چنین دردهایی در هنگام پرواز جلوگیری شود و نوزاد دچار بی‌قراری و مشکل نشود.

البته بهتر است در پروازهای خارجی یا طولانی مدت قبل از خرید بلیط هواپیما به شرکت هواپیمایی درباره به همراه داشتن نوزاد اطلاع دهید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

همچنین در مورد کودکان دارای سن بیشتر در صورتی‌که کودک بیماری نداشته باشد برای پرواز منعی وجود ندارد.

بلیط هواپیما تا چه سنی نیم بها است؟

سن بلیط نیم بها از دو تا 12 سالگی است و بعد از 12 سال بزرگسال محصوب شده و باید کل هزینه را بپردازد.

این سن معمولا در تمام خطوط هواپیمایی رواج دارد و سنی است که بلیط نیم بها محاسبه می گردد.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.