در حال آماده سازی...
پستcancelcheckedsendfilm-strip-with-two-photogramsarrowchatalign-to-leftplane-1musica-searcherplaneuser

آیا پرینت بلیط هواپیما الزامی است ؟ + نحوه پرینت بلیط هواپیما

نویسنده تحریریه روگو

با گسترش اینترنت و فضای بانکداری اینترنتی، انجام بسیاری از داد و ستدهای مالی از طریق مجازی و اینترنتی امکان پذیر و آسان‌‌تر شده است.
برای مثال افرادی که قصد سفر دارند، برای انواع سفر تفریحی و کاری، به راحتی می‌توانند، بلیط‌های خود را در منزل یا محل کار، به صورت آنلاین رزرو کرده و در وقت خود صرفه‌جویی داشته باشند.

پرینت بلیط هواپیما

تهیه بلیط هواپیما به صورت غیر حضوری

در گذشته برای رفتن به سفرهای هوایی نیاز به مراجعه مستقیم به دفاتر هواپیمایی و رزرو بلیط هواپیما ، محل اقامت، تور و سایر موارد بوده ولی امروزه اینترنت این امر را برای ما راحت‌تر کرده است. به طوری که بدون نیاز به حضور مستقیم میتوان خرید بلیط هواپیما را انجام داد و مستقیما به فرودگاه رفت.

در این حالت سوالی ذهن همه را مشغول می‌کند، آن هم این که آیا تهیه پرینت بلیط هواپیما الزامی است؟

پس از خرید نهایی بلیط و دریافت بلیط از طریق ایمیل؛ پیامکی با محتوای: لینک دانلود تصویر یا فایل pdf بلیط جهت پرینت بلیط هواپیما به همراه شماره سریال بلیط، تاریخ و ساعت حرکت، شماره صندلی و … برای خریدار ارسال می‌گردد. با نشان دادن این پیامک یا تصویر بلیط به همراه کارت شناسایی به راحتی می توان از گیت پرواز عبور کرد.

در برخی از سایت‌های فروش بلیط هم ممکن است پس از رزور بلیط هواپیما، فقط لینک دانلود بلیط هواپیما برای خریدار پیامک شود.

موارد ضروری برای چاپ بلیط هواپیما

در پرواز های چارتری، در صورتی که به علت تاخیر، قصد کنسلی پرواز را دارید، نیاز به چاپ بلیط هواپیما می‌باشد تا آن را مهر کرده و به پشتیبانی شرکت ارائه دهنده بلیط ارسال کنید.

نحوه ارائه بلیط اینترنتی هواپیما

روش های دسترسی و نحوه پرینت بلیط هواپیما

در صورتی که نیاز به نسخه چاپی بلیط خود داشتید، از روش‌های زیر می‌توانید برای چاپ بلیط هواپیما اقدام کنید.

  1. با مراجعه مستقیم به ایرلاین صادر کننده بلیط و وارد سازی اطلاعات و دریافت لینک pdf بلیط، بلیط را چاپ کنید.
  2. در صورت خرید بلیط از سایت روگو؛ با مراجعه به پیامک ارسال شده از طریق سایت روگو، می‌توانید به لینک pdf بلیط هواپیمای خود دسترسی داشته باشید . همچنین در صورت نیاز می‌توانید با کارشناسان تلفنی سایت روگو 02191010440 تماس حاصل فرمایید.
  3. با مراجعه به سایت ایرلاین (به عنوان نمونه ایرلاین ماهان ، ایرلاین کاسپین و … ) صادر کننده بلیط هم می‌توان با ارائه کد ملی و شماره بلیط، فایل pdf بلیط هواپیما را مشاهده و چاپ کنید.

به طور کلی روش‌های متعدد و بدون محدودیتی برای دانلود فایل pdf بلیط هواپیما وجود دارد، تا در مواقع لزوم با خیالی آسوده اقدام به چاپ آن کنید.

پس از چاپ بلیط هواپیما تا رسیدن به زمان پرواز ممکن است با سوال‌های متعددی روبه رو شویم.

در صورتی که خرید بلیط ارزان هواپیما هم انجام داده باشید برای دسترسی به بلیط باید همین مراحل را طی کنید.

نمونه بلیط هواپیما

نمونه بلیط هواپیما pdf

براساس قوانین و مقررات پذیرش فرودگاه، داشتن نسخه فیزیکی بلیط هواپیما و یا گرفتن پرینت بلیط هواپیما الزامی نیست و شما می‌توانید با تهیه اسکرین شات از بلیط هواپیمای خریداری شده و یا در اختیار داشتن نمونه بلیط هواپیما pdf می‌توانید کارت پرواز خود را دریافت کنید.

چاپ بلیط هواپیما چند بارامکان پذیراست؟

در صورتی که بلیط چاپ شده را گم کرده باشید، و آن را به صورت آنلاین خریداری کرده‌اید، با طی کردن روش‌های گفته شده می‌توانید مجدد دانلود فایل pdf بلیط هواپیما را انجام دهید.
در صورتی هم که به صورت حضوری و از آژانس‌های هواپیمایی خرید بلیط هواپیما را انجام داده‌اید. با مراجعه مجدد و استفاده شماره تلفن همراهی که زمان خرید ارائه کرده بودید. می‌توانید به راحتی لینک دانلود بلیط را دریافت کنید.

کد مرجع رزرو یا PNR چیست؟

PNRیا Passenger Name Record، کد رزرو بلیط شما در ایرلاین مورد نظر هست. از این کد برای دسته‌بندی مسافران و نظم بهتر، در شرکت‌های هواپیمایی استفاده می‌گردد. مسافران می‌توانند با این کد کارت پرواز خود را به صورت سیستمی و آنلاین بگیرند.

چاپ مجدد بلیط هواپیما با کد ملی

شما به صورت آنلاین می‌توانید اقدام به چاپ مجدد بلیط هواپیما با کد ملی کنید. این مورد در صورتی امکان پذیر است که شما به سایت ایرلاینی که بلیط را از آن خریداری کرده‌اید، بروید و وارد نمودن کد ملی خود، فایل pdf بلیط هواپیما را گرفته و پرینت بگیرید. البته امکان دارد که بسته به ایرلاین، اطلاعات دیگری هم از شما بخواهند.

چاپ مجدد بلیط هواپیما بدون کد ملی

اگر از سایت روگو بلیط هواپیمای خود را خریداری کرده باشید، به محض رزرو بلیط، برای شما لینک فایل pdf بلیط هواپیما پیامک می‌شود . در این حالت می‌توانید بدون نیاز به وارد کردن کد ملی و یا استعلام، هر زمان که لازم داشتید اقدام به مشاهده و چاپ بلیط هواپیما کنید.


تحریریه روگو

یک تیم حرفه‌ای از نویسندگان و ویراستاران که با هدف تولید محتوای کاربردی و مناسب در حوزه گردشگری و مسافرت فعالیت می‌کند. تیم تخصصی تحریریه روگو علاقه‌مند به سفر و کاوش از دیدگاه‌های مختلف است و تجربیات خود را در قالب مقالاتی جذاب و مناسب همگان به اشتراک می‌گذارد.