در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

آیا پرینت بلیط هواپیما الزامی است ؟ +نحوه پرینت بلیط هواپیما

نویسنده تحریریه روگو

با گسترش اینترنت و فضای بانکداری اینترنتی، انجام بسیاری از داد و ستد های مالی از طریق مجازی و اینترنتی امکان پذیر و آسان تر شده است.
برای مثال افرادی که قصد سفر دارند چه سفر تفریحی و چه سفر کاری، به راحتی می توانند، بلیط های خود را در منزل یا محل کار، به صورت آنلاین رزرو کرده و در وقت خود صرفه جویی داشته باشند.

تهیه بلیط هواپیما به صورت غیر حضوری

در گذشته برای رفتن به سفرهای هوایی نیاز به مراجعه مستقیم به دفاتر هواپیمایی و رزرو بلیط، محل اقامت، تور و سایر موارد بوده ولی امروزه اینترنت این امر را برای ما راحت تر کرده است. به طوری که بدون نیاز به حضور مستقیم میتوان بلیط خریداری کرد و مستقیما به فرودگاه رفت.

در این حالت سوالی ذهن همه را مشغول می کند، آن هم این که آیا تهیه پرینت بلیط هواپیا الزامی است؟

پس از خرید نهایی بلیط و دریافت بلیط از طریق ایمیل؛ پیامکی با محتوای: لینک دانلود تصویر یا فایل pdf بلیط جهت پرینت بلیط هواپیما به همراه شماره سریال بلیط، تاریخ و ساعت حرکت، شماره صندلی و … برای خریدار ارسال می گردد. با نشان دادن این پیامک یا تصویر بلیط به همراه کارت شناسایی به راحتی می توان از گیت پرواز عبور کرد.

در برخی از سایت های فروش بلیط هم ممکن است پس از خرید، فقط لینک دانلود بلیط هواپیما برای خریدار پیامک شود.

موارد ضروری برای چاپ بلیط هواپیما

در پرواز های چارتری، در صورتی که به علت تاخیر در پرواز قصد کنسل کردن آن را دارید، نیاز به چاپ بلیط هواپیما می باشد تا آن را مهر کرده و به پشتیبانی شرکت ارائه دهنده بلیط ارسال کنید.

روش های دسترسی و نحوه پرینت بلیط هواپیما

در صورتی که نیاز به نسخه چاپی بلیط خود داشتید، از روش های زیر می توانید برای چاپ بلیط هواپیما اقدام کنید.

  1. با مراجعه مستقیم به ایرلاین صادر کننده بلیط و وارد سازی اطلاعات و دریافت لینک pdf بلیط، بلیط را چاپ کنید.
  2. در صورت خرید بلیط از سایت روگو؛ با مراجعه به منوی سفارش ها و استرداد پنل کاربری خود و واردسازی اطلاعات خواسته شده، بلیط را مشاهده و چاپ کنید.
  3. با مراجعه به سایت ایرلاین صادر کننده بلیط هم میتوان با ارائه کد ملی و شماره بلیط، بلیط را مشاهده و چاپ کنید.

به طور کلی روش های متعدد و بدون محدویتی برای دانلود بلیط هواپیما وجود دارد، تا در مواقع لزوم با خیالی آسوده اقدام به چاپ بلیط هواپیما داشته باشید.

پس از چاپ بلیط هواپیما  تا رسیدن به زمان پرواز ممکن است با سوال های متعددی روبه رو شویم.

چاپ بلیط هواپیما چندبار امکان پذیر است؟

در صورتی که بلیط چاپ شده را گم کرده باشید، و آن را به صورت آنلاین خریداری کرده اید، با طی کردن روش های گفته شده می توانید مجدد دانلود بلیط هواپیما را انجام دهید.
در صورتی هم که به صورت حضوری و از آژانس های هواپیمایی بلیط هواپیما را خریداری کرده اید. با مراجعه مجدد و استفاده شماره تلفن همراهی که زمان خرید ارائه کرده بودید. می توانید به راحتی لینک دانلود بلیط را دریافت کنید.

کد مرجع رزرو یا PNR چیست؟

PNRیا Passenger Name Record، کد رزرو بلیط شما در ایرلاین مورد نظر هست. از این کد برای دسته بندی مسافران و نظم بهتر، در شرکت های هواپیمایی استفاده می گردد. مسافران می توانند با این کد کارت پرواز خود را به صورت سیستمی و آنلاین بگیرند.


تحریریه روگو