در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

برنامه های مورد نیاز در سفر ( اپلیکیشن)

نویسنده تحریریه روگو

برنامه‌های کاربردی که در سفرهای شهری و بین شهری مورد نیاز ما هستند را اپلیکیشن‌های سفر (Travel Apps) می‌گویند. اپلیکیشن های گردشگری متنوعی برای رفع نیاز ما در سفر وجود دارد که هر کدام یک از اپلیکیشن های سفر کاربردهای متفاوتی دارند که هدف نهایی انها پیدا کردن مقصد است.

اما بعضی گوشی‌ا ظرفیت محدودی برای داشتن همه اپلیکیشن های سفر دارند، اینجاست که داشتن بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی به شما در رسیدن به مقصد سفر بهتر راهنمایی خواهند کرد.

اپلیکیشن های گردشگری در زمینه‌های دیکشنری، مسیر یاب، رزرو بلیط هواپیما، رزرو بلیط اتوبوس، رزرو هتل برای اقامت و… است؛ بنابراین باید بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی را برای رفع نیاز خود در سفر در گوشی خود ذخیره نماییم.

اگر شما قصد سفر دارید یا بیشتر اوقات را به دلیل شرایط کاری در سفر به سر می برید با ما در این مقاله برای آشنایی با بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی که گره‌گشای مشکلات شما در سفر هستند همراه باشید.

اپلیکیشن سفر

اپلیکیشن های گردشگری

می توان اپلیکیشن های سفر را به دو بخش اپلیکیشن سفر ایرانی و اپلیکیشن سفر خارجی تقسیم بندی نمود. اپلیکیشن های سفر ایرانی که مناسب برای انواع مسافرت داخل کشور هستند و می‌توانند برای پوشش سفرهای داخلی از آن استفاده نمایید.

دیگری اپلیکیشن سفر خارجی است که به دلیل عدم پوشش اپلیکیشن سفر ایرانی برای سفر خارجی کاربرد دارد. برای سفر داخلی و خارجی نیاز به آشنایی با هر دو بخش اپلیکیشن های گردشگری داریم. در ادامه بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی و خارجی را به شما معرفی می‌نماییم.

بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی برای مسیریابی

یکی از بزرگترین دغدغه‌های ما در سفر پیدا کردن مسیر دستیابی به مکان‌های تاریخی، گردشگری و … است و زمان زیادی را صرف پیدا کردن مسیر مناسب برای این محل‌ها سپری می‌کنیم. داشتن یکی از بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی باعث می‌شود زمان کمتری را برای پیدا کردن مسیر درست صرف کنید.

اپلیکیشن های سفر

مسیریاب نشان

مسیریاب نشان یکی از بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی برای مسیریابی است. با باز کردن برنامه نشان شما با سرچ کردن محل مورد نظر، برنامه دقیق ‌رین مسیر را با راهنمای صوتی در اختیار شما قرار می‌دهد.

مسیریاب نشان

همچنین این مسیریاب امکان مشاهده رستوران، عابربانک، مسجد، سرویس بهداشتی، پمپ بنزین و غیره را برای شما در نقشه فراهم می‌کند.

مسیریاب گوگل مپس (Google Maps)

قطعاً نام مسیریاب گوگل مپس به گوش همه شما آشنا است. این مسیریاب یک برنامه جهانی و اپلیکیشن سفر خارجی است که حتی در سفرهای داخلی نیز می‌توانید از آن استفاده نمایید. در این مسیر یاب شما با سرچ محل پیشنهاد بهترین مسیر با فاصله زمانی و مسافتی به شما این اجازه را می‌دهد که مسیر مناسب را برای سفر خود انتخاب نمایید.

گوگل مپس

اپلیکیشن های گردشگری برای حمل و نقل و جابه جایی

این برنامه‌ها یکی از کاربردی‌ترین و بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی برای جابه جایی بدون وسیله شخصی است. اگر شما در سفر خود وسیله شخصی ندارید یا نمی‌خواهید از آن استفاده کنید، یک راهکار کاهش هزینه سفر استفاده از این اپلیکیشن های سفر است که با انتخاب مبدا و مقصد و امکانات دیگر آن‌ها نیاز خود را رفع کنید.

اپلیکیشن سفر اوبر برای حمل و نقل

اپلیکیشن جابه جایی اسنپ

اسنپ از اولین اپلیکیشن های سفر برای جابه جایی مسافر در ایران است و طرفداران زیادی در بخش حمل و نقل دارد. اسنپ علاوه بر پوشش سفرهای شهری، سفرهای بین شهری را نیز پوشش می‌دهد که این قابلیت در کنار پشتیبانی قوی و حرفه‌ای باعث جذب افراد زیادی برای استفاده از این اپلیکیشن شده است.

اسنپ

اپلیکیشن جا به جایی اوبر (Uber)

این برنامه یک اپلیکیشن سفر خارجی است و افراد زیادی در جهان تحت این اپلیکیشن در حال فعالیت هستند. از این اپلیکیشن می‌توانید برای جابه جایی در سفرهای خارج از کشور که در 67 کشور بزرگ جهان در حال ارائه خدمات است استفاده نمایید. در واقعیت برنامه اسنپ برگرفته از برنامه اوبر است.

اوبر

اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما

برنامه و سایت‌های مختلفی برای خرید بلیط هواپیما وجود دارد که می‌توانید برای رزرو بلیط‌های سفرهای داخلی و خارجی از آن استفاده نمایید.

سایت روگو

این سایت یکی از بهترین سایت های هواپیمایی است که به شما این امکان را می‌دهد که خرید بلیط هواپیما را در کوتاه‌ترین زمان و با مقایسه قیمت‌ها از طریق تقویم زمانی انتخاب نمایید.

سایت روگو با داشتن یک تیم پشتیبانی قوی و حرفه در هر لحظه و زمان می‌تواند در خرید بلیط هواپیمایی شما را راهنمایی نماید.

اپلیکیشن های سفر برای رزرو هتل

یکی از ضروری‌ترین کارها برای مسافرت رزرو اتاق برای اقامت قبل از سفر است. رزرو اتاق برای اقامت قبل از سفر استرس شما را برای تهیه محل اقامت کاهش می‌دهد. البته دانستن اصطلاحات رزرو هتل هم امری ضروری است.

اپلیکیشن سفر ایرانی

اپلیکیشن اقامت 24

اقامت 24 یک سامانه ملی و بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی برای رزرو کردن هتل‌های مختلف در ایران است. با کمک این اپلیکیشن براساس شرایط اقتصادی و سفر خود می‌توانید به راحتی یک هتل اقتصادی، لوکس و با رده مورد نظر را انتخاب و رزرو نمایید.

اپلیکیشن اقامت 24

همچنین در اپلیکیشن اقامت 24 شما می‌توانید با خواندن نظرات مسافرین و قیمت های موجود هتل خود را در کسری از زمان رزرو کنید.

اپلیکیشن های Airbnb ،HotelTonight ،Booking

این اپلیکیشن‌ها معروف‌ترین اپلیکیشن های سفر برای رزرو هتل خارج از کشور است. این برنامه‌ها مشابه عملکرد اپلیکیشن اقامت 24 را برای رزرو بهترین هتل‌های خارج از کشور تا عجیب ترین هتل های جهان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

اپلیکیشن سفر خارجی

اپلیکیشن سفر برای تهیه غذا

زمانی که در سفر به سر می‌برید شما نیاز به آشنایی با رستوران‌ها و غذاخوری‌هایی هستید که در اطراف شما هستند، یا اینکه در شهر مورد اقامت شما واقع شده‌اند. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی بهترین غذا را بتوانید انتخاب نمایید.

اپلیشکین های سفر برای پیدا کردن رستوران

اپیلیکیشن اسنپ فود، دیدو فود و دلینو

این اپلیکیشن‌ها بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی برای تهیه غذا هستند. با کمک این اپلیکیشن‌ها می‌توانید با خواندن نظرات مشتریان، مشاهده قیمت‌ها و لیست متنوعی از رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، کافی شاپ و … بهترین تجربه را در تهیه غذا در مسافرت داشته باشید.

بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی

اپلیکیشن زوماتوو (Zomato)

این اپلیکیشن در مدت کوتاهی توانسته است در جهان محبوبیت خاصی پیدا نماید به گونه‌ای که در 30 کشور جهان این نرم افزار پشتیبانی می‌شود.

اپلیکیشن زوماتو

بیشتر بخوانید: بهترین رستوران های کیش

جمع‌بندی

برای داشتن یک سفر با تجربه شیرین نیاز به سهولت بخشیدن و مدیریت هزینه‌های سفر دارید. این مدیریت می‌تواند از طریق رزرو اتاق هتل، مسیر یابی دقیق، خرید بلیط هواپیما و … باشد.

یکی از مهمترین قسمت سفر خرید بلیط هواپیما برای مسافرت است. سایت روگو یک سایت هواپیمایی است که با دارا بودن بستری آسان این امکان را به شما می دهد که با انتخاب چند گزینه بلیط هواپیمایی خود را رزرو نمایید.

تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.